Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ölte meg a kutyám a...

Miért ölte meg a kutyám a macskánkat?

Figyelt kérdés

Adott egy nagytestű szuka kutya, alapvetően nyugodt, barátságos és domináns. Ő az egyetlen nagytestű kutyánk a másik kettő kistestű mellett. Ma amikor evett az egyik macskánk valószínűleg odament, amit ő nem nézett jó szemmel és biztos, hogy megharapta, mert már csak arra értem ki, hogy a macska elég csúnya és rövid szenvedés után elhunyt. Tudni kell róla, hogy nagyon rossz körülmények tartották az előző “gazdái”, az én véleményem szerint bántalmazták is, de mióta nálunk van egyszer sem hatott ki az emberekkel, gyerekekkel való kapcsolatára. Amikor elhoztuk a két macskát próbáltam őket összeszoktatni, de a macskák morogtak és odakaptak a kutyáknak. Úgy alapvetően eddig egyszer sem bántotta őket, csak most az étel miatt. Ilyen esetben mit tudok tenni? Hogyan tudnám összeszoktatni a macskával?

Mindettől függetlenül nem hibáztatom a kutyámat, mert sajnos nem mindegyik szereti a macskákat vagy más állatokat.



2022. júl. 11. 16:55
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
88%
Én csak azt nem értem hogy mi a kérdés? Hiszen megválaszoltad. Miért ölte meg? Mert a macska oda pofátlankodott hozzá. Szerintem nem direkt csinálta, hanem csak oda harapott és nagyobb erővel mint kellett volna, de ha direkt megölni akarta volna, azonnal meghal a macska. Miért ilyen? Mert egy domináns mentett, rossz múltú kutya. Két dolgot tehetsz. Vagy szakértőhöz fordulsz (és hiába nagy divat a kutya mentés, meg az örökbe fogadás, azt mindig kihagyják, hogy valószínűleg szakemberhez kell vele fordulni, mert egy átlagos ember nem tudja felépíteni azt a kutyát), és ő segít neked, hogy a kutya változzon, vagy ha eszik (úgy jött le a mondandódból, hogy máskor nem volt ilyen gond), figyelsz arra hogy senki ne zavarja, mert szemmel láthatóan arra harap.
2022. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen ösztönszerű, hogy egy nagytestű kutya macskára támad, nem tudom hol élnek egyesek de remélem nem vegetáriánus táppal etetik a kutyájukat ha ennyire ártatlannak és szendének képzelik.

Ahogy írtad a macska morgott és kapkodott rá, egy ilyen macskát nem fogsz összeszoktatni egy bántalmazott kutyával. Az én kutyám jól nevelt vadász-vonalból származó kan, ő szedegeti a környék kóbormacskáit de emberre nem támad, mivel az ember az nem macska...

2022. júl. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
20%

Ne hisztizz privátban hermi, ide írd.


"Szia!

Te valamiféle állatpszichológus vagy? Mert látatlanban sikerült diagnosztizálnod, hogy viselkedészavaros állatról van szó. Volt már egy nagyon idős macskánk, akit nem is bántott, sőt nem is foglalkozott vele. A másik kettő kutyával szemben sem agresszív. Nem csak úgy összelettek eresztve, hanem a két kutyával folyamatosan szoktattuk össze és lám barátok. A macskákkal is ugyanez, csak minduntalan morogtak, fújtak és szembekapták."

2022. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem, hogy szánt szándékkal pusztította el a macskát, valószínűleg ételféltésből odakapott. De hát ha pont a gerincét/nyakát kapta meg, meg hát nagytestű, neki az odakapása is nagyon erős, akkor történhet baleset.

Kinevelni nem lehet belőle szerintem, főleg ha bántalmazott kutya volt. Én figyelnék rá a jövőben, hogy ne zavarhassa meg macska, vagy senki más evés közben.

Ja, és ezek után senkit, főleg gyereket nem hagynék vele őrizetlenül!

2022. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 A kérdező kommentje:
Utolsó négy válaszadó, hálás vagyok nektek. Köszönöm a válaszaitokat.
2022. júl. 11. 17:40
 16/49 anonim ***** válasza:
93%
Nincs mit
2022. júl. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
85%
És hol lehet megnevelni egy kutyát? Kérdező:
2022. júl. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
87%
Vidd el kutyaiskolába
2022. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
87%
Ott megnevelik és majd nem lesz ilyen
2022. júl. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
33%
13. ne irkáld ide, amit privát üzenetben írtak neked. nem érdekel senkit! ha ide akarta volna, ide írta volna!
2022. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!