Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ölte meg a kutyám a...

Miért ölte meg a kutyám a macskánkat?

Figyelt kérdés

Adott egy nagytestű szuka kutya, alapvetően nyugodt, barátságos és domináns. Ő az egyetlen nagytestű kutyánk a másik kettő kistestű mellett. Ma amikor evett az egyik macskánk valószínűleg odament, amit ő nem nézett jó szemmel és biztos, hogy megharapta, mert már csak arra értem ki, hogy a macska elég csúnya és rövid szenvedés után elhunyt. Tudni kell róla, hogy nagyon rossz körülmények tartották az előző “gazdái”, az én véleményem szerint bántalmazták is, de mióta nálunk van egyszer sem hatott ki az emberekkel, gyerekekkel való kapcsolatára. Amikor elhoztuk a két macskát próbáltam őket összeszoktatni, de a macskák morogtak és odakaptak a kutyáknak. Úgy alapvetően eddig egyszer sem bántotta őket, csak most az étel miatt. Ilyen esetben mit tudok tenni? Hogyan tudnám összeszoktatni a macskával?

Mindettől függetlenül nem hibáztatom a kutyámat, mert sajnos nem mindegyik szereti a macskákat vagy más állatokat.



2022. júl. 11. 16:55
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
85%

Az életben maradt macskát / macskákat jobb lenne elajándékozni.

A kutya örökké fenyegetést fog jelenteni rájuk, ráadásul ők voltak ott előbb, betolakodott az életterükbe egy ragadozó aki - az ő szemszögükből egy gyilkos.


Sajnos hallottam olyat is hogy a német juhászkutya úgy ölte meg a macskát, hogy előtte együtt aludtak. Csak egy nap a gazdi távol volt.

2022. júl. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
92%

Előző vagyok, félreolvastam, a macskák jöttek utóbb.

Továbbra is ugyanaz a helyzet, a macskát el kéne ajándékozni.

2022. júl. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, te el tudod venni a kajáját? Mert az elég para, ha morog rád is, az tilos. Meg kellene fontolni a kutyaiskolát, -tudom arra biztos nincs pénzed, az a kövi kifogás-, mert ha ne adj Isten a mérgezett kaját kell kiszedned a szájából, arra is fel kell készülnöd.
2022. júl. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
36%

Hagyjàtok màr.


A zsàkmànyos kutya kajàjàhoz odament a macska. Mègis mit keleltt colna tennie a kutyànak, hozni a macskànak kèst meg villàt? Ne vicceljetek màr. Megvèdte a kajàjàt, alap ösztön. Semmi baj nincs azzal a kutyàval. Mivel ezek szerint pofàtlanok a macskàid kèrdezö, igy soha ne hagyd felügyelet nèlkül enni a kutyàt, a te dolgod megakadályozni, hogy a macskàk piszkàljàk kajàlàs közben.

2022. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező: A különböző fajú állatokat még pici korukban kell elkezdeni összeszoktatni egymással, akkor nem lesz ilyen baj. Egyből szemet szúrt nekem, hogy a már nem tudom mióta meglévő kutyák mellé még macskát is befogadtál, vagy fordítva (nem egészn tiszta, hogy a befogadást a kutyára, vagy a macskára írod) és ezt most a macska sínylette meg sajnos. (egyébként kutyás vagyok)

#3 #27 #33 #39 #41 #43 Csak gratulálni tudok ehhez a válaszodhoz. Egyértelműen látszik, hogy nincs semmilyen háziállatod, csak kötekedsz! Mint itt előttem többen is írták, a kutya ÖSZTÖNÖSEN VISELKEDETT. Ugyan is alap, hogy ha a kutya eszik, akkor nem zavarjuk, nem nyulkálunk oda, hanem hagyjuk békén enni, mert a kutya azt hiheti, hogy el akarjuk venni a kajáját és ÖSZTÖNÖSEN minimum oda kap. Mint a kérdező írta "Ma amikor evett az egyik macskánk valószínűleg odament, amit ő nem nézett jó szemmel" tehát a kutya azt hitte, hogy a macska el akarja venni a kajáját ezért kissé megharapta. Én simán el tudom képzelni, hogy a kutya egyáltalán nem is akarta bántani a macskát, csak az ösztöne kicsit túlkapatta! #33-nak még kiegészítésül annyit, hogy azt, hogy ne féltse a kajáját, nem lehet belőle kinevelni! Ez ÖSZTÖN! Az én kutyám már 11 éves és egész éLetében az enyém volt (2 hónaposan kaptam a legjobb barátomtól, akinek a kutyája ellette) és mind a mai napig, ha eszik és köszben csak közvetlen mellette vagyok valamiért, ha nem is morog (olykor kicsit azt is), de látszik rajta, hogy kicsit ideges lesz, mert ösztönösen fél attól, hogy elveszem a kajáját, PEDIG 11 ÉV ALATT "MEGTANULHATT" HOGY NEM VESZEM EL!!!

#40 "Ez ugyanúgy felelőssége annak aki odaad egy ilyen kutyát, mint annak aki elviszi." Tekintve, hogy ilyen esetekben, aki odaad egy ilyen kutyát, az borzasztó körülmények között tartja és szarik rá a kutyára meg a kutyával kapcsolatos dolgokra, ezért szerintem baromira nem érdekli, hogy hova adja és baromira nem érzi felelősségének amit te leírtál most!

"Kutyánál valóban alap h a kajáját el kell tudni venni tőle, nem kaphat oda érte. Van ahol ez az egyik minimum követelmény és nem adható örökbe, ha nem felel meg ennek az alap követelménynek." Azt, hogy ne féltse a kajáját, nem lehet belőle kinevelni! Ez ÖSZTÖN! Az én kutyám már 11 éves és egész éketében az enyém volt (2 hónaposan kaptam a legjobb barátomtól, akinek a kutyája ellette) és mind a mai napig, ha eszik és köszben csak közvetlen mellette vagyok valamiért, ha nem is morog (olykor kicsit azt is), de látszik rajta, hogy kicsit ideges lesz, mert ösztönösen fél attól, hogy elveszem a kajáját, PEDIG 11 ÉV ALATT "MEGTANULHATT" HOGY NEM VESZEM EL!!!

2022. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
76%

45, én nem lennék ekkora pofával egy neveletlen, agresszív kutyával. Jobban jártál volna, ha csendben maradsz.

Vagy ha plüsskutyát vettél volna magadhoz igazi helyett.

2022. júl. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
36%
Ösztönből, ahogy már előttem is írták. Nálunk sincs jóban a kutya a cicákkal, a mostani még csak kölyök, de már ő is megugatja a macskákat. A cicák oda tudnának menni a kutyához, de tudják, hogy az az az udvar nem az övék. Az előző kutyusunk is megölt pár cicát (a mieinkből egyet se), mindegyiket tisztességesen eltemettük. A mi cicáink is volt, hogy bejárkáltak a kutya udvarába, de azét arra figyelt a kutyus, hogy őket úgy kergesse, hogy el tudjanak menekülni. Szerintem nem szerette őket, de engem igen, és tudta, hogy szomorú lennék, ha bántaná őket.
2022. júl. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
82%

Remélem azért a kis cica ártatlan maradványait azért eltemetted.

Ennyit azért csak megérdemelt szegény lelkem

2022. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
80%

Nem igaz, hogy ne lehetne össze szoktatni a kutyát a macskával. Nekem van egy kuvasz kanom. Idegen macskák már nem jönnek a kertünkbe, mert nem akarnak meghalni. Szét kap minden idegen állatot, de az én macskámat, puszilgatja, nyalogatja, a macska is dörgölőzik hozzá, van hogy együtt alszanak. Senki nem nézi ki ebből a kutyából, hogy van szíve, mivel több agresszíó szorult belé mint kellene. De megfelelő neveléssel, megfelelő össze szoktatással ezek mind kiküszöbölhetők. Igen, a kajáját ő is védi, ahogy a területét is, volt már hogy a macska oda pofátlankodott, de csak rámordulva ellökte az orrával onnan, ki se nyitotta a száját. Tudja, hogy nem bánthatja. Ez nevelés kérdése. Én kicsi kora óta nevelem a kutyát, folyamatosan, minden nap, mert nincs olyan, hogy megtanulta akkor nem kell tovább csinálni. De kell, minden egyes nap meg kell erősíteni, hogy a szabályok még mindig élnek.

Ezért nem szeretem, amikor boldog-boldogtalan mindenkire nyomja az örökbefogadást, még kezdő gazdiknak is. Könnyen lehet, hogy ez lesz a vége. Sokkal nehezebb, egy rossz múltú, ki tudja milyen szenvedésen keresztül ment kutyát a megfelelő viselkedésre nevelni, kezdő gazdiknak nem való rossz múltú kutya. Azt nem tudom, hogy a kérdező mennyire tapasztalt kutyák terén, de az, hogy a kutya csak a kaja miatt harapott oda az már jó, mert azt jelenti csak a kajáját védte. Viszont a macska belehalt, ami azt mutatja, hogy azon a kutyán még bizony dolgozni kell. Nem támadhat rá egy olyan élőlényre, akivel együtt él. Ha olyan fajta is, amelyik ösztönerős őrző védő vagy pásztor kutya, akkor sem támadhat azokra az állatokra, emberekre, akikkel együtt él. Jelezheti, hogy menjen el a macska, de nem haraphat. Neked meg kérdező, ha bármi van, le kell tudni állítani a kutyát, el kell tudnod venni előle az ételt, bármikor, bármiért. Fordulj szakemberhez, mert a kutya könnyen a fejedre nő, és téged is megharap, ha olyat csinálsz ami neki nem tetszik.

2022. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!