Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ölte meg a kutyám a...

Miért ölte meg a kutyám a macskánkat?

Figyelt kérdés

Adott egy nagytestű szuka kutya, alapvetően nyugodt, barátságos és domináns. Ő az egyetlen nagytestű kutyánk a másik kettő kistestű mellett. Ma amikor evett az egyik macskánk valószínűleg odament, amit ő nem nézett jó szemmel és biztos, hogy megharapta, mert már csak arra értem ki, hogy a macska elég csúnya és rövid szenvedés után elhunyt. Tudni kell róla, hogy nagyon rossz körülmények tartották az előző “gazdái”, az én véleményem szerint bántalmazták is, de mióta nálunk van egyszer sem hatott ki az emberekkel, gyerekekkel való kapcsolatára. Amikor elhoztuk a két macskát próbáltam őket összeszoktatni, de a macskák morogtak és odakaptak a kutyáknak. Úgy alapvetően eddig egyszer sem bántotta őket, csak most az étel miatt. Ilyen esetben mit tudok tenni? Hogyan tudnám összeszoktatni a macskával?

Mindettől függetlenül nem hibáztatom a kutyámat, mert sajnos nem mindegyik szereti a macskákat vagy más állatokat.



2022. júl. 11. 16:55
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Máskor meg a hozzád hasonlók azért vannak felháborodva más közösségi oldalon, ha a gazda lemond a kutyáról vagy más állatról.
2022. júl. 11. 18:08
 32/49 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem lennél ilyen pökhendi, akkor elvinnéd kutyaiskolába. Mivel azonban kihanemén hülye vagy, ezért nem fogod. A pocsék kutyás mintaképe, mindig mindent jobban tud.
2022. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
82%

Ez van, amikor nem nevelik a kutyát, csak tartják. Én is mindig mentek, de rendesen foglalkozom is velük, mert az ilyen kutyáknak előélete van, sokszor traumatizáltak, nagyon sok a teendő velük. És ha nem érted hogy minek a kutyaiskola, az pontosan azt bizonyítja hogy hatalmas szükséged van rá.

Elképesztő hogy még olyan alapokat sem tanítottál meg neki hogy ne féltse a kaját.

Annyit tudsz tenni a jövőben, hogy elviszed kutyaiskolába, de tudom hogy ez úgysem fog megtörténni. Akkor azt mondom, zárd el a többi állattól, amíg eszik. Hátha ez nem haladja meg a képességeidet.

2022. júl. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
84%
Vidd kutyaiskolába mondom.
2022. júl. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
87%
Vagy egy ilyen hátterű kutya, vagy a macska, a kettő együtt nem megy. Én félteném a többi macskát is.
2022. júl. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:
Sem pökhendi, sem hülye nem vagyok. Tanácsért fordultam hozzátok, egy szóval sem említettem, hogy nem fogadom meg azt aminek értelme is lenne pl pont a kutyaiskolát. De sem az altatást vagy bármely más ehhez hasonló módszert nem lennék hajlandó elvégeztetni.
2022. júl. 11. 18:24
 37/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha kaja van előtte, ne engedd össze őket, szerintem egyértelmű.
2022. júl. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

Maskor etesd külön, felugyelettel a kutyat. Mert ugyanigy a masik macskanak es a kiskutyanak is odaharaphat, ami vegzetes lehet.

Es vannak kutyak, akik egyszeruen nem birjak a macskakat, foleg ha a macska sem baratsagos vele, vagy kutyat tarts, vagy macskat. Az osszeszoktatas felnott korban mar baromi nehez egy ilyen kutyav al es sosem lesz 100%ig megbizhato macskakkal. Nalunk is ez van, 3 evesen kerult ide a kutya szr korulmenyek kozul, egyszer probaltam osszebaratkoztatni keritesen kivulrol a szomszed kolyok macskaval, de eselytelen. A macskak is megtanultak, hogy az udvarunk tabu.

2022. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%

Mentett kutyát nem is engednék bárkinek befogadni, csak ha kötelezném a gazdit h szakemberhez járjon vele.

Menhelyről befogadott kölyköknél is aláíratják (szerződésbe foglalják) h 12 hónapon, x hónapon belül ivartalanítják.


Hasonlóan kéne ezt is, csak ellenőrizni is a megvalósítást. Ez ugyanúgy felelőssége annak aki odaad egy ilyen kutyát, mint annak aki elviszi.


Kutyánál valóban alap h a kajáját el kell tudni venni tőle, nem kaphat oda érte. Van ahol ez az egyik minimum követelmény és nem adható örökbe, ha nem felel meg ennek az alap követelménynek.


Így bárkinek odakaphat, neked is. Bárkinek. Biztos h most azonnal orvosolni tudod azzal h evés közben elzárod a külső ingerektől. De ezt fel kell oldani benne, bármikor ehet olyat ami káros neki, ezért el kell venni tőle, erre (az extrém) esetre kell felkészülni.


Úh tényleg irány a kutyasuli, ahogy előttem sokan mondták már. És olyan trénert keress aki vállal nehéz eseteket is. Lehet h a többi kutyával se lehet trénirozni, amíg tanulják a nem-eszünk-idegen-dolgot részt, van h egymás elől feleszik a földön direkt elszór hamit, ott pl támadhat... De tréner ezt meg tudja mondani, h ezt a kutyát hogyan kellene kezelni (egyedül-e stb).

2022. júl. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell felelőtlenül mindenfélét egy légtérbe tuszkolni.A kutya és a macska is ragadozó,mindkettőnek van territóriuma és sok minden kell ahhoz,hogy békében együtt tudjanak élni.Az,hogy kijönnek-e egymással vagy sem mindig az adott pillanattól függ.Valamikor 2 alapvetően teljesen jól kijövő kutya vagy macska is egymásnak esik,nem hogy a két külön faj..


Szeparáld el a kutyát a macskáktól legalább addig ameddig esznek.Ész,hová mész?

Annyira kezd természetesnek tűnni mindenkinek,hogy állatokkal vagyunk körülvéve,hogy sokan teljesen elfelejtik,hogy az állat az mindig is állat marad.Ösztönnel,jellemmel,és eltérő életmóddal.

2022. júl. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!