Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt? Nem is...

Miért csinálja ezt? Nem is szereti a kutyákat? De akkor minek neki?

Figyelt kérdés

Van egy kutyás ismerősöm, nagyon nagy kutyásnak tartja magát, keményen fogja a kutyáit. Először volt egy menhelyes keveréke. Addig minden jó is volt, de lett egy német juhásza. Vagyis nem nála, hanem a mamájánál lakik a kutya, de ő járt hozzá foglalkozni vele. Akkor ő lett a menő. Onnantól a menhelyes csak nyűg volt neki, csak húzta maga után a sétákkor, rohant vele, nem hagyta szimatolni. Így ment vele napi 6-8 órát. Aztán lerobbant a kutya és akkor vett otthonra is egy német juhászt. A másik ekkor 8 éves volt. És akkor az új németjuhász lett a sztár, a régi le lett tojva, egyáltalán nem jár hozzá, az otthoni menhelyessel egyáltalán nem foglalkozik, mondván, "már nem sétál".

Aztán a menhelyes kutya meghalt, a régi németjuhásznak pedig hirtelen az egész feje leőszült, az egész kutya olyan, mint amikor a rendőrkutyákat nyugdíjazzák és már úgy érzik nincs értelmük.

Nagyon nagy kutyásnak tartja magát, de én valami elmebajt látok az egészben. Egész nap a Facebookon lóg, tele szarja néhány óránként az éppen menő kutyával, odaírja mindegyikhez "a legcsodálatosabb kutya a világon" hatezer szívecske stb. Meg, hogy irigyeim, de sokan vagytok stb.


2022. júl. 16. 18:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Aki nem fényezi, abba belé vesz és kitalálja, hogy ő a szar gazdi ...
2022. júl. 16. 20:41
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"sokan erősítik ezt az egészet benne"

Részben meg is válaszoltad a kérdésed.


Részben az emberek hozzáállása a kutyákhoz nagyon változatos. Tudod, valaki a gyerekét látja benne, valaki barátot, valaki sporttársat. A te ismmerősöd valószínűleg a teljesítményt.

Illetve, mivel a kutyákat arra szelektálták, hogy igyekezzenek megérteni az embert, sajnos nagyon sok uralkodás mániás embert is bevonzanak.


Egyébként emberi, iszonyatosan emberi. Az új, az mindig jobb, izgalmasabb. Erre rátesz még néhány lapáttal a fogyasztói társadalom: régi? elromlott? nem tetszik? nem olyan, mint volt? Dobd ki, vegyél újat! Simán levetül a kapcsolatainkra is.


(Így leírás alapján az ismerősöd cipőmérete nagyobb, mint az IQ-ja.)

2022. júl. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom azért vannak túlzások a kiírásodban, de én is versenyzem a kutyáimmal és azokban a körökben sok olyan ember van, aki megveszi a szuper kutyáját, sokat tréningezi, alkalomadtán durván fegyelmezi, majd a facebookra meg úgy tölti fel róla a tartalmakat, mintha a legnagyobb összhang lenne közöttük. Néhánynál meg ha jön a következő, akkor csak az újjal foglalkozik és amelyik kiöregedett, mehet a szülőkhöz.


Én is többet foglalkozom azzal, aki épp versenyzik, az öregeket viszont igyekszem formában tartani, de pl a 14 éves szinte süket-vak kutyámnak szerintem bőven elég napi fél-egy óra séta, egy pici jutalomosztás trükkökért, néha átmaszírozás és amúgy meg csak a lábamnál akar feküdni. Sajnálom őt otthon hagyni, ha túrázni, versenyezni vagy biciklizni megyünk, de tudom, hogy nem bírná... Rosszabb helyen is élnek kutyák.

Én már megfogadtam, hogy csak olyan kutyám lesz, akivel lehet dolgozni és akkor mindketten csak nyerünk a kapcsolatunkkal. A munka nj-k is teljesen alkalmasak arra, hogy sokat menjenek velük és mivel pl nem labik, jobban is kell rájuk figyelni. Remélhetőleg az öreg kutyának azért nincs olyan rossz élete...


Ha ennyire nem tetszik a hozzáállása, nem kell vele tartani a kapcsolatot.

2022. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Melyik részről gondolod, hogy túlzás?
2022. júl. 16. 22:46
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondom, hogy az ismerősöd normális, de tuti te is túlzol, olyan furcsa az egész, amit írsz.


"Onnantól a menhelyes csak nyűg volt neki, csak húzta maga után a sétákkor, rohant vele, nem hagyta szimatolni. Így ment vele napi 6-8 órát."

NAPI 6-8 ÓRA MÁSZKÁLÁS? Most akkor az elhanyagolt kutyájával volt napi 6-8 órát, de a másikkal többet foglalkozott. Te amúhy tudod hogy egy nap hány órából áll?

2022. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!