Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie kiskutyám nehezen...

Westie kiskutyám nehezen székel. Mi lehet az oka és mit lehet ellene tenni? :S

Figyelt kérdés
A múlt héten váltottunk 5 hónapos westie kutyusomnál Pro Plan junior Sensitive tápról Acana Grasslands tápra. Mellette kap olykor házikaját is, leggyakrabban husit, zöldséget meg sárgarépát. A hasa gyakran korog mégis azt látom hogy nagyon nehezen székel és sokszor keveset. Mi lehet az oka és mit lehet ellene tenni?
2010. szept. 21. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ha gyorsan váltottatok tápot lehet, hogy amiatt rendetlenkedik a hasa. a bélsár milyen állagú/színű a székelés fájdalmas?
2010. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A széklete nem híg, a színe pedig sötétbarnás-szürkés. Hogy fáj e neki nem tudom, csak azt látom, hogy sokáig próbálkozik mire kakilni tud vagy pedig egyáltalán nem sikerül neki. Mit adjak neki?
2010. szept. 21. 19:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem is westiem van.

paraffin olajat!

gyógyszertárban lehet kapni, 180-200ft egy kis üveggel.

de ne adj neki egyszerre csak 1 nap egy teáskanálnyit. ettől nem fog menni a hasa, csak a paraffin olaj körbevonja olajjal a székletét és könnyebben kicsúszik belőle.

hátránya, h olykor úgy ürül ki a kutyusból, h picit olajos lesz hátul a popija, de ez nagyon hamar elmúlik.

már én is adtam neki többször, bár ő nem kakilt ilyen nehezen. bélelzáródásnál az orvosok is ezt használják, olykor hátulról beöntéssel a kutyáknak.

a másik, h vigyázz az acana táppal, ha észreveszed h puffad a hasa vagy egyszer is hányni fog, hagyd abba és válts vissza. mi a lamb and apple t próbáltuk meg 2x. kiskorában felpuffadt tőle, ám most olyan bélgyulladást kapott, h infúzióra kellett hordanunk.

azóta ő is pruina pro plant eszik. Mjad lehet visszatérek egyszer orijenre, de acanara semmiképp. (bár ő a grasslandset meg sem ette csak keverve, pedig imád minden tápot)

ha bármi kérdésed van írj nyugodtan. jaj és adhatsz neki kamilla teát, nehogy begyulladjon a pocija.

2010. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

jaj még annyit, h volt h egy nap 1 evőkanálnyit adtam neki, de akkor tényleg megakadt nála vmi..

az olajat pár szem tápra rakd rá, ne magába add oda. sok sikert:)

2010. szept. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! És sima gyógyszertárban meg lehet venni vagy csak állatpatikában/boltban?

Hát akkor valószínű az lehet a gond amit írtál. Csak mindenki annyira "reklámozza" ezen az oldalon az Acanát meg az állatorvosom is mondta, hogy az jó, ezért gondoltam kipróbálom. A Pro Planról meg azt írták azt hiszem, hogy sok benn a gabona. De akkor Te is Pro Plan-nal eteted?

Egyébként most hogy így írtad néha elő szokott fordulni, hogyha az ölembe veszem és hátra fektetem simizni és visszafordul akkor néha előfordul, hogy öklendezik, de hányni még nem hányt. Gondolom akkor ez is a táptól van. :S Akkor már nem adok neki belőle, még jó hogy feleslegesen kidobtam rá a pénzt... :S :(

2010. szept. 21. 20:56
 6/14 anonim ***** válasza:
a táppal nincs baj, de lehet, a gyors váltás oka. Dokinál kapsz ilyen olajat, vagy nagyobb állatáruházokban (Zoo doom, Freshsnapf).
2010. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

hát én is sok mindenre kidobtam már a pénzt. a sarokban hever orijen csirkés tápom , és az acana lamb and apple is.

ha áll a kutyus, és kicsit megmasszírozgatod a hasát, és nyüszög akkor már nagyobb baj van.

sajnos ebben a témában már profi vok:S

sima gyógyszertárban is megveheted az olajat!

2010. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

egyébként igen, sokan reklámozzák, ahogy az orijent is, de sajnos ha a kutyánknak nem jó, akkor nem szabad erőltetni.

az én kutyusom most pro plan sensitive et kap, még ami kiskorából megmaradt, és ettől nincs semmi baja.

lehet "sok benne a gabona", de ott van a híres eukanuba abban mennyi van? és ott van a hills..szójával..hát az is remek..

szóval tökéletes nincs.

én már azon is gondolkoztam, h anno a mancsán a hólyagokat sem a toklász okozta, hanem az orijen red tápja..de ki tudja.

mennyi idős a kiskutyád?

2010. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

még vmi eszembe jutott..vigasztalásképp.. inkább a tápra dobja ki az ember a pénzt, szóval ez a legkevesebb, csak hamar jöjjön rá, h az lehet a hibás..

mert én hiába jöttem rá, és rögtön adtam neki diétás kaját..sajnos már késő volt:(

és nagyon sokat szenvedett, plusz 32000 ftomba került a gyógyítása.

de most már rendben van, és imádom h nem hagy békén este 9 kor sem csak játsszak már vele:)

2010. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Uhh... Hát a 32 ezer az tényleg sok...

4 és fél hónapos a kutyusom. Annó még a tenyésztőtől Dog Chow bárányhusis tápot kaptunk, de úgy láttam az nem igazán ízlett neki, azért tértem át a lazacos Pro Planra. Most meg a "reklám" miatt az Acanára. Hát igen, tökéletes táp úgytűnik tényleg nem nagyon van, de még szerencse, hogy csak egy kilót vettem neki az Acanából, de hát ígyis alig evett belőle.

Jaj, amúgy az én idióta kis westie-m már alszik este 20kor, 22 körül meg mikor még gépezek felébred és ugrál hozzám a kis lükém. :P Imádom nagyon, csak most úgy megsajnáltam emiatt. :S Holnap megyek és veszek olajat meg Pro Plant is, az vált be és kész. :D Tesztelgetni meg már nem nagyon szeretnék, hogy mi ízlik neki vagy mi nem, mert ha jól tudom az sem tesz jót neki. Ha meg mégse javulna hívom a dokit. (remélem erre nem lesz szükség). Amúgy még egy kérdés (mivel még csak kezdő kutyus tartó vagyok :$): A Pro Plan tápok között azért szoktál váltogatni neki néha, csakhogy ne legyen egyhangú az étrendje? Vagy mindig egyfajtát adsz neki?

Tiéd mennyi idős? :)

2010. szept. 21. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!