Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám feldolgozni a...

Hogyan tudnám feldolgozni a kutyám halálát?

Figyelt kérdés

Pár napja meghalt a kutyám, egyik napról a másikra romlott az állapota, közel 17 éves volt. Sajnos én nem tudtam itt lenni mert külföldön voltam és csak akkor tudtam meg mikor hazaértem.

Szüleim eltemették, csináltak neki egy kis sírt. Egy nap többször lemegyek hozzá, de úgy érzem a szívem szakad meg. Velünk nőtt fel, pár hónapos volt mikor hozzánk került. Első kutyám volt és családtagként bántunk vele, imádtuk.

Számomra mindig ő volt az első. De egyszerűen nagyon nem vagyok jól. Szörnyű érzés, hogy már nincs aki várjon a kapuban, hogy nem szalad oda ha kaját lát nálam vagy, hogy nem ölelhetem át.

Azt érzem, hogy borzasztóan egyedül vagyok, magányos. Nekem ő volt a mindenem. Hiába a barátaim, családom mellettem vannak de szörnyen érzem magam.

Egyszerűen nem bírok a házban maradni mert minden rá emlékeztet.

Legjobban az fáj, hogy nem lehetettem itt mellette. Mikor elutaztam akkor még nyoma sem volt annak, hogy ez megtörténhet. Aztán meghalt a hét elején mielőtt haza értem volna.

Rettenetesen lelkiismeret furdalásom van, hogy én jól érzetem magam a nyaraláson, ő meg itthon haldoklott. (Nem merték a szüleim elmondani mert tudták, hogy kiborulok)

Bocsánat, hogy ilyen csapongó lett de nagyon magamalatt vagyok.


2022. júl. 23. 09:33
 1/5 anonim válasza:
100%

Sajnálom. Most még nagyon friss, érthető, ha így érzel. Fel fogod dolgozni, idő kérdése. Ez nem azt jelenti, hogy el is felejted.

Nekem 8 év után is hiányzik, de már nem borulok úgy ki.

Nagyon szép kort élt meg a kutyusod, biztos nagyon boldog volt veletek ő is. Gondolj erre, hogy milyen jó élete volt.

2022. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztóan sajnálom!


Sajnos csak közhelyet tudok mondani, amivel most nem leszel beljebb, de idővel tényleg enyhül a fájdalom.


Sírj amennyit jólesik, gyászold meg, de mást sajnos nem tudsz tenni.


Minden jót neked! ❤️

2022. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
A legjobb, ha szerzel egy másik kutyust nmagadnak, aki sok évig veled lesz ismét. Azoknak a halálát mindig nehéz feldolgozni, akiket szeretsz, legyen az ember vagy állat. Az én gyerekkori kutyám már közel 40 éve nincs közöttünk, mégis előfordul sokszor hogy eszembe jut, vagy azt álmodom, hogy vele vagyok. Sajnos a kutyák rövidebb ideig élnek, mint mi, így eléggé összetörik a szívünket, amikor elmennek.
2022. júl. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kérlek, fogadd őszinte részvétem!

Az idő minden sebet begyógyít, ezt tudom. Volt egy kutyusom, aki tényleg végig kísérte a gyermekkoromat, én 2001-ben születtem, de ő már akkor itt volt velünk. És 2016-ban pusztult el, ő is olyan 17 éves lehetett. Nehéz volt feldolgozni azt, hogy már nincs, mert én személy szerint családtagként tekintettem rá. Én azt javaslom, hogy szerezz be egy új házikedvencet, ugyanis az rengeteget tud enyhíteni a fájdalmon. Igaz ugyan, a mostani kutyám nem helyettesíti Picurt, mert Picur volt gyerekkorom kutyája, de így is nagyon szeretem. Meglátod, neked is jobb lesz idővel, és túl teszed rajta magad!

2022. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mikor elutaztam akkor még nyoma sem volt annak, hogy ez megtörténhet."


Sajnálom! 17 éves volt, sajnos várható volt. Nagyon szép kort megélt! Ne legyen bűntudatod, tenni a halál ellen sajnos nem lehet. Hidd el, neked sem lett volna semmivel sem jobb, ha látod az utolsó napokban, ahogy feladja a harcot. Sokkal jobb, ha úgy marad meg úgy az emlékeidben, hogy boldogan rohan eléd. Még nagyon friss a dolog, adj időt magadnak gyászolni, feldolgozni.

2022. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!