Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véletlen megmérgeztem egy...

Véletlen megmérgeztem egy kutyát? Ennyibe belehalhat?

Figyelt kérdés

Fagyizóban dolgozom. A legtöbb fagyinkban fruktóz van, de mostanában rendelünk pár xiliteset is, de az mindig változik, hogy melyik íz. Ma vettek egy kutyának egy gombóc vaníliát. Alapból nem értem minek a kutyának fagyi, néha régebben próbáltam mondani az embereknek, hogy nem tesz túl jót nekik, de nem voltak túl kedves reakciók erre, és igazából oké, tényleg nem az én dolgom. Szóval mosolyogva, szó nélkül oda adtam a fagyit mikor mondták, hogy ez meg a Buksinak lesz. Teljesen kihagyott az agyam, csak utána jöttem rá, hogy most pont az volt a xilites. Viszont azt tudom, hogy kutyának nagyon nem jó. Eddig mindig figyeltem is ezt, de most valahogy nem jutott eszembe.

Egy gombócból lehet nagy baja? Valami nagytestű keverék kutyának tűnt az ablakon át. Nagyon haragszom magamra is, de a gazdára is, hogy minek fagyiztatja a kutyát, meg miért nem figyel erre ő. Belehalhat ennyibe majd a kutya? Persze már nincsenek itt, nem tudok szólni.



2022. júl. 24. 15:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Hülye gazdájának a felelőssége, nem a tiéd.
2022. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
99%
Sz#rd le, nem a te felelősséged, hogy a gazdája mivel eteti
2022. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ezzel nyugtatom magam, hogy nem az én dolgom. Igazából nem is munkaköri kötelességem tudni a xilit hatásait a kutyákra. Csak azért mégis bánt a dolog.
2022. júl. 24. 15:34
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egy gombóctól még nem hal meg, legfeljebb hasmenése lesz. Aranyos vagy, hogy így aggódsz, de szerintem nem kell.😻
2022. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%

Xilitből egész kis mennyiség is elég.

Kint volt a tábla a fagyinál, hogy cukormentes?

2022. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Jot nem tesz, de belehalni nem fog. A gazdaja volt a hulye... eszembe sem jutna cukros-edesitoszeres fagyit adni a kutyamnak. Erre van az otthoni megoldas, ha fagyiztatni akarja valaki a kutyat, hogy kotyvaszt otthon olyat, ami nem veszeles a kutyara. Kefir, vagy natur joghurt, gyumolcs, konzerv, mogyorovaj, mindefelet lehet.
2022. júl. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ez alapból egy cukormentes cukrászda lenne. Inkább az a gáz, hogy a többi fagyi fruktózos, nem édesítős. Emiatt szóltam a főnöknek, hogy ez így nem túl jó. Erre rendelte a xiliteseket is. De amúgy az egy-két xilites íz mellé mindig kiírom, hogy xilittel.
2022. júl. 24. 15:48
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
A főnököddel kellene beszélned,persze csak ha van szíve és nem csupán csak a pénz mozgatja,hogy tehessél ki,vagy tegyetek ki egy táblát/egy papírt,bármit amire ki van írva,hogy állatot nem áll szándékunkban fagylalttal kiszolgálni.Mondjuk lehet hogy semmi értelme nem lenne,mert lehet venne valaki magának mondva és már a sarkon vagy takarásban,hogy ne lásd oda is adná neki.De akkor is kellene egy ilyen szabály szerintem,ami jól látható helyre van kitéve.
2022. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon rendes vagy,hogy szólsz nekik, tartsd meg ezt a jó szokásod!!! Ne érdekeljen,hogy szólnak miatta. A kutya nem ehet cukrosat se xilitet. Kis mennyiség is halálos lehet neki.

Sajnos nem tudsz mit kezdeni az ilyen gazdákkal:(

2022. júl. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ennyibe nem hal bele. Amúgy meg ha baja is lesz, a gazdi hibája.

Jobb is hogy nem mondtad hogy “hoppá gyere már vissza mert ez xilites, Buksikának nem tesz jót“

Mi lett volna a reakció? Mivaaa? Ti mérget árultok?!!! Hijájjj mindig itt eszik a buksi. Ha meghal szétverem a fejed hijááj mi lesz most elviszem dokihoz és te fizeted!!!!

2022. júl. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!