Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véletlen megmérgeztem egy...

Véletlen megmérgeztem egy kutyát? Ennyibe belehalhat?

Figyelt kérdés

Fagyizóban dolgozom. A legtöbb fagyinkban fruktóz van, de mostanában rendelünk pár xiliteset is, de az mindig változik, hogy melyik íz. Ma vettek egy kutyának egy gombóc vaníliát. Alapból nem értem minek a kutyának fagyi, néha régebben próbáltam mondani az embereknek, hogy nem tesz túl jót nekik, de nem voltak túl kedves reakciók erre, és igazából oké, tényleg nem az én dolgom. Szóval mosolyogva, szó nélkül oda adtam a fagyit mikor mondták, hogy ez meg a Buksinak lesz. Teljesen kihagyott az agyam, csak utána jöttem rá, hogy most pont az volt a xilites. Viszont azt tudom, hogy kutyának nagyon nem jó. Eddig mindig figyeltem is ezt, de most valahogy nem jutott eszembe.

Egy gombócból lehet nagy baja? Valami nagytestű keverék kutyának tűnt az ablakon át. Nagyon haragszom magamra is, de a gazdára is, hogy minek fagyiztatja a kutyát, meg miért nem figyel erre ő. Belehalhat ennyibe majd a kutya? Persze már nincsenek itt, nem tudok szólni.



2022. júl. 24. 15:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Az én kutyámat így gyilkolta meg a szomszéd.

A szulinapjáról maradt xilites süteményeket odaadták a tudom nélkül a kutyánknak. 😥

2022. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

Kétlem, hogy ennyitől komoly baja lenne, de az lehet, hogy kicsit menni fog a hasa.

Ez viszont sem így, sem úgy nem a te felelősséged. Nemcsak jogilag, de még erkölcsileg sem.

2022. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%

A xilit kis mennyiségben is nagyon veszélyes a kutyákra. Egy ismerősöm kutyája egy szelet sütit lopott le az asztalról, majdnem belehalt. Hetekig jártak vele ellenőrzésre. Egy életre megtanulták, hogy kutyás háztartásban nincs xilitnek helye.


Te max abban hibáztál, hogy nincs egyértelműen feltüntetve a fagyiknál, hogy mivel édesítitek.

Allergének miatt kellene.

2022. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a kutya xilitet fogyaszt, az gyorsan felszívódik a véráramba, és elkezdi befolyásolni a hasnyálmirigy működését. Ezen kívül hipoglikémia fordulhat elő, ami kutya halálát okozhatja. A xilit -mérgezés májelégtelenséghez és egyéb szövődményekhez vezethet. A xilitet tartalmazó termék fogyasztása után a kutyát azonnal át kell vinni az állatorvoshoz. Ideális esetben, még a termék csomagolásával is, amely szerint az állatorvos meghatározhatja a felhasznált xilit mennyiségét, és azonnal megkezdheti a kezelést. A kezelés a cukor beadásából, az intravénás infúzió beadásából és a gyógyszerek beadásából áll a lehetséges májkárosodás csökkentése érdekében. Nincs antidotum a xilit -mérgezéshez!

Tüneteket amit sajnos tapasztaltam:

hányás

letargia

rohamok

remegés vagy izomgörcs

koordináció elvesztése

kóma

2022. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
5%

A nejemmel mi is mindig veszünk a picinknek 1 gombócot.

Eddig 1X szóltam miatta, hozzád hasonló fotelállatvédő. Ott be is írt a nejem a vásárlók könyvébe.

2022. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, reméljük #15-nek adtál el xilites fagyit.
2022. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
#16 Igen, úgy jár mindenki a legjobban.
2022. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Reméljük ha annyira fifi, hogy fagyit vesznek neki, akkor észreveszik a mérgezést és hamar cselekednek.

Nem a te felelősséged, de ha szíveden viseled a hasonló kutyák sorsát, továbbra is írd az ízek mellé szorgosan, ha egy fagyi xilites, de akár egy javaslat is kikerülhetne a pultra, miszerint csak tölcsért vegyenek a kutyáknak (ha abban nincs édesítő).

2022. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
97%

Úgyse tudod otthon mivel eteti. Rendes tőled h aggódsz, de engedd el.


Rengeteg állatot tartanak rosszul és veszítenek el korán emiatt, de úgysem gondokoznak el rajta, mit tehettek volna másképp (beteg volt a kutya, nem az ő hibájuk, biztos megevett vhol vmit, nem az ő hibájuk stb) és veszik/szerzik is a következőt.

2022. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem a te felelősséged, a gazdája hülye. Annyit egyébként kiírhattok, hogy milyen allergéneket, összetevőket tartalmazhatnak a fagyik, és jelölhetitek azokat, amik valamilyen édesítőszerrel készültek, ezt kifejezetten keresik a cukorbetegek például (anyukám is), és jó pont, ha már ki van írva és nem kell külön megkérdezni, hogy van-e olyan. Ezzel persze nem véded ki a defektes gazdikat, de legalább nem mondhatják azt, hogy nem volt tájékoztatás semmilyen formában, hogy mi van a fagyiban.
2022. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!