Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegbeteg kutyák menhelyről?

Idegbeteg kutyák menhelyről?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy veszek egy kutyát egy jó tenyésztőtől, de inkább menhelyről fogadok be kutyát, mert az is ugyan-úgy szeretetre méltó, mint egy tenyésztőtől kutya, ugyan-úgy tanítható, szerethető stb-

De, mindenki mondta, hogy amilyen fajtát szeretnék, azt jó tenyésztőtől vegyek, és erős idegzetű kutyát, mert sok az ideggyenge fajta.

Most, ha olyan fajtát mentek meg, mint amilyet szeretnék, akkor idegbeteg lesz, mert menhelyi kutya, és majd egyszer csak megharap, meg elszabadul? Idegbeteg kutyák vannak menhelyen?


2010. szept. 22. 20:29
1 2 3
 1/24 Norczy ***** válasza:
84%
akadnak úgymond idegbeteg kutyák igen, de neked személyre szabottan mutatnak majd kutyát, segítenek a dolgozók a választásban h a te életednek megfelelő kutya legyen a társad!
2010. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Dehogy is ez butaság! Nagyon jól döntöttél a menhellyel kapcsolatban. Egyébként milyen fajtát keresel? Szívesen segítek neked :) csak szólj és már adok is címeket:) De ha keverék is megfelel akkor hozhatsz már akár 6 hetes kortól is kölyköt menhelyről :) Ja és az ideggyengséget arra értik h ne vegyél szaporítótól embertelen körülmények között tartott kutyákat, mert akkor újra és újra gyártani fogja őket. Vagy vegyél meg egy több százezres kutyust vagy hozz menhelyről. DE már te is rájöttél h mi a helyes út ;)
2010. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Milyen fajtát szeretnél?

A menhelyeken nem adnak akárkinek akármilyen kutyát, felmérik az igényeket és elmondják kinek milyen való.

Sőt a legtöbb menhelyen nem is adnak örökbe idegroncs kutyákat, hanem előtte rehabilitálják.

2010. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Néztem tényleg jó tenyésztőket, de ott egy kutya 90-130 volt. És arra gondoltam, hogy ennyit rákölthetek a menhelyi kutyára, és még megis mentem az életét! :)
2010. szept. 22. 20:36
 5/24 anonim ***** válasza:

Bárcsak többen gondolkodnának így. Jól döntöttél.

Milyen fajtát szeretnél?

2010. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Staffordshire terrier a kedvencem, és mielőtt jön valaki, nem azért szeretném, mert keménykedni akarok vele(kit érdekel, mit gondolnak a kutyámról)
2010. szept. 22. 20:38
 7/24 anonim ***** válasza:
22%

Eddig én keverék kutyából csak idegileg sérültet ismerek..

papámé megharap mindenkit..mamámé ha megsimogatod bepisil.....stb

Ha fajtisztát mentesz meg, akkor ugyan annyi esély van rá, mintha szaporítótól vennéd,mert ki tudja honnan került a menhelyre..

De ez tényleg jó döntés lenne,mert így megmenthetsz egy kutyust:)

2010. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Annak jó fajtamentése van: [link]


megbízhatóak, leellenőrzik a körülményeket, segítenek, tanácsot adnak, és ha bármi gond van vissza veszik a kutyát.

2010. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
16%

jajj viszont ilyen komoly kutyánál én csakis nagyon jó hírű tenyésztőtől vennék!

Azt hittem valami kis ölebet akarsz:D

2010. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

ma 20:41 nagyon butaságot mond.

A keverék kutyák éppen hogy általában egészségesebbek, szívósabb, erősebb a szervezetük. És azért mert ismersz 2 lelki sérült még ne általánosíts. Ráadásul amit a legtöbben le "ideg problémáznak" az csak simán a nevelés hiányossága.

Egy hozzáértő, türelmes, következetes ember bármelyik kutyát álomkutyává tudja varázsolni.

És nem mindegy hogy menhely vagy szaporító, mert menhelyről nem kapsz zsákbamacskát. A szaporítónak az a célja hogy minél több kutyát adhasson el, mindegy kinek és mit csak fizessenek. A menhelynek meg nem a mennyiség hanem a minőség a fontos. Leellenőrzik a gazdikat, felmérik a kutya igényeit, rehabilitálják őket és csak olyan embernek adják akit képesnek tartanak az adott kutya kezelésére.

2010. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!