Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idegbeteg kutyák menhelyről?

Idegbeteg kutyák menhelyről?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy veszek egy kutyát egy jó tenyésztőtől, de inkább menhelyről fogadok be kutyát, mert az is ugyan-úgy szeretetre méltó, mint egy tenyésztőtől kutya, ugyan-úgy tanítható, szerethető stb-

De, mindenki mondta, hogy amilyen fajtát szeretnék, azt jó tenyésztőtől vegyek, és erős idegzetű kutyát, mert sok az ideggyenge fajta.

Most, ha olyan fajtát mentek meg, mint amilyet szeretnék, akkor idegbeteg lesz, mert menhelyi kutya, és majd egyszer csak megharap, meg elszabadul? Idegbeteg kutyák vannak menhelyen?


2010. szept. 22. 20:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
39%

21:41vagyok

Mint mondtam ÉN ISMEREK, nem általánosítottam,azt mondtam hogy ÉN csak olyat ISMEREK..

Ezért aztán le kellett pontozni, végül is te jobban tudod hogy én mit ismerek,meg mit nem:D

2010. szept. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én is melegen ajánlom a fajtamentést, nagyon helyes kutyák vannak az örökbe fogadhatóak között!
2010. szept. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is staffordshire terrierem van, mikor olvastam, szinte tudtam, hogy ilyen kutyát szeretnél majd .))

Az enyém elég érdekes probléma, ő csak "véletlen"született meg, nem akartuk megvenni, de el akarták altatni, mert senkinek sem kellet.

Így mi megtartottuk...

Fél az emberektől, de nagyon. És ha egyszer kicsit is fe van bosszantva...ő támad. Rokonom ujjait kitörte spirálisan :S

Egy ilyen furcsa betegsége van ...

mert ideggyenge...

Amúgy a közeli menhelyünkön 2szer volt staffi, de azonnal elvitték. Szegény kutyát felakasztották:S:S

Csak az egyik menhelyi tag megtalálta. Azóta ő neki a minden, és örökbe is fogadta :)) Nagyon jó kutya.

Még a kínzások után is bízik az emberekben.

2010. szept. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

Általában a menhelyek és a fajtamentők elég pontosan tájékoztatnak a kutya habitusáról, viselkedéséről, egészségi állapotáról.


Problémás kutyát csak olyan gazdinak adnak, aki tapasztalt kutyás, és kinézik belőle, hogy fogja tudni kezelni.


Alaposan utána szoktak járni a gazdi körülményeinek, és tudásának annak érdekében, hogy aztán jó kutya-gazdi párost alkossanak.

Úgyhogy ettől ne félj szerintem.


A gyepi az más, de a fajtamentők nagyon körültekintően járnak el minden setben.


És a kutya vásárláson megspórolt pénzt költheted sulira, tehát minden segítséged meg lesz.

2010. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz, de mutatok egy olyan kutyust amit keresel:


[link]


Tatabányára kell menni érte. Ő már felnőtt, de még sokat kell vele foglalkozni. Gondolom ezt belekalkuláltad (kutyaiskola stb.).


Vagy másik kutyus:


[link]

2010. szept. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Vannak idegbeteg kutyák is, de ezt így nem lehet megállapítani.

A kutyának is jelleme van.

De ha jó jelleműt viszel haza, akkor az meg fogja ezt háláni.

2010. okt. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Más az idegbeteg kutya és megint más a rossz sorsú.

Az idegbeteg öröklődés, a jó tartás sem tud sokat javítani rajta.

A rossz sorsú eb meg hálás azért, ha jó helyre kerül és igyekszik maximálisan megfelelni.

2010. okt. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Még valami.

A menhelyi kutyának is kell idő, amíg bízik és megtanulja a házi szabályokat.

De ez gyorsabban megy, mint egy kölyökkutya nevelése.

2010. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Mi anno- jó 5 éve már elmentünk a miskolci menhelyre, egy kölyökkutyust szerettünk volna..

Kettő lett belőle :)


Annyira aranyosak, és szeretetreméltók, hogy azt nem lehet szavakba önteni.


Nem tudom, de néha az az érzése az embernek, mintha tudnák, hogy honnan jöttek, és meg akarnák hálálni...

2010. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

idegbeteg kutya (a genetikailag hibás nagyon ritka -minden százezredik esetleg)

azt viszont érdemes belekalkulálni, hogy nem a legjobb körülmények között van, és bizony a legtöbb menhelyi kutya valamilyen viselkedészavarral küszködik-mivel nem tudnak velük szükségleteiknek megfelelően foglalkozni-kennel-betegség, energialevezetés hiánya, étel-agresszió, bizonytalanságból, félelemből fakadó vagy domináns agresszióval, különböző fóbiákkal rendelkezhetnek -szóval ha első kutyának lesz akkor sok utánajárást igényel, és csak szeretettel, pátyolgatással és jó kajával a hibáit fokozhatod csak esetlegesen szakértői segítséget igényel a tökéletes nevelése, illetve szükség szerint a rehabiltációja-sok kikézőnek is beletörik a bicskája az ilyen problémás kutyákba, mert a hagyományos kiképzési módszerekkel lehetettlen segíteni nekik...

a problémákat megelőzendő érdemes egy 2-3 hónapos kölyökkutyusban gondolkodnod ilyen idősen a legkönnyebb formázni, szocializálni, megalapozni az közös békés életeteket

2010. okt. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!