Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire utal ha a kutya széklete...

Mire utal ha a kutya széklete sárga, nyálkás és a rizs emésztetlenül jön ki? Nagyon idős kutyáról van szó, állatorvos volt kint, más ügyben, akkor még nem volt ilyen. Mivel tápot már nem eszi meg főzök neki.

Figyelt kérdés
Rizs és csirkemell, csirkecomb csont nélkül. Van kép is végtermékről, ha kell fel tudom tölteni.
2022. aug. 3. 13:16
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

9-es. Honnan zsír? Csirkemellet adok javarészt, egy kis combbal. Ó, el is felejtettem, persze, hogy kap, húsleves alaplét, 24 órás főzés.

A rizst meg állatorvosi javaslatra adtuk. Káposztát tuti nem eszi meg, extrém módon válogat.

2022. aug. 3. 17:11
 12/15 A kérdező kommentje:

1.-es emlékszel esetleg, hogy pontosan melyik Trovet konzervet adtad?


[link]

2022. aug. 3. 17:19
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A trovet critical care-t adtam neki, ez nem hagyományos konzerv, hanem inkább leves, kifejezetten magas tápértékkel, ezért kevés is elég volt belőle, de ez tényleg baromi drága, én is csak akkor adtam, amikor már tényleg SEMMI mást nem volt hajlandó enni és már nagyon rossz állapotban volt, már csak a kertbe ment ki, maximum naponta egy-egy kört a ház körül.

A többi, hagyományos táppal, konzervvel nincs tapasztalatom sajnos, de nem hiszem, hogy nálatok ennyire kritikus lenne a helyzet, ha a házi kosztot szívesen eszi ilyet nagyon maximum csak kiegészítésnek adnék.


Nálunk is ízületi problémákkal kezdődött, kb. 12 éves korában, akkor rengeteg erős gyógyszert kapott az ízületeire, amitől utána úgy mozgott, mint fénykorában. Nem vagyok nagy összeesküvéselmélet-gyártó, de szerintem ezek a gyógyszerek hosszútávon nagyon nem tettek jót, félévente nézettem neki vérképet, elvileg minden rendben volt, aztán egyszer csak összeesett, akkor derült ki, hogy sajnos mindenhol ott van már a rák, azt sem tudták megállapítani, hogy honnan indulhatott. 14,5 éves volt, mikor diagnosztizálták, egy hónapunk volt utána együtt, pár nap alatt romlott le az állapota, először nem sétált már annyit, aztán már nem is evett, akkor jött a trovet konzerv. A rák ellen még flavinnal próbálkoztam, de menthetetlen volt, megmondták az orvosok is. A végén kapott rengeteg fájdalomcsillapítót és szteroidot, így fájdalmai nem voltak, én nem tudtam volna egy injekcióval elengedni, szerencsére ebben az orvosok is segítőkészek voltak.


Na mindegy, nem akarok itt rémképeket idézni, nálatok azért még lényegesen jobb a helyzet, olyan étrenddel, ami neki való és ízlik is neki, mellette orvosi konzultációval szerintem nem lesz gond, törődsz vele, szereted, ez látszik minden hozzászólásodból és ez is rengeteget számít szerintem. Én azt tanácsolom, hogy - persze ésszerű keretek között - az ő igényei legyenek az elsők, annyit sétáljon, amennyi neki jól esik, annyit és azt egyen, ami neki jól esik.

2022. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nálunk is 12 éves kora után kezdődött, előtte 2x kellett csak menni állatorvoshoz, egyszer babézia gyanúval, máskor meg a füle gyulladt be, plusz az évenkénti oltások. Ennyi. Ezért is hihetetlen, hogy gyakorlatilag fél év alatt ilyen rohamos romlásnak indult, dehát idős szegényke, nagytestű, ez is szép kor. ❤️ Én már nem akarom semmi tortúrának kitenni, pláne nem altatásnak.

Igen, akkor van baj, ha már nem eszik, nem iszik, de mikor seggre esett kakilás közben akkor nagyon megijedtem, le volt gyengülve, most már tud kakilni, de lehet látni, hogy nehezen tartja meg magát.

A gyógyszer dologban is egyet értünk, nekem is az a gyanúm, előtte áprilisban kapott valami nagyon erős gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapítót a lábára, utána jött minden. :(

Köszönöm a tanácsokat!

2022. aug. 4. 08:47
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
8: Jaj, szegény doggo🦮😢.
2022. aug. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!