Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kölyökkutyámma...

Mit csináljak a kölyökkutyámmal? Hiperaktív

Figyelt kérdés
Fel alá futkos a lakásban mindent rág amit csak tud. Fel ugrál a lábamra és harap. De erősen ami már fáj nekem. Hiába mondom nem és elmegyek onnan ugyan úgy folytatja addig még fel nem megyek az ágyra. Utána mást rág. Nem tudom le vinni sétálni mert még nincs meg az összes oltása. 2 hete van nálam az elején nem volt ilyen, nagyon okosan tanult stb. Amikor tanulunk nem bír nyugodton maradni. Ha játszunk be durvul. Mit tegyek?

2022. aug. 3. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Mit fogsz te itt kapni....
2022. aug. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

"még fel nem megyek az ágyra."


Felnőtt vagy te?

Nem bírsz egy pár hónapos kölyökkel?

Jól meggondoltad a kutyavásárlást?

2022. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ilyenek lenni! Csak segítséget szeretnék kérni.
2022. aug. 3. 22:13
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Pedig itt arra ne számíts. Kettes még finom volt a vérgyakoriskutyatartókhoz képest.


Van egy ötösöm, hogy az is lesz, hogy “keress neki felelős gazdit” meg hasonlók.

2022. aug. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem:( akkor törlöm, hogy ne kapjam meg az üzeneteket. Olvasok inkább valami cikket vagy felkeresek egy kutya iskolát.
2022. aug. 3. 22:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy-egy segítő is akad néha, én sajna nem tudom a választ, így nem okoskodok bele.
2022. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

". Olvasok inkább valami cikket vagy felkeresek egy kutya iskolát."

Mindkettő okos gondolat. Bár cikkeket olvasni ajánlatos lett volna még a kiskutya előtt. Az iskola, vagyis a kutyaóvoda pedig az oltássorozat után nagyon hasznos lesz. SZÁMODRA.

Mindjárt keresek pár tanácsot a kölyökhöz.

2022. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt állítom, hogy tökéletes minden mondata, de indulásnak talán segít.


[link]

2022. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

A kutyát nevelni kell. Az, hogy tele van energiával és magára hagyod, miért gondolod, hogy jó?

Attól, hogy mondogatod a nemet, mit vársz? Nem tud magtól magyarul! Azt meg kell neki mutatni, hogy ha a tiltásra nem hagyja abba, annak következménye van.


Nézz utána, hogy mit jelent a letiltás. "Ha játszunk, bedurvul" Erre való a játék, hogy levezesse az energiáit. Miért baj, hogy bedurvul? New téged harapjon, hanem a játékot húzza. A téged harapást tiltsd le (fentebbi házi).


Ha 2 hete nálad van, akkor már minimum 10 hetes. 6 hetesen és 8 hetesen kellett kapnia oltásokat, majd 10 hetesen. Tehát meg van a 3 oltása, szóval viheted le. Honnan van, hogy nincs meg minden oltása?

Egyébként a séta sem fog megoldani semmit ezek közül. Sőt! Majd jön az a következő kérdéskör, hogy mit tegyél, ha húz, mindenkire ugrál, más kutyákra őrjöng stb. Nem néztél utána az alap nevelési kérdéskörnek?

2022. aug. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Neten azt írják, hogy ha a kiskutyának meg kell tanulnia még amíg kicsi, hogy milyen erősségű harapás oké még, és mi az amivel már fájdalmat okoznak. Ezt úgy lehet neki jelezni, hogy mikor megharap erősebben, akkor egy fájdalmas, magas aú, vagy más fájdalomkifejező hangot adsz ki. Utána meg 10-20 mp-ig ne csinálj semmit. A kutyus erre ha visszavesz magából, és abbahagyja a harapást, akkor meg meg kell hangosan dicsérni és jutalmazni finomsággal.


A fogaira pedig sok sok rágójátékot írnak, és azt, hogy normális, és el kell pakolni, amiket nem szeretnél, hogy megrágjon. Írnak olyat is, hogy van kutya rágás elleni spré is, ami kellemetlen ízűvé teszi azt, amire ráfújod.

A kutya 3-6 hónapos kora között fogzik, és olyankor úgy írják még intenzívebb lesz a rágás.


Energialevezetésre sok sok játékot írnak, és hogy teljesen normális, mert kiskutya.

2022. aug. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!