Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kölyökkutyámma...

Mit csináljak a kölyökkutyámmal? Hiperaktív

Figyelt kérdés
Fel alá futkos a lakásban mindent rág amit csak tud. Fel ugrál a lábamra és harap. De erősen ami már fáj nekem. Hiába mondom nem és elmegyek onnan ugyan úgy folytatja addig még fel nem megyek az ágyra. Utána mást rág. Nem tudom le vinni sétálni mert még nincs meg az összes oltása. 2 hete van nálam az elején nem volt ilyen, nagyon okosan tanult stb. Amikor tanulunk nem bír nyugodton maradni. Ha játszunk be durvul. Mit tegyek?

2022. aug. 3. 22:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

Na az elsö hülyesèg ez a tartsuk hetnetikusan lezàrva a kölyköt honapokig, butasàg. Èsszel ès a kezedben kell vele menni segatlni, èrjèk ingerek. En mindengyik kolykomet vittem napi 3szor setalni 8 hetes koruktol kèzben! 2. oltas utan mar egyre tobbet jottek làbon. Nem halt meg egyik sem, làss csodàt! Es jol szocializast, normalis kutyak lettek mind, mert nem zartam le oket hermetikusan…


Honnan van a kutya? Ha tenyesztotol, akkor lerdezd a tenyesztot. Ha menhelyrol, akkor a menhely tuti segit, kerj toluk tanacsot. Ha szapis keverek, akkor meg edd meg, amit foztel!

2022. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha megvan minden oltása, mehettek kutyaoviba, nagyon hasznos, neked is, mert sokat tanulsz arról, hogyan kezeld, segítenek, a kutyának is, mert szocializálódik, és elfárad.

Egyébként tenyésztő és menhely is tud segíteni, ha elakadsz, ne félj kérdezni, ha ilyen helyről van. A szapi más kategória, abban nem tudok segíteni.

Egyébként a kölykök elevenek, ez majd fog változni, csak figyelj oda a nevelésre, legyen pozitív visszacsatolás, ha valamit jól csinál, legyél következetes, ne hagyd rá, mert megjegyzi, és nehezebb lesz korrigálni. Vegyél neki rágható játékokat, kong, kötél huzis játékok, szőrmés játékok, zörgős textil játékok, arra figyelj, hogy ne tudja lenyelni, ne tudja úgy szétrágni, hogy darabokat nyelhessen le, én például emiatt nem szeretem a sípolós csirkét, pillanatok alatt szétkapja a kutya, aztán el kell venni, hogy ne nyelje le véletlenül a darabjait, a tömör játékok jobbak.

Ha fájdalmas a kutya, jelezd neki, told el magadtól, jelezd hanggal is, pl. visíts fel, ebből tanulja meg, hogy neked fáj, egymástól is így tanulják meg. Ha fájdalmat okoz, nyugodtan abbahagyhatod a játékot is, olyankor nincs játék, a játék legyen jutalom.

2022. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ez a kutya tartás. Rágni mindent fog a fogváltásig, ezzel egy ideig együtt kell élned, amit nem akarod, hogy rágjon rakd el, vagy meg kell tanulnia mi az ami tabu. De egyébként semmi extra nincs abba amit írtál, egy kölyök kutya ilyen. Valószínűleg nem foglalkozol vele eleget és ezt nehezen viseli, így fel akarja hívni a figyelmed, játszani akar. Vegyél neki játékokat, lehetőleg olyat amit pl. fogsz és ő tud húzni, ez jó kapcsolat építő is lehet. A kezed soha ne használd játékként, semmilyen harapást ne tolerálj, ha odakap szólj rá, hogy nem és ha folytatja nyakörvét fogd meg és húzd el, ha folytatni akarja megint és megint, de persze, ne hagyd, hogy rágjon, harapjon téged. De óvatosan nehogy meg rántsad a nyakát.

Az, hogy nem bír nyugodtan maradni egy ilyen kicsit kölyök teljesen normális még, majd szépen fokozatosan tudod tréningezni a figyelmét. De eleinte 5-5 percek kis játékos tanulásra bőven elegek, az idő haladtával ez majd kitolódik, próbáld meg mindig 1-2 perccel eltolni a tanulást ha már nagyon jól tudja amit addig gyakoroltatok. Ha megcsinálja amit kértél jutalmazd meg és nagyon hosszan dicsérd.

2022. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!