Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A MEOESZ-en kívül melyik a...

A MEOESZ-en kívül melyik a másik tenyésztői szervezet Magyarországon aki nem FCI hanem más törzskönyvet ad?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 08:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az FCI-nek egyébként nincs jogosultsága nyomást gyakorolni az országokra, ha szemmel láthatólag rossz útra tévedt a tenyésztés? Rossz látni némelyik fajtát, mi lett belőle, összehasonlítva régebbi képekkel, a tacskók sem ilyenek voltak.
2022. aug. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#11 nem hiszem hogy bele szólhatna. Annyit lehet az ilyesmik ellen tenni, amit az egyik ország is (nem akarok hazudni, pontosan nem tudom melyik de valamelyik észak európai ország volt, pontosan már nem emlékszem), hogy betiltják adott fajták tenyésztését (az egyik a cavalier volt a másik azt hiszem valamilyen nyomott orrú, talán angol bulldog), mert a tenyésztők se veszik figyelembe az egészséges tenyésztés menetét.
2022. aug. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: nem egy tenyésztő van aki UKC, AKC körökben tenyészt, viszont kétlem hogy lenne átjárás a szervezetek között. Mindenképpen nekik írj, magyar szerveződésük nem tudom van e, de nem hiszem
2022. aug. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 tatagami ***** válasza:
100%

#11 FCI tagországok között az mondja meg a fajta standardot akitől ered a fajta. Ez alapján pl. a komondor minden FCI ország klubjában a magyar standardot kell kövesse. Ha jól emlékszem egy cikkben írták hogy a magyar egyesület nincs jóban az angollal mivel a Kennel Club nem tagja az FCI-nek így nem fogadják el a magyar tenyésztési irányt, az övék is majdnem ugyanaz, de azt ők találták ki nem más mondta meg nekik hogy kell csinálni.


Ami nem FCI és elég nagy:

KC:

[link]

AKC:

[link]

UKC:

[link]

Át tudod íratni az FCI papírt KC-ra és AKC-ra és fordítva, ha jól emlékszem UKC elfogadja az FCI-t de nem tudom hogy UKC papírt elfogad e az FCI, UKC a második amerikai egyesület és az FCI eredetileg az AKC-vel működik együtt. Mindegy hova viszed át a regisztrációt, tenyésztéshez az angol és amerikai egyesületek nem határoznak meg olyan szigorú követelményeket mint ami az FCI-ben van.


Ha bármilyen egyesület jó neked akkor arra figyelj hogy hiába veszi át FCI-ből a törzskönyvezést, az FCI nem biztos hogy elismeri később tehát lehet nem tudod majd visszaregisztrálni FCI-be. Ehhez hasonló: amikor kerestem itt Európában kai ken kutyust, akkor még csak egy dán tenyésztő volt 5 éves várólistával, akkor találtam ezt a cikket a japán regisztrációról:

[link]

Ugyanazt a fajtát 3 egyesület regisztrálja Japánban. Ezek a KKA(500), NIPPO(50) és JKC(100) az éves regisztrált kölyök számmal. KKA a legrégebbi, legtöbb tenyésztővel. Az FCI tag az a JKC aki viszont nem ismeri el a KKA törzskönyvet csak a NIPPO-t. A NIPPO elismeri a KKA törzskönyvet 3 év után, addig csak ideigleneset ad, az ideiglenest pedig nem ismeri el a JKC. KKA pedig nem engedi a dupla tagságot tehát ha átviszed másik klubba a kutyád akkor ugorhat a KKA tagság. Így amikor kai kent vesz valaki nagy az esélye hogy KKA regisztrációja van ami jó mert több kutya miatt kisebb a beltenyészet mint a másik kettőben, de így semmilyen más FCI versenyen nem vehet részt, a KKA pedig csak Japánban rendez versenyeket/szemlét. Ahhoz hogy KKA-ból átmenj FCI-be, át kell regisztrálni KKA-ból NIPPO-ba, várni 3 évet miközben elveszted a KKA tagságot, ezután átregisztrálni JKC-be és ez már FCI papír, amit már nem tudsz visszavinni KKA-ba mert visszavonták a tagságodat.

2022. aug. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
A kutyáimmal minden rendben, mint írtam egészségesek, szűrtek és van MEOEsz-es szemléjük is. Elvi okokból akarok eltávolodni az FCI-től. Több éve tenyésztek ott, de elegem van abból ami itt zajlik.
2022. szept. 27. 13:35
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tényleg az MKSZ marad.
2022. szept. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!