Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkeressem a gazdáját? IGAZI...

Megkeressem a gazdáját? IGAZI TANÁCSOKAT VÁROK!

Figyelt kérdés
6-7 évvel ezelőtt találtam egy uszkárt. Nemrég még volt gazdája, mert a szőre rövidre volt nyírva. Füle tetovált, de olvashatatlan. Plakátolás, MEOE, Joker uszkár klub nem hozott eredményt. Akor még nem volt, mostmár van internetem. Szerintetek tegyek egy próbát? Hátha azóta is siratják? Hogy legalább megmondjam nekik, hogy él a kutyájuk és jól van? Néha úgy szégyenlem magam, hogy lehet, hogy még ma is siratják. Vagy hagyjam, mert már úgyis elfelejtették és elsiratták?
2010. szept. 23. 09:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Én hagynám. Valószínű már teljesen megváltozott az életük. Lehet h már nincs kapacitásuk egy kutyára vagy van már egy másik. Vagy mit mondasz nekik, itt van él, de nem adom vissza mert én is szeretem, vagy képes lennél megválni tőle 7 év után? Szerintem ez mindenkinek csak érzelmi megrázkódtatás lenne. Csak a bonyodalom lesz belőle.

Láttad a Számkivetett c. filmet - nagyjából hasonló lenne a szitu mint annak a végén.

2010. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem max próbáld meg .. nem veszítesz semmit..
2010. szept. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem láttam a filmet, de érdekelne mi a vége? Csak legalább nagyjából.
2010. szept. 23. 09:27
 4/25 anonim ***** válasza:
34%
jókor jut eszedbe...6-7 év után...ennyi idő után már sztem hagyd. Ha vki hozzám oda állítana ennyi idő után h végig nála volt a kutyusom nem hiszem h jót állnék magamért...
2010. szept. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont ő is sokat tud veszíteni, a másik család is és a kutya még többet... Oké van nagy öröm - első körben - majd jön a második: most mi legyen? Adja vissza? Maradjon? És közben egy csomó lelkiismeretfurdalás, csalódás és miegymás nem túl pozitív érzelmek. Ha a kutya visszakerül, az a kutyának megint egy megrázkódtatás - mert 7 év sok idő, azok az emberek akiket ismert megváltoztak, ő is megváltozott, összecsiszolódni újra meg kell tanulniuk. Szerintem ennyi idő után ez mindenkire negatívan hatna (az első örömkör után - ha egyáltalán örülnének...mert azért ez se biztos). Ha 1-2 éve veszett volna el, az más egy kicsit, de 7 év az rengeteg idő.
2010. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, mit kellett volna még tennem? Lejelentettem a MEOEnál, az uszkár klubnál. Meghirdettem a helyi újságban. Minden hirdetőtáblára kitettem a környéken. Internetem nem volt!
2010. szept. 23. 09:30
 7/25 A kérdező kommentje:
előző kommentet 9.28asnak szántam
2010. szept. 23. 09:31
 8/25 anonim ***** válasza:
49%
akkor bocsánat ezt nem írtad, hogy akkor is probálkoztál. Sztem akkor hagyd. megprobáltad de ha ők ennyire nem keresték akk lehet a kutyusnak jobb is így. Nem hiszem h megtudnál vállni töle ennyi év után és a családja se tuti örülne neki már.
2010. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
75%

Előzőnek:

Hát nemlátod, hogy már akkor is mindent megpróbált? Nem tehet róla, hogy nem jött össze!


Inkább örüljön a volt gazdája, és nagyon szép volt tőled, hogy befogadtad és gondoztad a mai napig. Én nem fogadnék be kóbor állatot. És szerintem már felesleges ezen fáradoznod, ha annyira hiányzott volna nekik, akkor ők is plakátoltak, hirdettek volna. Lehet, nem is akarták megtalálni.

2010. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9.29es, nem akarom visszaadni, csak egyre többször eszembe jut, hogy talán még ma is siratják - Mert csodálatos kutya! -és ilyenkor elszégyenlem magam, hogy nem közlöm velük nincs okuk rá.
2010. szept. 23. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!