Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkeressem a gazdáját? IGAZI...

Megkeressem a gazdáját? IGAZI TANÁCSOKAT VÁROK!

Figyelt kérdés
6-7 évvel ezelőtt találtam egy uszkárt. Nemrég még volt gazdája, mert a szőre rövidre volt nyírva. Füle tetovált, de olvashatatlan. Plakátolás, MEOE, Joker uszkár klub nem hozott eredményt. Akor még nem volt, mostmár van internetem. Szerintetek tegyek egy próbát? Hátha azóta is siratják? Hogy legalább megmondjam nekik, hogy él a kutyájuk és jól van? Néha úgy szégyenlem magam, hogy lehet, hogy még ma is siratják. Vagy hagyjam, mert már úgyis elfelejtették és elsiratták?
2010. szept. 23. 09:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
esetleg én a helyedben névtelenül üzennék nekik, csak hogy tudják hogy él, és jó helyen van.
2010. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

én tennék egy próbát. Ha valaki igazán szereti a kutyáját soha nem tudja megemészteni, ha így veszíti el.

Persze lehet itt azzal vagdalkozni, hogy ő sem kereste. Csakhogy 6-7 évvel ezelőtt még nem volt ilyen széleskörű a keresési lehetőség. Nem volt ennyi adatbázis és igen sok embernek nem volt még internetje.

Gyakran olvasom itt is a gyakori kérdéseken, hogy elveszett a kutyám, jaj mit csináljak.

Egy csomó embernek a mai napig a szájába kell rágni, hogy plakátoljon, kiket kell felhívni, milyen adatbázisokat érdemes megnézni. Szóval higgyétek el sok ember nem tudja.

2010. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Ha az én kutyám lenne, örülne a lelkem, hogy jól van, de nem kérném vissza, ezért örülnék, ha valaki felkeresne evvel.
2010. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nézd, te mindent megtettél! Az előző gazdi se nagyon kereste,ahogy irod.ennyi év eltelt, a kutya ragaszkodik hozzád,te vagy az igazi gazdija, nem tudna mást megszokni, vagy csak nagyon nehezen. Gondolom, te se adnál túl rajta!

A kutyusnak jó helye van nálad, szeretetet kap,törődést,miért is kerülne más gazdihoz??? (azt már el is felejtette talán..)

Egyszóval én a helyedben semmi egyebet nem tennék.

Mivel megtettél mindent, amit lehet.

2010. szept. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A talált kutyák előélete ismeretlen, ez benne van a kalapban, amikor magunkhoz vesszük.

Nagyon szép tőled, hogy megérted, milyen dolog is elveszíteni kutyát. Meglehet az is, hogy azóta is siratják, de lehet az is, hogy szándékosan "veszítették" el.

Ha hirdetsz, azzal is számolnod kell, hogy jelentkezhetnek kamuból is.

Meg azzal is, hogy olyan gazdája volt, akinek a tulajdonjog többet ér, mint a kutya érzése, aki esetleg már hozzád jobban kötődik. Akkor mit csinálsz...?

Én nem rizikóznék!


Szerintem a kutya viselkedése a mérvadó. Ha kiegyensúlyozott és boldog, akkor szerintem már nem bolygasd a múltat. Idősebb kutya lehet, élete nagyobbik részét már nálatok töltötte, szerintem a nyugalma többet ér.


Nekünk is befogadott kutyánk van, mondhatom álomkutya, nagyon nagy kincs. Én sem értem, hogy hogy lehetett rosszul bánni vele, merthogy sintértelepről hoztuk ki, borzalmas állapotban. Sajnos sok ember nem tudja megbecsülni a kutya értékeit.

2010. szept. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!