Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem agresszív. Mivel...

A kutyám nem agresszív. Mivel érhetném el, hogy vadabb legyen?

Figyelt kérdés

sziasztok!


Van egy rottweiler-em de nem valami agresszív. A környéken elég sok a betörés és szeretném, ha a kutyám igazi házörzőként viselkedne. Elég nyugodt a természete, nem bánt senkit. Kiskorában jól lett szocializálva.

Légyszi mondjatok pár tippet, hogy hogyan legyen kicsit vadabb és este őrizze a házunkat :)


kösszi előre is


2010. szept. 23. 12:30
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Nem a hecc kedvéjért akarom "vadítani" a kutyámat, ahogy fogalmaztál. Főleg nem lány létemre. Elég állatbarát vagyok, nem bántanék soha egyetlen állatot sem.
2010. szept. 23. 13:16
 12/31 A kérdező kommentje:
Mellesleg nincs gyerekem, mivel csak 21 éves vagyok.
2010. szept. 23. 13:17
 13/31 anonim ***** válasza:

Őrző védeztetni tudod a kutyád, de otthon neállj neki "vadítani".


A betörésre annyit írnék, hogy egy betörőt aki be akar menni a házatokba nem fog elrettenteni semmilyen kutya sem. PL.: lefújják a kutyád szemét, majd simán bemennek, vagy bedobnak neki olyan kolbászt amibe alatató van, és sorolhatnám. Ha 2 kutyád lenne ugyan ez a szitú.


Nekünk 2 amstaffunk van. Egy lány és egy fiú. A fiú 10 hónapos létére bratyizós, de kinézetre úgy néz ki mint ha 3 éves lenne, ez talán elrettentené a betörőket? nem hinném. A lány 1,5 éves ha valaki közel jön a kapuhoz elkezd örjöngeni morogni ugatni. Ez elrettenti a betörőket? nem!


Pedig mind a 2 kutyánk ugyan úgy vav szocializálva!


Betörés ellen---->> Riasztó!!! Ami persze egy védelmi céghez van írányítva ha megszólalna a riasztó. 23/L

2010. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Na hát én is szerettem volna, hogy a kutyám őrizze a házat. Aztán ha nagy néha ugatott, rádicsértem és buzdítottam. Ez olyan jól sikerült, hogy azóta ha kell, ha nem ugat, vicsorog, még akkor is, ha az utcán sétálunk és valaki közel akar hozzánk jönni... Lenevelni meg már nem tudom róla, csak kín szenvedések árán viszonylag elfojtani. Még szerencse, hogy ő csak egy tacskó, különben jól megnézhetném magam és a kutyámat is... Az biztos, életre szóló lecke volt, hogy ezt nem szabadott volna. Soha többé nem esek ebbe a hibába. A házamat riasztóval védem, és ha majd lesz másik kutyám, akkor

- vagy elmegyek vele kutyaiskolába, ahol szakszerűen kiképzik erre

- vagy nem csinálok semmit, úgyis megvédi a házat, ha olyan a helyzet

Az biztos, hogy otthon ilyenre tanítani nem fogom soha többé egyetlen leendő kutyámat sem. Jó lecke volt. Bele sem merek gondolni, ha nekem is rotim lenne, mi lett volna, ha ezt csinálom, lehet már a kutyám elaltatták volna, engem meg lecsuknának. És hozzá teszem, visszasírom a régi szép időket, mikor még nem rontottam el a kutyámat...

2010. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a válaszok, amiket kaptál, teljesen jók, jól kell tudni értelmezni őket, mert anélkül viszont a fenéért írtuk le őket.

Otthoni vadításról lebeszélnélek. Kutyakiképzők tudják őrző-védővé nevelni a kutyát, az otthoni vadítással csak azt éred el, hogy nemhogy a betörőt, téged is széttép. Azzal ugyanis a szocializációját teszed tönkre, aminek beláthatatlanok a következményei.

Ha nincs pénzed kiképzésre, akkor tegyél le az egészről. Akkor a kutya ösztönös területvédésére és a fajta kinézetére támaszkodhatsz, arra viszont nagyonis.

2010. szept. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Azt akarod, hogy mindenkivel ilyen legyen:

[link]

2010. szept. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, az én kutyám is pont ilyen. A szocializációjával semmi gond nem volt, ennek megfelelően kedves emberrel, állattal egyaránt. Sokáig hittem, hogy a betörő max abból jönne rá, hogy van kutyám, hogy felbukik benne mikor bejönne. Ez is valami, én imádtam volna így is.

Aztán telt az idő, egyszer klímabeszerzésre adtam a fejem. Jött is két szép darab ember, abból a fajtából, akikkel nem szívesen találkoznék kihalt utcában késő éjjel, persze magától értetődően "dúródtak" befelé, hiszen ez természetes idegen helyen (?!).

A kutyámat épp el tudtam kapni (mivel még soha nem csinált ilyet, de tény, hogy előtte nem is akart idegen a területére lépni engedély nélkül), kétlábra ágaskodva, teli szájjal őrjöngött. Úgy meglepődtem, hogy köpni-nyelni nem tudtam. Elzártam a szerelő "uraktól", majd pórázon bevittem hozzájuk ismerkedni, hogy szent legyen a béke. A határozott parancsomra már nem volt gond, de elsőre meleg volt a szituáció igencsak.

Tehát ne aggódj, még érhet meglepetés. Megvédi a területét, ebben biztos vagyok, nem kell erre képezni, nem lesz vele semmi gond. Ha jól van szocializálva, akkor nyugodt, fel tud mérni helyzeteket, magabiztos. Nem lesz semmi gond.

2010. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan ilyesmire értettem, hogy nem ismeri a kutyáját.

Az én előző néhai kutyám is ilyen volt, bár ő német juhász keverék volt. Jámbor és szelíd. De hihetetlen biztonsággal ráérzett arra, mikor kell cselekednie.

És erre még nem is tanítottam.

Bár jártunk vele kutyasuliba. A csibészelésnél pontosan tudta, hogy színjáték és ennek megfelelően csakis a kedvemért játszotta, de ő is színlelt.

De nem egy alkalommal köszönhetem neki a testi épségem!


A kutya észlény, még akkor is ha ezerszer nem ember!

A jó tulajdonságokat sajnos az ember sokszor kineveli belőle a saját butasága miatt.

2010. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Egyébként estleg annyit megpróbálhatsz, hogy ijesztő legyen, hogy vezényszóhoz kötöd az ugatást. És mondjuk ne az ugass, vagy a mondjad, hanem a kapd el, vagy csípd meg vagy a támadj vezényszóhoz. És akkor ha kiadod a parancsot és ugatni kezd, akkor azt hiheti a hozzá nem értő, hogy támadni is fog.


Amúgy az a helyzet, hogy aki nem ért a kutyához az mindenképpen fél tőle, aki meg ért hozzá, és azt látja, hogy komolyan védőösztönös, az lefújja gázspével a francba, tehát sokra nem mész egy agresszív kutyával sem.

2010. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
nekünk komondorunk van soha nem szokot ugatni.egyszer törtek be hozánk és akkor ha nem vesszük észre széttépte volna a betőrőt amugy őse agreszziv
2010. szept. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!