Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem agresszív. Mivel...

A kutyám nem agresszív. Mivel érhetném el, hogy vadabb legyen?

Figyelt kérdés

sziasztok!


Van egy rottweiler-em de nem valami agresszív. A környéken elég sok a betörés és szeretném, ha a kutyám igazi házörzőként viselkedne. Elég nyugodt a természete, nem bánt senkit. Kiskorában jól lett szocializálva.

Légyszi mondjatok pár tippet, hogy hogyan legyen kicsit vadabb és este őrizze a házunkat :)


kösszi előre is


2010. szept. 23. 12:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

csakkitti, nem célszerű amit javasolsz szerintem.

Először is azért, mert ahogy írja, elsősorban az éjszakai őrzésre akarja rávenni (az amúgy is őrzésre hajlamos) kutyáját, akkor meg csak nem fog mellette állni egész éjjel, hogy most jön a betörő, most ugass... ;-)


Másodszor a vezényszavak fontosak és veszélyesek.

Kutyás ismerősöm szenvedélyes horgász volt. Neki német juhásza volt igaz, de K II-es örzővédő eb volt. A "fod" vezényszóra még az élő fának is nekirontott és marcangolta -- ezt szó szerint értsd!


Szóval mikor egyszer összefutott egy horgásztársával és kérdezte, "mit fogtál", a kutyája nekiugrott és komoly sérüléseket okozott neki.

Szóval még a szakembernek is veszélyes fegyver egy tanított kemény kutya, nemhogy egy amatőrnek. Aki ráadásul vadítani akarja és nem irányítottan kezelni.

2010. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Dehát a kutya nem tudja mit jelent a fogd, ha az ugatással kötöd össze, akkor azt fogja jelenteni, hogy ugass. A parancsra ugatás általában csak csaholás, játékos hangoskodás, agresszív ugatást, vagy morgást sosem tudsz parancshoz kötni. A vezényszó meg tök mindegy mi, nem?
2010. szept. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

A kutya bizony összeköti a vezényszót a cselekedettel, mert nem papagáj. Bár még sokszor az is tudatosan használja a megtanult szavakat.

A vezényszó tényleg tök mindegy hogy mi, csak az nem mindegy, lehet akár Rabindranath Tagore-is, csak hirtelenjében eszébe jusson a gazdinak az adott szituban.


Egyébként ha a gazdi mondja meg, hogy mikor ugasson a kutya, akkor nem a gazdi az őrző?

Ilyen alapon egyszerűbb lenne felvenni magnóra kutyaugatást és amikor kell, bekapcsolja a delikvens és még etetni és sétáltatni sem kell...

Nem a kérdező vadítani akar, mert nem viseli, hogy a kutyája szocializált.

Nem a betörő miatt kell neki vad rotti, ez meggyőződésem!

2010. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Egy normál roti tulajnak inkább az a gondja, hogy hogyan szocializálja az ebkéjét... :-/
2010. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Jó ebben igazad van. Ez csak akkor működik, ha a gazdi is ott van.


Azt értem, hogy nem papagáj, de a vezényszóhoz az elvárt viselkedést te tanítod. Persze, az én kutyám is felkapja a fejét, ha kimondom, hogy kutya, de még ha bulldogként emlegetem, azt is kihallja a mondatból, de ezeket a szavakat már kötötte saját magához.


De mondju a barátnőm a bálna parancsot használja lábnál követésre, mert nem tetszik neki a lábhoz, szerinte az megalázó, és ismerek olyat is akinél a bólyához futás a szilva :) Ezeknek a kutyáknak magyarázhatod, hogy bólya, vagy lábhoz, semmit nem fognak csinálni.


Ha nem erre mondtad, hogy nem papagáj, akkor bocs, lehet nem jól értettem amit írtál.


Na mindegy kérdező, lényeg a lényeg, hogy eszedbe ne jusson egy rotweilert vadítani, mert visszafele fog elsülni a puska, és az senkinek sem hiányzik.

2010. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nem, nem erre mondtam a papagájt.

Mindegy, hogy a kutya milyen szót tanul.

Arra akartam utalni, hogy a hasonló szóra reagálni fog.

Pl. a lábhoz helyett a bálna vezényszó is jó, de mondjuk ha véletlenül málnáról van szó, a kutya bizony félrehallja, vagy esetleg a kiabálna szót érti magára, máris kész a félreértés.

És ez a láb melletti követésnél nem gond, de a "fogd" esetében (ami lehet akármilyen más szó) már igen.

2010. szept. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Azért mert nem ismersz nem kell rágalmazni. Nekem sem volt hozzád egy rossz szavam se. De látom megértési problémáid vannak, mivel említettem, hogy nem nagyzolás céljából akartam a kutya úgy mond "vadságát".
2010. szept. 23. 17:10
 28/31 anonim ***** válasza:

Ismerős vett mellé egy drótszőrű foxit, (nem kerül sok pénzbe sem a vétele, sem a fenntartása) az állandóan hergeli, senkit sem engednek be gazdi nélkül...

Amúgy a Roti ha egyedül van nagyon normális ott is...

2010. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

kérdező, a kérdésed az volt, hogy hogyan tedd vaddá.

Válaszoltunk többen is, hogy az őrzés nem a vadságról szól.

Ha nem hiszed, ha nem fogadod el, akkor nem őrzés miatt kell a vadság.

Ez nem rágalmazás, ez következtetés.

Mert minek legyen vad, ha nem ez kell az őrzéshez???

Nos, várom a válaszod!

2010. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Nos, mivel eddig válasz nem jött, tovább következtetek.

Szerintem neked kisebbségi komplexusod van és úgy véled, egy félelmetes rottweilerrel az oldaladon több hatalmad lehet emberek fölött.

Azonban ez veszélyes, mert ha a rotti bevadul, nem fogod tudni visszafogni és az tragédiához is vezet.

Ne a rottitól várd azt, hogy tekintélyed legyen. Ha nincs tekintélyed, a rotti sem való neked.

2010. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!