Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami hatásos fogamzásgátlót...

Valami hatásos fogamzásgátlót vagy szagfedő sprét keresek szuka kutyám számára!? A fogamzàsgátlót csak az állatorvos írhatja fel vagy állatgyógyszertárban is be lehet-e szerezni? Mennyi az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

1 kan és 1 szuka fajtiszta jagd terrier testvérpárnak ( német vadászterrier) vagyunk gazdái amiből a szuka az enyém.

November 10.-én lesznek 1 évesek.

Elég jól egymásra vannak hangolódva és már többször próbáltak aktust létrehozzni, ami ma reggel gondolataim szerint meg is valósult mivel "összeragadtak".

A kan kutyát nem engedik ivartalanítattni mivel nagyon jól vadászik és tartunk tőle, hogy elveszne vagy tompulna ez a képessége amit nem szeretnénk.



2022. aug. 16. 13:21
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
42%

#49

A kérdező már az első oldalon kapott több hasznos választ.

2022. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
72%
És akkor már széttrollkodható témába nem vágó válaszokkal? Dedó...
2022. aug. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
69%

43 én a 38as válaszára írtam, hogy nem igaz.


48, mert az elvakult vadászat elleneseket meglehet? Szerintem a vadászok mellett is szólnak logikus érvek, amiket itt sokan felsoroltak, de a helyett hogy valaki figyelembe vette volna elkezdett dobálózni a horrorisztikus gyilkolás és állatkínzás képeivel.


50, a vadászok is tudják mit tesznek, vagy jobban mondva ők tudják a legjobban. De, ha valaki tényleg csak annyit mond, hogy rossz az, amit tesznek, de azt nem tudja, hogyan kellene ezt máshogy megoldani, abban persze, hogy a támadót vagy (ne vedd sértésnek) csak az okoskodót látják. Pláne, ha gyilkosnak vagy kegyetlennek titulálják őket, miközben ők az oka annak, hogy az elvetett búzából csak 10%ot legeltek le a vadak. Vagy a sakálok száma egy területre esően pont akkora, hogy nem mennek be településekre. Ne adj isten a rókák veszetségét is kordában tartják.


A vadászat tényleg sokkal összetettebb és mélyebb téma, mint a legális gyilkolás.

2022. aug. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
42%

#53

Tehát azt, hogy kiirtották a múltban a ragadozókat, azt azzal akarod cáfolni hogy felétek sok van 1, azaz EGY fajból? :D


"De, ha valaki tényleg csak annyit mond, hogy rossz az, amit tesznek"

Akkor téged is megkérlek hogy idézd hogy hol írtam csak annyit, hogy rossz amit tesznek, illetve hol tituláltam bárkit kegyetlen gyilkosnak.

Bár az elmúlt 10 alkalommal se kaptam erre választ, csak rám bszták a pirosat a vadászfétisesek. Nem reménykedek már értelmes válaszokban. :D

2022. aug. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
62%

Tessék elolvasni a teljes cikket!


[link]


Mint kiderült: a gyanúsított elsősorban a vadászható ragadozó emlősök gyérítésére széles körben használt és engedélyezett élve fogó csapdákat üzemeltetett nagy számban vadgazdálkodási tevékenység keretében.

2022. aug. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
84%
Százas nagyságrendben kínoztak ragadozó madarakat Békés megyében
2022. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

Ez a cikk címe :


Százas nagyságrendben kínoztak ragadozó madarakat Békés megyében

2022. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
84%
"Békés megyében, a gerendási Széchenyi Zsigmond Vadásztársaság területéről korábban több, ismeretlen okból elpusztult ragadozó madár teteme került elő. A bizonyítékok gyűjtése 2020-ban indult el, majd a kamerafelvételek alapján rendőrségi nyomozás vette kezdetét. "
2022. aug. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
60%

54, az hogy felhozok 1 azaz EGY példát, szerinted azt jelenti, hogy csak az igaz egy egész területre? Egyébként több példát hoztam. De ha már ennyire zavar téged, hogy ilyen kevéssel jövök, jelzem, Magyarországról beszélünk. Hány fajta ragadozót vársz még? A vadászok, és itt most azokról beszélek, akik vadászok, és nem azokról, akik csak dobálóznak a névvel és etikátlanul viselkednek, a következő ragadozókra vadászhatnak: róka, aranysakál, szarka, szajkó, dolmányos varjú és borz. És ezeknek az állatoknak a vadászatára is megvan az idény, ami azt jelenti, hogy fialási időben nem vadászák őket. Kivétel a róka és az aranysakál, mert mint írtam, túl szaporodtak (most már csak halkan jegyzem meg, nem csak ott ahol én lakom, hanem en bloc).


"De, ha valaki tényleg csak annyit mond, hogy rossz az, amit tesznek"

Nem értem ezt miért vetted ilyen konkrétan magadra, amikor direkte azt írtam, hogy valaki, és nem azt, hogy te. Általánosítottam. Ugyanezt tudom mondani erre is "Akkor téged is megkérlek hogy idézd hogy hol írtam csak annyit, hogy rossz amit tesznek, illetve hol tituláltam bárkit kegyetlen gyilkosnak". Általánosítottam, nem konkrétan rólad beszéltem, elvégre nem ismerlek és vice versa.


"Bár az elmúlt 10 alkalommal se kaptam erre választ, csak rám bszták a pirosat a vadászfétisesek. Nem reménykedek már értelmes válaszokban. :D" Annyiszor jössz a piros gombbal, hogy most már kezdem azt hinni, hogy személyes sértésnek veszed, ha valaki megnyomja. Ne aggódj, én egyszer sem nyomtam meg...


A cikket belinkelőnek és olvasóknak is csak annyit tudok mondani, aki ezt tette az nem vadász. Elvégre a cikk maga is úgy kezdőik, Vadkamera-felvételek alapján... A cikkben sehol nincsen leírva, hogy évekre visszamenő felvételek lennének, csak az, hogy "A tevékenység nagy valószínűséggel már hosszú ideje és több csapdával zajlott a területen..." Tegyétek fel a kérdést, vajon miért pont most bukott le az illető? Mert talán most telepítették ki a vadkamerákat?

Ezt az állításomat éppen ez a mondat támasztja alá. "A bizonyítékok gyűjtése 2020-ban indult el, majd a kamerafelvételek alapján rendőrségi nyomozás vette kezdetét." A bizonyítékok valószínűleg a csapdák maguk voltak, illetve akár tetemek is. A kamerák kihelyezésének oka, az is lehetett, hogy nem tudták sehogyan elkapni a tettest. Konkrétan a cikkben nem írták, hogy vadász lenne érte a felelős. "Mint kiderült: a gyanúsított elsősorban a vadászható ragadozó emlősök gyérítésére széles körben használt és engedélyezett élve fogó csapdákat üzemeltetett nagy számban vadgazdálkodási tevékenység keretében."

Ilyesmit pedig az orvvadászok sajnos be tudnak szerezni kis leleményességgel.


És az egészet csak azzal zárom még, hogy btch pls... Minek telepítene valaki kamerát egy olyan helyre, ahol bűntényt követ el???

2022. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:

Attól, hogy testvérek szaporodnak még nem feltétlen lesznek defektesek, vonaltenyésztés a neve, csak tudni kéne, hogy ilyen létezik... Nyilván magas genetikai ismereteket igényel.


A gazdának egy jó nagy pofon jár amiért ennyire hülye a kutyatartáshoz, hogy két ivaros ellentétes nemű egyedet nem választ külön. A szukát már előbb ivartalanítani kellett volna (ha kant nem engedi a szerződés) vagy pedig elzárni külön vagy ismerős vigyázna rá olyankor. Tényleg nem értem, hogy a francba nem lehet észrevenni mikor kezd el tüzelni egy kutya, ilyen emberek minek tartanak kutyát, mert azt se fogja észrevenni ha bármi miatt beteg.


Fogamzásgátló injekciót csak az orvos ad és időszakos megoldásra jó. Bár egész életen át használható, de magas az esélye a komplikációknak. Létezik fedezés utáni variánsa is, nem feltétlenül kell ivartalanítani ha az összeragadás után rögtön dokihoz viszed.

2023. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!