Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttál már komondort élőben?...

Láttál már komondort élőben? Mi volt a benyomásod?

Figyelt kérdés

2022. aug. 18. 10:17
1 2 3 4
 1/35 Hovarju ***** válasza:
95%
Igen, főleg kiállításon. Csodaszép, hatalmas kutyák.
2022. aug. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon szépek, illetve a jelleme szimpatikusabb mint a kuvaszé. A komondor megfontoltabb, a kuvasz meg nem, ettől függetlenül nem haragítanék magamra egy komondort se mert a türelme neki is véges (mármint hiába tűnik jámborabbnak, lazán szétkapna)

Na meg tetszik az is amilyen szerepet betöltött. Mármint, a juhok mellett, ő csak kémlelt, kisebb veszélyekre fel se állt, mert a kuvasz már ment ész nélkül, de amikor olyan volt, ami nagyobb veszély, akkor ő mint a "nagy ágyú" lépett és lerendezett mindent :D

Viszont csak akkor tartom szépnek, ha rendben tartják, a bundáját rendszeresen zsinórosra tépik (ez nem fájdalmas), mert ha nem, akkor nagyon csúnyán össze filcesedik (és mellesleg bőrbetegségeket idéz elő)

2022. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
98%
Zseniális kutya, jámbor, hatalmas, kedves, ráadásul iszonyat szívós munkakutya. Ugye a dolga az volt, hogy amikor a puli jelzett, ugrott a zsiványra vagy a farkasra. Kertes házban tartott komondornál megfigyelhető, hogy napközben alszik inkább, éjszaka éber, szabályos időközönként járőrözik egyet, és ha el is bóbiskol, minden neszre felpattan. Ráadásul "tudja a helyét", ha illetéktelen ugorna be a kerítésen, szimplán leteríti, ráül a mellkasára, nem harap, csak megvárja a gazdit, hogy majd ő eldöntse, mi legyen.
2022. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
98%
Profi hazorzo. Pedig olyan kis cuki kutyabenyomasat kelti az utcan.
2022. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Láttam, persze, ránézésre egy nagy puli (vagy a puli olyan, mint egy kis komondor?), szép kutya, de nem kellene.
2022. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Élőben még sosem (belvárosban nőttem fel). Viszont egy ismerősöm családja komondorokat tenyészt, ő sok képet és videót tölt fel róluk. Tetszik, amit látok. :) Szépek, okosak.
2022. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon intelligensek, de éppen ezért nem valók akárkinek. Sokan butának tartják őket, pedig pont az ellenkezője igaz: elég okos hogy ne engedelmeskedjen ész nélkül, és önálló döntéseket hozzon. Mondjuk ez a munkából fakad amit ez a fajta végzett, egyszerűen nem várhatott a gazda parancsára, mert abba belepusztult volna.
2022. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

#4:

A látszat bizony csalóka ebben az esetben. ^_^

2022. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Persze, többször is. Nekem szimpatikus.
2022. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasuliban találkoztam eggyel, hát lehengerlő élmény volt. Komótosan, de egyből és készségesen hajtotta végre a feladatokat. Az egy nagyon szép ápolt kutya volt, hosszú fürtjei csak úgy lobogtal utána, hogy kocogott a gazdi felé. Olyan volt mint egy felhő, de nem az a könnyű fajta.


Röviden, fantasztikus volt, örülök hogy láthattam.

2022. aug. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!