Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttál már komondort élőben?...

Láttál már komondort élőben? Mi volt a benyomásod?

Figyelt kérdés

2022. aug. 18. 10:17
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
71%

Rokonaink juhokkal foglalkoznak. Van ott vagy 10 kutya. Mudik, meg 3-4 komondor.

Tekintélyes őrzők. Mindig a családi ház és az akolok közt fekszenek. Nem engednek le senki idegent. De ha már 1 rokon lejön velem,megmutatni a juhokat,akkor már lemehetek. Akkor is,ha az a rokon csak 6 éves :) .


Nagyon jámbor jószágok a gazdákkal és a gazdák vendégeivel. De jaj a tolvajoknak!


Plusz előny,hogy nem kell lehajolni,ha simogatod.


Nekem nagyon tetszenek. Az utóbbi időben jobban vártam azt,hogy őket lássam,mint a juhokat :).

2022. aug. 19. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A bunda valóban szigetel, de nyáron ezzel az a baj, hogy a kutya nem tudja leadni a belső hőt sem. Ezért van az, hogy sok komondor hőgutát kap teljes szőrben. Volt olyan, amelyik kiállításon fordult fel emiatt. Persze ilyen szőrben csak a kiállítási komondorok vannak, akinek kicsit is számít a kutyája egészsége az lenyíratja. Egyébként én ki is venném a standardból a hosszú szőr követelményt, és ha nem is rövidre vágva, de rövidebbre íratnám át. Régen a pásztorok is minden évben nyírták őket a birkákkal együtt. Meglehet nézni a régi fotókat, festményeket, a komondorok rövid szőrben voltak (kb. mint a kuvasz), és legfeljebb a hátsó lábakon voltak hosszabb tincsek. A mongoloknál ugyanez van a bankharral. Tavasszal lenyírják.


A hosszú szőr még amiatt is rossz (ahogy valaki fentebb írta), hogy eltakarja a mozgási hibákat. Már csak emiatt is rövidebbre kéne átírni a standardot.


Büdösség: ezt félig-meddig én is tapasztalatom. A kiállításokra megfürdetve viszik a kutyákat (1-2 nappal előtte fürdetik), viszont sokszor nem szárítják meg rendesen ezt a hatalmas szőrt, és a vizes kutyaszőr berohad. Ez valóban büdös. Ha szárítógéppel rendesen kiszárítják, nincs ilyen probléma. Erre is megoldás lenne a rövidebb szőrzet engedélyezése a standardban, mert gyorsabban száradna a bunda. Szóval az az érdekes, hogy pont a megfürdetett, nem megfelelően megszárított komondorok a büdösek...


Ezen kívül semmivel sem büdösebb egy komondor, mint bármilyen más kutya. Ezért is érdemes nyírni, mert úgy nem rohad be. Ismerek kiállítási komondorokat, nem is egyet, és míg a ringben valóban büdös közülük jónéhány, amikor nem a kiállításon találkozik velük az ember, ez a szag nem érezhető. A lenyírt komondorok pedig csak annyira büdösek, mint minden más kutya.

2022. aug. 19. 06:23
 23/35 anonim ***** válasza:
13%
Hadd ne mondjam en meg el, az ilyen igénytelen emberektől mennyire undoridom. :) igen-igen, neked szól kedves, aki szerint a komondor nem büdös, de ha az is, annak tetszenie kell mindenkinek. Fogadd el büdös. Stílus es igénytelenség. Gratula :D
2022. aug. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Általánosítani nem lehet. Én ismerek nem büdös és büdös komondort is. És ismerek büdös egyéb fajtát is. Német juhászt, rottweiler, keveréket, stb. Ez persze a tartási körülményekre vezethető vissza.


Sajnos sok tenyésztő (kutyagyár) is igénytelenül tartja a kutyáit, de vannak normálisak is. Én ismerek teljes szőrben lévő komondort, ami nem büdös. A kiállításokon én is tapasztaltam a szagot, de ott sem mindegyik büdös, ráadásul mint írtam, visszavezethető az egész arra, hogy a fürdetés után nem szárítják meg rendesen, és berohad a vizes bunda. Ez az illető gazda igénytelenségét mutatja.

2022. aug. 19. 09:06
 25/35 anonim ***** válasza:
34%

"A bunda valóban szigetel, de nyáron ezzel az a baj, hogy a kutya nem tudja leadni a belső hőt sem. Ezért van az, hogy sok komondor hőgutát kap teljes szőrben. Volt olyan, amelyik kiállításon fordult fel emiatt. Persze ilyen szőrben csak a kiállítási komondorok vannak, akinek kicsit is számít a kutyája egészsége az lenyíratja"

Ez butaság. Szigetel, ami egy természetes védelem nyáron is. Megtartja a kutya hőjét, nyáron nem engedi átmelegdni.

Azzal ha lenyírják ezt veszti el, feleslegesen, mert a kutya nem izzad, nem így adja le a hőt mint mi emberek. Lihegéssel hűti magát, nem a testén keresztül.

Amelyik állat meghalt, azért halt meg mert nem biztosítottak elegendő friss vizet neki (mert az viszont elengedhetetlen)

2022. aug. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Csak félig van igazad. Abban, hogy a bunda szigetel, és nyáron sem engedi be a külső meleget.


Viszont amikor a kutya mozog, fut, házat őriz, akkor a belső hőt ez a bunda bent is tartja.


Csak próbáld ki, 38 fokban vegyél fel egy bundát.


Az a kutya sajnos azért fordult fel, mert hőgutát kapott. Volt előtte víz. Egyszerűen a kiállításon ahogy mozgatták a kutyát, a belső hőt nem tudta leadni.


A régiek nem véletlenül nyírták a komondort és a pulit is tavasszal. Ez a nagy bunda csak a 70-80-as években, a kiállítások miatt lett elvárás, és ezért hagyják meg benne.


Csak kérdezz megy egy komondorost, hogy a kutyája milyen boldoggá válik, amikor megszabadítják attól a nagy szőrbundától. Én saját szememmel láttam már ilyet, azonnal elkezdenek rohangálni, konkrétan megfiatalodnak, és nyáron is lehet velük sétálni. A teljes bundában lévő kutya meg sem akar mozdulni, mert jól tudja, hogy belehalna.

2022. aug. 19. 10:11
 27/35 anonim ***** válasza:
41%

Vajon Afrikában miért nincsenek zsinóros szőrű állatok, ha annyira jól kint tartja a meleget? Hmm? :D


Amelyik állat nem vedlik az emberi tenyésztés eredménye, a természetben életképtelen lenne, a szőrük hatalmas akadály. A németjuhász és kuvasz szőre valóban szigetel télen és nyáron, de még a farkas is ledobja nyárra a bundája nagy részét, nekem senki nem mondja, hogy abban a szőrben tök jól érzi magát a puli/komondor 38 fokos hőségben, ami -15 fokban is melegen tartja őket...


Ez a zsinóros szőr csak az embereknek tetszik, mert különleges külsőt kölcsönöz, de a kutyát senki nem tudja megkérdezni. Ráadásul ennek a típusú szőrnek súlya is van, azt is cipelik magukkal.


Nézzetek meg egy farkast nyári és téli bundában, elég látványos a különbség. A komondor/puli ezt nyírás nélkül nem tudja kivitezni. Maradjunk annyiban hogy meleg területeken nem véletlenül nincsenek hosszú, dús szőrű állatok.


Mellesleg az éghajlat is folymatosan melegszik. Nincsenek -20 fokok, ellenben +38-40 simán.

2022. aug. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Velem egyszer jött szembe séta közben (az én kutyámat sétáltattam) egy komondor. Döbbenetes találkozás volt, mert akkor láttam életemben először komondort. Tényleg hatalas, gyönyörű elegáns tiszteletre méltó állat. És ami a legjobban meglepett, hogy általában, mikor összefutunk egy másik kutyával, akkor vagy az van, hogy a másik kutya elég hevesen közelít az enyém felé és próbálja szaglászni (kis mopsz-pincsi-cihuahua keverék kutyim van), vagy nem engedi magához az én kutyámat. De ez a komondor kutya megvárta, sőt majd hogy nem "ajánlotta" az enyémnek, hogy ő szaglássza meg először és miután az enyém végzett, csak az után hajolt le ő szép lassan és finoman szaglászta az enyémet, látszott rajta, hogy a világért sem akarja elijeszteni és az is látszott rajta végig, hogy azzal is tisztában volt, hogy ő sokkal nagyobb az enyémnél és ez ijesztő az enyém számára és ezért volt engedékeny és kimért az enyémmel.

Ja és nem vitatom, hogy vannak büdös komondorok, de ez a komondor nem volt büdös. Nem mondom, hogy illatos volt, csak hogy nem volt semmi különösebb szaga.

2022. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
88%
#27 azért azt se mondjuk, hogy -15 fokban nem fázik a puli. Fázik, mert különben egész nap a hóban hemperegne. 35 fokban is melege van, azért nem rohangál annyit. Semmi baj a nyírással, de lehülyézni azt, aki nem csinál tarvágást megint csak egy szélsőséges hozzáállás. Igen, régen a juhász megnyírta, viszont azt is lehetne mondani ezekről a régi képekről, hogy régen a juhász nyáron is hordta kifordítva a subáját.
2022. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Nem hordták nyáron a subát.

Ősztől-tavaszig hordták, és amikor hidegebb volt befordították, ha melegebb volt akkor pedig ki. Nyáron legfeljebb azért vitték magukkal, hogy ha éjjel hűvösebbre fordul, akkor bele lehessen bújni.

2022. aug. 19. 13:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!