Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Láttál már komondort élőben?...

Láttál már komondort élőben? Mi volt a benyomásod?

Figyelt kérdés

2022. aug. 18. 10:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%
#7 bizony, nem kezdő kutyásnak való egy komondor nevelése.
2022. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
34%
Nem tetszenek, túl sok a szőrük, de magával a kutyával nincsen bajom, csak nem tartanám. Amivel én találkoztam büdös volt, pedig kiállítási kutya volt. Illetve nem tudom megérteni azokat, akik a 38 fokos nyárra nem nyíratják meg szerencsétleneket.
2022. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
90%
A fajtatiszta pulinak és komondoroknak szigetel a bundája, van, aki nyírja, van, aki nem. A szakértők többsége nem. Ráadásul azért is praktikusak, mert egyáltalán nem hull a szőrük, én pl. allergiás vagyok nagyon sok kutyára, főleg, ha lakásban tartanak egy tacskót és minden tele van apró szőrszállal, de pulikkal teli udvaron nőttem fel, cibáltam-ölelgettem őket gyerekként és egyszer sem tüsszentettem.
2022. aug. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
93%

>>> "Mi volt a benyomásod?"

Nagy. Brutális. Fehér. Nem húznék ujjat vele.

2022. aug. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
28%
Elképesztően büdösek. Kiállításon, ha nekem kell utána menni diszringben, van, hogy majdnem lehányom 😳😳😳
2022. aug. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem van egy sajátos pézsmaillata, de még mindig nem annyira büdös, mint néhány szobakutya, amit a kelleténél sokkal többet tisztogatnak, és eltávolítják a bőréről az egyébként egészségügyileg is fontos olajos réteget. Tény, egy kiállítási kutya kiállítás előtt jó időzítéssel meg van fürdetve, aztán kiállítások egészen máshogy kell tartani, mint a hétköznapokban, de azért a lehányás elég durva jellemzés. Remélem, a saját kutyáidat nem hasonló állatszeretettel tartod.
2022. aug. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
44%

Ha végigvisznek bekötött szemmel egy kiállításon, megmondom, hogy hol vannak a komondorok, nem tudom, hogy miért, de tényleg büdösek, érdekes, a pulikon nem lehet érezni semmit. Sajnos elég kicsi az állomány, nem is használják már őket rendesen és emiatt nem ritka, hogy "kaszálnak" a lábukkal vagy egyéb életminőségromlást okozó hibáik vannak, amiket "nehezebb" észrevenni a nagy szőrük miatt.

Bajom nincs velük, de én sem tartanám őket, egyáltalán nem illenek bele az életvitelembe.

2022. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
26%
16: az én kutyám nem rohadás büdös. Mondd, voltál te már mondjuk a fehovan? A csarnok bejaratanal tudod, hol a komondorok ringje, annyira rohadt büdösek. Hadd döntsem mar el, hogy nekem ez tetszik e vagy sem. Nem tetszik, undorito!
2022. aug. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
52%
Én meg téged tartalak undorítónak a stílusod miatt, de hagy döntsem már el mennyire nem bírlak látatlanban...
2022. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
23%
Én nem tartom őket undorítónak (egyetlen kutyát sem), de tény, hogy büdösek. Én is kiállítási példányt simogattam és bizony büdös volt. A szomszédomnak volt komondor és ki tudja milyen keveréke, ők nyírták a szőrét és ígyis büdi volt szegény.
2022. aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!