Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem jó ültetésből fektetni?

Miért nem jó ültetésből fektetni?

Figyelt kérdés
Régen úgy tanultuk, hogy ültetésből fektettünk, ez nagyon könnyen ment. Most viszont azt mondták a kutyaiskolában, hogy nem ültetésből fektetünk, hanem hátrafelé, és először a könyöke menjen le aztán a popija. De így az istennek nem akar menni. Egy darabig birizgálja a falatot, próbálja kienni a kezemből, de aztán teljesen elveszti az érdeklődését. Még egyszer sem sikerült megcsinálni.
2022. aug. 21. 16:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha szimpla családi, hobbi kutya, akkor oly mindegy hogy fekszik le.


Ha jól akarod alapozni, hogy akár sportolni, dolgozni is tudjatok, akkor igen, ez a fajta fekvés kellene.

Próbáld meg, hogy leülsz, kirakod a lábadat és bevezeted a lábad alá (félig-meddig kelljen kúsznia), majd ott fekteted le így.

2022. aug. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá, sportokhoz sem _kell_ az első láb fixáltság (legalábbis én nem ismerek olyat, amihez kellene). Az se jobb, csak mások az előnyei és a hátrányai, mint a hátsó láb fixálásnak, ezt meg minden versenyző eldönti magának, hogy mit áldoz be miért.

Olyan helyen készültem mindkét kutyám BH-jára, ahol IGP VB-s arcok vannak, az oktatóm is idén két VB-n indul, egyszer nem mondta, hogy legyen első lábas kutyám, akkor se, amikor arról érdeklődtem, hogy a jövendőbeli IGP-s német juhászom képzését hogyan kell elképzelni. Mondta, hogy lehet első lábra gyúrni, mert tök jó, de ott az ültetésből fektetésnél fog kihullani a hajam. Ők se csinálják, hacsak nincs valami konkrét ok, amiért kellene.

Szóval én ezt inkább felvágásnak, divatnak érzem, főleg egy lakossági képzésben. De megint mondom, ezekről a konkrét oktatót kell megkérdezni, mert ő tudja, mit csinál és miért.

2022. aug. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ültetésből fektetés összesen 2 db van IGP-n. A maradásnál és a szökőnél. Mind a kettőnél előny, ha a kutya mellső láb fixes.
2022. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És ez csak az IGP. Obedben a menetben, behívásban pózosoknál is mellső fixes pozíció felvételt tanítanak. A távkontroll meg szabadon választható, amelyik a kutyához jobban passzol, de az egy teljesen külön feladat.
2022. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Hát már akik ilyet tanítanak. Mert mások meg nem. Szóval nem KELL, főleg nem elsőre és kizárólag, és főleg nem Buksinak a panelből, aki ugye nem egy reménybeli bajnok kutya egy rutinos versenyző kezében. Azért remélem, ebben megegyezhetünk :D
2022. aug. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!