Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz a kutyával elaltatás...

Mi lesz a kutyával elaltatás után?

Figyelt kérdés
Sajnos van egy 13 éves németjuhászunk, aki szinte teljesen lebénult. Nagyon sajnáljuk, de valószínűleg el kell altatni. A kérdésem az lenne, hogy ha kijön az állatorvos, utána mi eltemethetjük?

2022. aug. 26. 15:20
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
79%
Több lehetőség is van. Eltemetheted otthon, ha van hozzá lelki erőd, de létezik néhány kisállattemető is az országban. Lehet egyénileg hamvasztatni (én a Noé Állatotthonban voltam emiatt), vagy erre szakosodott céggel elszállíttathatod, de akkor jó eséllyel sosem tudod meg, hogy tömeges hamvasztásra vitték-e, vagy fehérjefeldolgozóba.
2022. aug. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
33%
Annyit akarok írni az elaltatásról,hogy kétfázisos altatás kell legyen először az altató injekció utánna a méreginjekció.Nem mindegyik állatorvos tartsa be,ha csak méreginjekciót kap nagyon fog szenvedni mert tudatánál van
2022. aug. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
60%
22. Szerintem már nincsen külön altató, és méreginjekció. Egész egyszerűen csak túladagolják az operációkhoz használt altatót, amitől leáll a kutyus légzése.
2022. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
61%
De van külön, az ex-állatorvosom nem altatta az egyik macskámat, csak azt adta be amitől leáll a légzése. A mai napig kísért hogy ébren van a cicám, és küzd a levegőért, meg szinte sikoltva nyávog egy utolsót mielőtt meghal.
2022. aug. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
82%

23# Tévedsz, két külön szert kapnak. Az első a bódítószer, a második, amitől leáll a légzés/szív.


24# Borzalmas, nagyon-nagyon sajnálom. Azt az állatorvost biztos bejelentettem volna a kamaránál, egyrészt kötelesek tájékoztatni, hogy mi fog történni az állattal pontosan, másrészt ez, amit írsz, ma már egészen biztosan állatkínzásnak számít.

2022. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
84%
25. Abban igazad lehet hogy két szert kap, hiszen minket embereket is úgy altatnak egy műtéthez, hogy először egy ún. predimerikációt kapsz. Ami szintén azt a célt szolgálja hogy egy kissé ellazítson, és te is csak ezután kapod a tényleges altatót.
2022. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!