Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért nem szeretik, ha...

Sokan miért nem szeretik, ha a kutyájukat megsimogatják?

Figyelt kérdés

Most nem azokra gondolok, akiknek mentett vagy traumatizált kutyájuk van, mert azt megértem.


Elsősorban azokra gondolok, akiket ez valami oknál fogva irritál. Én például alig várom, hogy egy kiadósabb sétánál megsimogassák a kutyámat, mert mindenkihez oda akar menni, mindenkit megszugerál, eldobja magát és követeli a törődést. Ha nem hagytam volna már kiskorában, hogy megsimogassák, nem igényelné ennyire. Én nyugodtabb vagyok, hogy így alakult, mert nagyon sokan kérdezés nélkül odarohannak megsimogatni, egyszer egy kisgyerek rámászott, akinek az anyja még le volt maradva méterekkel… Ha nem szokta volna meg ezt, már tutira megharapott volna néhány embert… Így viszont nyugodt vagyok ha városban sétálunk, szinte mindig számítok a pofátlan emberekre, de szerencsére megtanult(unk) nekik örülni, így 3 éve alatt kb 2000 ember megsimogatta már.


2022. aug. 28. 14:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
72%

Tehát a te kutyád szereti a simogatják, másoké viszont nem. Akkor miért is kéne szeretniük, hogy mások simogassák az ő kutyájukat? A kutya tűrje el a gazda kedvéért, hogy simogassák, miközben nem igényli?


Mások vagyunk, fogadd el. Én nem értem mi a jó abban, hogy random idegenek a kutyámat simogatják, de kinek mi.

2022. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem jó ötlet más kutyáját simogatni.

Kivéve ha nagyon barátságos a kutya, akin látszik is, hogy igényli a "törődés" és a gazdinak sincs ellenére.


Saját példa. Nemetjuhász kutyám jól ismerte a haveromat. Amikor (bármikor) átjött hozzánk a srác akkor kicsit mindig foglalkozott a kutyámmal. Egyszer lehajolt hozzá és úgy simogatta, hogy a kutya feje felé hajolt. Ezt a kutya felreértette és ráfogott az arcára. Szerencsére csak karcolaásokat okozott, de ebből is látszik mekkora gond lehet idegen kutya simogatásból. Ugye ott a felelősség kérdése is ha valami nem kívánt esemény történik

2022. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én kutym válogat, van, hogy elmegy az emberek elől, de van, aki mellett egy szimatolós csekkolás után megáll, hogy megsimizheti.

De ha nyúlnak feléje, mindig nyújtja az orrát, tudnia kell, ki az, aki hozzá akar érni, mit akarhat, ha nem érez rajta veszélyforrást, rossz indulatot, akkor megáll, elnéz oldalra hagyja, de volt, akitől arrébb ment a szimat után, vagy még el is szaladt, nem félt, csak úgy messzebb ment tőle jóval. Ilyenkor mindig elgondolkodom ...

2022. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is baromi haverkodós. Legtöbbször hagyom is, hogy megsimogassák, ha látom, hogy érdeklődnek. Én még csak azt sem várom, hogy szóban megkérdezzék (bár jobban örülök neki), de pl. elég az is, ha egymásra nézünk egy pillanatra, jelezzük egymásnak, hogy tudjuk, hogy mi a helyzet.

Azt utálom, ha valaki csak úgy oda akar rohanni.


VISZONT! Időnként azért idegesít kicsit, hogy mindenki oda akar jönni. Kicsi a kutyám, kölyöknek néz ki (nem az, de keverék és bébi feje van, főleg ha épp nemrég nyírták meg), barátságos is.

És rohadt könnyen elterelődik a figyelme. Ha sétálunk és 2 percenként meg kell állni valakinek, akkor ő is hamar "túlterhelődik", akkor nehezebb fegyelemzni, plusz a fél séta ezzel megy el.


Másrészt sok ember szakért is közben, ami őt nyilván nem zavarja, engem viszont igen.

"Miért liheg? Biztos fáradt, minek kell kínozni?" Meleg van, persze hogy liheg, másrészt a sétának az is a célja, hogy kicsit elfáradjon, nem? Nem kínzom.

"Biztos drága volt, hülyeség ennyit költeni egy kutyára." Korcskeverék, csak cuki és gondozott. Nem volt drága, menhelyi.

"Mekkora lesz? Tuti meg fog nőni." 7 éves, ha nem adok neki lóhormont, akkor már nem fog nőni. Igen, biztos. IGEN, TÉNYLEG BIZTOS.

"Mit vicsorog, mérges?" Nem vicsorog, neki ilyen az arca, kilátszanak az alsó fogai kicsit. Ha vicsorogna, az egyértelmű lenne.

2022. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mentett, traumatizált kutyám van, de ez nem látszik a küllemén, többen meglepődtek, mikor mondtam, azt szokták válaszolni, hogy "nem gondolták, hogy ilyen szép kutyákat is kidobnak". Szóval lehet, hogy nem látod egy kutyán a külleme alapján, hogy amúgy előéletes és nem barátkozik idegenekkel, vagy ha mégis, akkor ő akarja megválogatni, hogy kit enged közel magához.

Ezen kívül lehet olyan oka, hogy beteg, frissen műtött, öreg és rigolyás, lehet, hogy a gazdi beteg vagy sérült, sietnek valahova a gazdival és nincs idejük megállni 2 percenként, csak mert idegenek meg akarják simogatni a kutyát, lehet, hogy éppen tréningeznek, tanulnak, feladatoznak a gazdival, és nagyon irritáló, ha ebben megzavarnak idegenek, és kizökkentik a kutyát, lehet, hogy éppen sportolnak a gazdival, teljesítménytúráznak, futnak, edzenek. Vakvezető kutyáknál alap, hogy nem simogatjuk meg, hiszen dolgoznak, náluk van is egy stop simi szabály, mert a kutya kizökkentése a vak gazdi életét is veszélyeztetheti.

2022. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
74%

Erről az egészről az ugrott be, hogy képzeld el a szituációt ha a 2 éves gyerekeddel sétálsz és random idegenek odajönnek megsimogatni a fejecskéjét.


Sok embernek a kutyája azonos érzelmi pozíciót tölt be mintha a gyereke lenne.


Úgyhogy igazából már maga a kérdés feltevés buta. (ostoba)

2022. aug. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
16# Gyerekemként tekintek rá, de attól még kutya, aki szereti a simogatást, egy ember már kevésbé…
2022. aug. 28. 20:19
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
A te kutyád szereti, de nem minden kutya szereti, ráadásul a kisgyerekeket kevesebben akarják megsimogatni, mint a kutyákat. Egy anyuka egyszer így magyarázta el a gyerekének, hogy miért nem volt szimpatikus a kutyámnak a gyerek közeledése, hogy "Te mit szólnál hozzá, ha olyan sokan akarnának megsimogatni, mint egy aranyos kutyát?"
2022. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
79%
17# Erre mondják azt hogy jobban jártál volna ha csendben maradtál volna 🙂
2022. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%

Hát én intorvertált vagyok szóval a legszívesebben mindig olyan helyen sétálnék ahol egy lélek sincs. De persze ezt Pesten kicsit nehéz megtenni :) szóval én utálom ha megsimogatják pláne kérdezés nélkül. Az ha pl egy gyerek a szüleivel sétál és látszik rajtuk hogy tetszik a kutya, azt engedem mert megmosolyogtat. De amugy nem. Nincs kedvem jópofizni senkivel percekig. Egyébként is mindig sietek, ha van 45 percem a sétára akkor nem fogom vadidegen emberek kedvéért 10 perccel elhúzni, hogy mondjuk ne érjek be időre a munkahelyemre. Egyébként is hagyjon mindenki békén.

Ja igen. Meg a délutáni sétánál szoktam anyámmal vagy mamámmal telefonálni, és GYŰLÖLÖM ha telefonálok és random emberek odajönnek és elkezdik simogatni a kutyát meg beszélni nekem. Nem veszed észre bammeg hogy telefonálok?? Úgy felmegy ilyenkor bennem a pumpa hogy hihetetlen. Még szerencse hogy nagytestű, 40+ kilós kutyám van és csak ritkán jönnek oda.

2022. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!