Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért nem szeretik, ha...

Sokan miért nem szeretik, ha a kutyájukat megsimogatják?

Figyelt kérdés

Most nem azokra gondolok, akiknek mentett vagy traumatizált kutyájuk van, mert azt megértem.


Elsősorban azokra gondolok, akiket ez valami oknál fogva irritál. Én például alig várom, hogy egy kiadósabb sétánál megsimogassák a kutyámat, mert mindenkihez oda akar menni, mindenkit megszugerál, eldobja magát és követeli a törődést. Ha nem hagytam volna már kiskorában, hogy megsimogassák, nem igényelné ennyire. Én nyugodtabb vagyok, hogy így alakult, mert nagyon sokan kérdezés nélkül odarohannak megsimogatni, egyszer egy kisgyerek rámászott, akinek az anyja még le volt maradva méterekkel… Ha nem szokta volna meg ezt, már tutira megharapott volna néhány embert… Így viszont nyugodt vagyok ha városban sétálunk, szinte mindig számítok a pofátlan emberekre, de szerencsére megtanult(unk) nekik örülni, így 3 éve alatt kb 2000 ember megsimogatta már.


2022. aug. 28. 14:36
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
19# ?
2022. aug. 29. 09:53
 22/24 anonim válasza:
100%
Az én kiskutyám 12 hetes, most kezdtük meg a kinti sétákat. Nagyon cuki kölyök, így mindig mindenki meg akarja simogatni, volt már olyan, hogy egyszerre négyen állták körül, és ezek az emberek valahogy nem akarják észrevenni, ha a kutya fél. Azzal nekem sem lenne bajom, ha megsimogatnák, de előbb azért illene megkérdezni, én pedig szoktam kérni, hogy várjanak egy picit, amíg magától megy oda hozzájuk. Barátságos egyébként, bárkihez odamegy, de azért kell egy fél perc, amíg előre-hátra ugrál, bizonytalankodik. Mikor ezt nem várják ki, akkor sokszor nyüszít, próbál a lábam mögé bújni, amire sajnos sokszor az a reakció, hogy még inkább nyüstölik, nyúlkálnak utána. A másik gond, amikor kisgyerek jön, aki még nem érti, hogy egy kétkilós kiskutyát nem lehet erősen szorítani, még kevésbé ügyetlenül emelgetni, vagy ezerrel rázogatni. Szóval nem a simogatással van gondom, hanem annak a módjával.
2022. aug. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, ha megsimogatják, de a kutyámat igen. Nem csinál semmit, elmegy a francba. Nem kényszerítem rá, nem várom el tőle, hogy szeresse idegenek érintését. Én sem fogdosok más kutyát, ha nagyon odajön és felveszi velem a konfliktust, akkor esetleg, de ritka.


Ha megkérdezik, azt szoktam mondani, hogy nyugodtan meg lehet próbálni megsimogatni, a kutya majd eldönti, szeretné-e. Nagyritkán elfogadja, zömmel elsétál. :)

2022. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy bunkó vagyok, de én sem szeretem, ha megsimogatják, viszont szerencsére nem is nagyon igényli. Ha egy koszos, igénytelen, unszimpatikus ember akarja megputyujgatni, akkor attól kiver a víz, mert nem tudom, hogy milyen retket tesz rá a kutyám szőrére,bőrére. Mindig jelzem, hogy nem szereti, ha megsimogatják, így távol tudom az ilyen tapizókat tartani, ha viszont tiszta a illető és szimpatikus, akkor azt mondom, hogy ha megengedi a kutyám, akkor nyugodtan simogassa meg. Minden séta után megy be a kádba lábmosás, alvázmosás miatt és ha véletlenül megsimogatja valaki olyan, aki dzsuvás, akkor samponos mosás következik.
2022. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!