Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a shiba...

Hogyan szoktassam le a shiba inut a harapdálásról?

Figyelt kérdés
8 hónapos ivaros kan. 3 hónaposan vettem meg, már akkor is harapdált de nem próbáltam meg leszoktatni róla teljesen mostanáig. Most kezd elegem lenni belőle. Van hogy nyugottan van és üldögél mellettem vagy fekszik. De ha jön a dili idő akkor szétharapdál, persze nem erősen de kellemetlen. A makacssága kegyetlen, és gyakran követelőzik ezzel jelzi hogy sétálna vagy kakilnia kell.
2022. aug. 29. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Egy újabb gazdi aki a divatra vett kutyát, nem törődve azzal, hogy egy kutyával játszani is kell, foglalkozni is kell, és nem csak egy lakásdísz ami csak ül egész nap a sarokban...

És választott egy divatos fajtát, mit sem foglalkozva azzal, hogy illik-e hozzá, elég tapasztalt-e hozzá, mert éppen menő ez a fajta és kell.

Gratulálok

2022. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Elég ítélkező válasz aminek haszna sajnos nincs. Csak jelzem hogy a shibám rendszeresen fut velem és úszni is jár velem igaz azt ritkán. Nem az a gond hogy nem lenne foglalkozva vele vagy ne lenne lefárasztva. A harapdálása nem akar megszűnni.
2022. aug. 29. 20:55
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezekre a kérdésekre válaszolni, mert ugye alapvetően ha a kutya valamit csinál, a gazdája pedig rászól hogy NEM!, vagy valamilyen módon letiltja, akkor illene, hogy a kutya erre valamit reagáljon, magyarul abbahagyja a nemkívánatos viselkedést.


Te hiába szólsz rá, nyilvánvalóan nem történik semmi, tehát a probléma forrása nem a harapdálás, az már csak egy tünet. A probléma az hogy nem hallgat rád a kutyád. Ezzel pedig hogy mit lehet kezdeni...ahhoz egy picit több infó kellene. Ki, hogyan és milyen módon foglalkozott eddig a kutyával, mi az ami megy, mi az ami nem megy? Mi a napi programja? Etc...

2022. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 nevelve akkor sincs, láthatóan. A tiltó szó használata? Vagy nem neveled vagy felelőtlenül választottál fajtát.

Ha valóban kielégítő az életvitele akkor jó, de nevelni, tanítani akkor is kell, és akkor ha játszana és harapdál akkor le tudnád állítani.

2022. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
OK, értem, akkor elmesélnél kérlek egy konkrét esetet? Ülsz a nappaliban, és elkezd harapdálni. Mi történik? Mit csinálsz te, mit csinál ő, és hogyan végződik a szituáció?
2022. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ami megy: hozzám parancs. De ez csak a házban vagy a kertben. Kint elveszíti a fejét és jutifalattal is nehéz behívni. Ül, fekszik, ez könnyen megy. A szobatisztasággal sosem volt baj még 3 hónaposan sem. A gyakori séta miatt megszokta hogy kint végzi a dolgát. A harapdálásra visszatérve, nemtudom biztosan az okát de szerintem ez változó. Van hogy játszani akar amibe ha belemegyek akkor elvileg jutalmazom a viselkedését azaz a harapdálást. Máskor viszont gőzöm sincs miért harapdál mert olyankor is csinálja mikor már nincs kedve ugrálni mert kijátszotta magát és én csak simán megsimogatni akarom vagy átnézni a bundáját hogy nincs e kullancs benne.
2022. aug. 29. 21:18
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem meséltél el egy konkrét szituációt sem, úgyhogy a harapdálás kapcsán továbbra is csak általános közhelyeket tudnék puffogtatni.


Az viszont nyilvánvaló, hogy a problémák a sétánál kezdődnek. Alapból, egy olyan kutya, ami "kint elveszíti a fejét, és jutifalattal is nehéz behívni", miért van póráz nélül? Egy kutyát "kint" akkor engedünk el, amikor meg tudunk győződni róla hogy sem önmagában, sem másban nem tesz kárt. A te kutyád saját bevallásod szerint sem ez a kategória.


A sétára a kutyának munkaként kell tekinteni, és tévedés hogy a séta elsődleges feladata az, hogy fizikailag lefárassza a kutyát. Nem. A sétának elsősorban szellemileg kell lefárasztania a kutyát, az meg csak akkor működik, ha a gazdájára figyel. Ez, amit a te kutyád művel, hogy szarik a fejedre és csak rohan össze-vissza, teljességgel elfogadhatatlan. Mitől várjuk, hogy kialakuljon irányodba a tisztelet?


A kutyanevelés alapja annyiban összefoglalható, hogy először házon belül, ingerszegény környezetben tanítjuk meg neki a dolgokat, majd házon kívül, az ingerek számát fokozatosan növelve gyakoroljuk vele. Te ennek csak az első felét csinálod. Ha valami nem megy, abba nem beletörődünk, hogy "kint elveszíti a fejét", hanem addig gyakoroljuk, amíg nem megy. Olyan nincs, hogy a kutya valami olyasmit csinál amit mi nem szeretnénk, és ezt mi annyiban hagyjuk. Mit tanul ebből szerinted a kutya?


A probléma forrása tehát szerintem az, hogy nem következetesen neveled. Amikor olyanod van akkor tanítgatod, amikor meg nincs olyanod, akkor hagyod, hadd csináljon, amit akar. Ez sajnos nem így működik. Következetesség, következetesség, következetesség. Következetesség.


De férfiasan bevallom kezdek belefáradni hogy segíteni próbálok, és harapófogóval sem lehet kihúzni belőled semmilyen konkrétumot, ami alapján tudnék tanácsot adni, és ilyen általános virágnyelven beszélgetünk, ahelyett hogy érdemben, a lényegről tudnánk. Nem véletlenül kérem másodszor, hogy mesélj el egy konkrét szituációt, az elejétől a végéig, mert ott pontosan meg tudnám mondani hogy mi a nem jó, és min kell változtatni. Általánosságban többen nem szeretnék elmondani.

2022. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a kutyát eddig nem nevelted normálisan, nem is foglalkoztál vele rendesen. Miért nem? A behívást miért nem alapoztad rendesen idáig? A harapást miért hagytad eddig?

Miért nem jártok kutyaiskolába, ha ennyire nem értesz hozzá és ennyire nehéz feladat ez neked?


Sajnos egyet kell értenem: újabb buta ember, akinek kellett a shiba (vagy ahhoz hasonlkó keverék, mert valamiért kétlem, hogy tk-es lenne), mert az divatos és lehet az instagrammon villogni vele. Viszont rendesen foglalkozni vele már lusta is és alkalmatlan is.

2022. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azta, kapom a leoltást és az łtélkezést. Milyen konkrét eset kell? Az amikor kikefélem a bundáját és közben nem bírja ki harapdálás nélkül annak ellenére sem hogy rászólok? Vagy hogy a dögönyözés nála csak harapdálással müxik? A tenyésztő kérdezte hogy volt-e már shibám és felvilágosított a fajta tulajdonságairól. Boxerem volt elötte, sokkal kezelhetőbb volt! Én nem villogok vele sehol, a kutyám a családom tagja, nem pedig egy kiegészítő kellék a fotókhoz. Sportolok, ez a kutya nagyon jó választás volt a futáshoz, kitartó de nem túl erős a méretéből kifolyólag így nem bír elrántani.(k9 hám és póráz) Még csak 5 hónapja van velem. A szabadon eresztett sétát azért hanyagolom mert vidéken lakom és sajnos van néhány kóbor kutya a környéken. Nem lenne túl szerencsés ha összekapnának, nem fél és nekiiramodik a nála nagyobb kutyának is. Nem rég volt egy összetűzésem egy kóbor kutyussal, anti-dog gázsprayt használtam ami kiválóan elkergette az ebet. A vérvonala orosz és az anyuka díjnyertes. Amúgy mi köze a fajtisztaségnak ehhez? ítélkezés ítélkezés ítélkezés.... Nem vagyok egy tökéletes gazdi, de azon vagyok hogy a kutyusom kiegyensúlyozott legyen. Mutatnék én jópár gazdát akiket lehetne kritizálni amiért állathoz méltatlan körülmények közt tartanak kutyát illetve macskát. Már bánom hogy feltettem a kérdést. Lehet valahogy törölni?
2022. aug. 29. 22:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Vessző. Ez egy létező dolog, használd. Tudom, egyeseknek nagyon bonyolult.


Oké, rászólsz, nem hagyja abba. Utána? Miért engeded neki? A rászólás magában nem nevelés.

2022. aug. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!