Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyógyszert hogyan adjátok be...

Gyógyszert hogyan adjátok be a kutyusnak?

Figyelt kérdés

Régen bravecto gyógyszert vettem neki kullancs és bolha ellen, elején sonkába és más felvágottba rejtettem el, amit megevett 2-3 alkalomig, aztán rájött és soha többet, ez után májkrémbe rejtettem, ennél is 2-3 alkalom erejéig sikerült, aztán ennél is rá jött és soha többet, valahogy kiszagolja, innentől már leálltam a bravecto-val, és átváltottam valami lötyire amit csak rá kell locsolni a tarkójára


Na de most sajnos fáj neki a lába, kapott gyulladás elleni gyógyszert és holnap este be kéne adnom neki, és még pár napig, tudnátok ötleteket adni hogyan adjátok be a kutyátoknak? esetleg ötlet mibe tudnám rejteni neki, vagy bármi más



2022. szept. 13. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Az en kutyam se fogadta el soha semmiben a gyogyszert, igy en megkertem az allatorvost, hogy mutassa mar meg, hogyan szokta o beadni az allatoknak, aztan azota ugy csinalom.

Hatra helyezem a szajaban a gyogyszert, osszefogom, simogatom a torkanal es igy lenyeli. Van amugy errol csomo youtube video, erdemes azokat is nezegetni.


Nem faj neki es legalabb biztosan megeszi, meguntam a bohockodast a kajakkal, mert mindig mindenben megerezte a gyogyszert es kikopte.

2022. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

Ami nálam bevált: nem kezelem a gyógyszert gyógyszernek.

Hozok pár jutalomfalatot + a tablettát. Csináltatok vele pár trükköt - pacsi, integet, szolgál stb. mintha csak gyakorolnánk - és a jutalomfalatok közt egyszercsak odaadom neki a gyógyszert, amit jóízűen megeszik. Eddig mindig bevált.

2022. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Mackósajtba szoktuk belenyomni. Abba nagyon könnyű elrejteni. Bár a mi kutyánkat nem nehéz gyógyszerezni, sokszor a natúr gyógyszert is mohó módon benyeli.
2022. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Hasonlóan, mint az egyes, illetve vannak ezek a kutyáknak való paszták, nedves eledel, "joghurt", volt, hogy olajos halba tettük, mert az annyira büdös, h elveszi a gyógyszer szagát, természetesen szálka nélkül.
2022. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Szimplán ledugom a torkukban. Nem csinálok ebből ügyet, nem adok ezért plusz adalékot és nem megyek bele a sértődős játékba sem, hogy akkor majd félnek a gyógyszer beadástól. Megtanulják, hogy be kell venni, pár alkalom után már gond nélkül nyelik, nincs hiszti vagy ellenállás.
2022. szept. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Egyik kutyám akkora zabagép, hogy a gyógyszert is simán megeszi, másiknál néha trükközni kell, de akkor is elég a kajába rejtés, a harmadik meg semmit nem eszik meg és kiválogatja bármiből a gyógyszert. Neki kicsit lenyomom a torkán, összefogom a száját, felfelé emelem és kicsit simogatom a torkát.
2022. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

A Bravecto pont azért ízesített, hogy ne kelljen beletenni semmibe, megeszik a kutyák jutalomfalatként.

Egyébként én virslibe szoktam gyógyszert rejteni, pont ma is kellett adni neki. De volt már olyan is hogy mogyoróvajba tettem. Az mindenhová ragad a szájukon belül, és nagyon elkezdenek nyelni hogy megszabaduljanak a letapadt mogyoróvajtól, és olyankor lemegy a gyógyszer is, azt nem tudják kiválasztani belőle és kiköpni. Amúgy az enyém annyira mohó hogy észre sem veszi ha van valami a virsliben. Az előző kutyám is ilyen volt.

Kutyáknak még egyszerű is gyógyszert beadni, ami igazi kihívás, azok a macskák. Nekik jobb híján porítani szoktam a kajájukba, és előtte hagyom őket kiéhezni, aztán a kedvencüket kapják. Bár sokszor még így is túljárnak az eszemen, de kipróbálnám kutyánál is a porítást, ha finnyásabb kutyám lenne.

2022. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Nemetjuhász kutyám.

Májkrémbe rejtettem. Másnap gyanús lett egy kicsit a kutya.

Úgy tűnt Büszkén megeszi, de arrébb vonult és úgy, hogy ne lássam, kiköpte, de csak a gyógyszert.

Ezután megvártam amíg megteszi tutira, közben dicsertem, foglalkoztam vele, simogattam, nem hagytam magára. Így már lenyelte a tablettát is.

2022. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%

Centisre vágott virslibe teszem amit dobálok neki.

Levegőben elkapja és egyből le is nyeli.

Nem igazán van ideje bajlódni mit kapott, lenyeli mert tudja mindjárt dobom következőt.

2022. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4%
Nutella.
2022. szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!