Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítséég, mikor lesz már...

Segítséég, mikor lesz már teljesen szobatisza?

Figyelt kérdés
Már 5 hónapos elmúlt és még mindig becsurrant időnként, ha nem viszem le időben. Pedig midnent megtettem, óránként vittem le, tapsikoltam, jutifalat neki ha sikerült, meg is szokta de még midnig be is pisil ha éppen úgy adódik, pedig megszidtam érte. Az egyik ismerősömnek nála valamivel kissebb kutyusa van, belenyomta 2-3szor az orrát a pisibe, azóta nem pisil be a kutya ha reggeltől estig nem viszik ki, akkorse. Az enyém meg bepisil ha 4-5 óránként nem viszem le. Mégiscsak ő csinálta jól? Nekem nincs szivem belenyomni az orrát. Mit tehetnék? Ja és, hogy lehetne megtanítani, hogy jelezzen, ha kell neki?
2010. szept. 26. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
5 hónapos...lehet, még nem elég érett, hogy vissza tudja tartani, ez kutyánként változik.
2010. szept. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már 3 hónapja szenvedünk, amikor végre azt hiszem, hogy na mostmár tényleg szobatisza és kicsit lazábbra veszem mindig bepisil. Másoknak 2-3 hét alatt sikerült, peidg nem vitték le olyan lelkiismeretesen óránként mint én...
2010. szept. 26. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
milyen fajta?mert az is közre játszik amugy meg ha nem idószerint pontosan viszed akkor ne csodálkoz amugy meg nem óránként kellett volna vinni hanem min 2 óránként mert így meg szokta hogy nagyon kevés ideig kell neki tartanija és ezért is pisilhet be.csinálj neki egy napi rendszert hogy hánykor viszed pl:2-3 óránként de inkább 3-4 óránként vidd szerintem :)az én kutyusom még csak nem sokára lesz 5 hónapos de ő már teljesen szoba tiszta pedig nem óránként volt le vive hanem 2 óránként aztán fokozatosan emeltem kb 2 hetente fél vagy 1 órával és igy lett szoba tiszta most 4 óránként viszem le de estét ki birja.jah meg vízet csak 1 nap 3 x adj neki de ne túl sokat :)egy tál vízet vagy 2 tál vízet osz el 3 részre és így nem fog annyit pisilni.persze ha szárazat kap akkor kell neki víz de ha szaftosat akkor épp hogy legyen a tálkájában víz,ha meg szárazat akkor negyedig rakd.az enyém 5 x kapp enni és 2-3 x inni.sok sikert ha bármit szeretnél még kérdezni és ha hasznosnak látod amit írtam akkor írj privit és le írom neked én hogy csinálom stb....
2010. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bichon keverék, persze megvan a pontos órarendje, ha azt betartom nincs is gond, de ha csúszok egy órát, sokszor nem tartja vissza hanem bepisil.KB 4 óránként viszem le. Óránként eleinte vittem, első 2 hétben kb, aztán növeltem 2 órára és így tovább. Jó lenne, ha megszokná már, lassan kezdek munkát keresni és akkor nem leszek itt hogy 4 óránként, levigyem.

Amúgy naponta 4szer kap enni, szárazat, víz mindig van elötte.

2010. szept. 26. 17:30
 5/6 anonim ***** válasza:
a mi kutyánk(mopsz) már több,mint fél éves volt,amikor szobatiszta lett.mi is azt hittük mindig,hogy na most végre... ,aztán meglepett minket egy kis csomag a szoba közepén :o) és hirtelen egyik napról a másikra megtanulta :o)kitartás!!!
2010. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

légy türelmes, kitartó, nyugodt és következetes!..és vidd le időben + most már bőségesen elég ha 3X vagy akár 2x kap enni naponta-ez is segíthet

és soha ne büntesd meg ha besikerül neki de mindig jutalmazd a kinti tevékenységét!!!!

/azzal, hogy büntenéd pl. orrbenyomás a pisibe csak a bizalmi köteléket tennéd tönkre, könnyen egy frusztrált bizonytalan kutya lehet ennek az eredménye!/

A kutya tiszta állat, hagyni kell, hogy ne ürítsen a helyére mert ő erre törekszik ösztönösen!

szal nincs bünti ha bemegy és juti van ha sikerül a megfelelő helyen!

2010. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!