Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben az ivartalaní...

Ebben az esetben az ivartalanítás mellett döntenél?

Figyelt kérdés

A kutyusról: 8 éves, mentett bichon, egészségügyi indoka nincs, szaporítási szándék szóba sem jöhet, véletlenül sem, lakásban tartott, felügyelet nélkül nem találkozik más kutyával.

Ma konzultáltam az állatorvossal, hogy mit tanácsol, a következőket mondta: szerinte nincs szükség már egy plusz stresszre, egy műtétre az ő korában, mivel sem egészségügyileg, sem pedig viselkedés szempontjából nem indokolt (nem agresszív sem állattal, sem emberrel, nem zavar, hogy jelölget stb). Megelőzésképpen hasznos lehet, de ő nem javasolja.

Szóval a kérdés az, hogy vállaljam be vagy nem érdemes?



2022. okt. 5. 23:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképpen ivartalaníttatnám és váltanék állatorvost, és ezt az orvost senkinek sem ajánlanám, mert nem ért a szakmájához. 8 éves bichon még nagyon nem idős, sokáig élhet, ha meg jön egy ivarossággal összefüggő betegség, a gatyátokat ráfizetitek, megelőzni olcsóbb, és a kutyának is kevesebb szenvedés.
2022. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%

"egy ilyen pici lakásban tartott kutyát nem feltétlenül kell."


Ezzel vitatkoznék, pont a lakásban tartott kutyáknál nagyobb kockázat az ivarosság, mert velük muszáj napi többször sétálni, és az utcán belebotlotok más kutyákba. Amit már írtak, egy ivaros nagytestű kan kutyának egy ivaros kistestű kan préda. A mi lakótelepünkön év elején sérült meg egy kistestű egy közepes testű masszív izom kutya által, egy vagyont hagytak ott a kistestű gazdái, a másik kutya gazdája hamis telefonszámot adott meg, azóta sincs meg, rendőrségi feljelentés is volt. És az ő esetükben nem is ivaros kanok meg tüzelő szuka volt a sztori, csak a nagyobb nem volt megnevelve. A kicsi azóta is fél a nagyobb kutyáktól, nem sokon múlt, hogy túlélte.


Az állatorvostól félelmen lehet dolgozni, erre kérhettek segítséget kifejezetten állatorvostól is, ahova én viszem a kutyámat, ott van ilyen tréningre lehetőség, de ismerek olyan rendelőt, ahol szarnak bele, sőt még tovább traumatizálják a kutyát. Olyan orvost kellene keresnetek, ahol értenek a traumatizált kutyákhoz, és nem az a megoldásuk, hogy le kell fogni, meg be kell húzni. Az én kutyám is fél, neki állatorvos okozott traumát előző rendelőben (sajnos nem tudtam, hogy milyenek, első kutyám), a mostani helyen teljesen más a hozzáállásuk. Mi tréningezünk, kap Zylkénét (esetleg ennek nézz utána), illetve egy kutyás ismerős ajánlott kutyapszichológust, ha nem érünk el javulást, nekik szeparációs stressz okozta bepisilésnél segített (ha gondolod, átküldöm, akit ajánlott).

2022. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
16%

"Nyilván nem akkor fogom elvinni, ha több "igen" szavazat jön, viszont komolyan mérlegelem, amit írtok."


Van a felelős állattartás és van a nyájhatáson alapuló állattartás, amikor mész a többség után. Általában ők azok, akik Facebook csoportokat telehányják mindenféle hülyeséggel, merthogy ha sokan csinálják, akkor biztosan úgy jó az... Ne legyél ilyen.

2022. okt. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 NTBS ***** válasza:
84%
Igen.
2022. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
76%

Tanulj az én hibámból. Igaz, az én kutyám szuka, de egy életre megtanultam, hogy nem hagyunk ivarosan állatot.

Még én is gyerek voltam mikor befogadtuk az utcáról, aztán mire benőtt a fejem lágya, már idősebb volt és nem mertem kitenni műtétnek. Idő közben lett 2 másik kutyám is, őket amint lehetett vittem ivartalanítani, de az öreget nem mertem, illetve nekem sem javasolták már az állatorvosok a műtétet.

Igen ám, aztán emlődaganata lett. Nagy nehezen találtam orvost akiben megbíztam annyira, hogy megműttessem, és műtét közben derült ki, hogy kezdődő méhgyulladása is volt már, úgyhogy az emlődaganat és az emlők eltávolítása mellett ivartalanították is. Teljesen szétvágták az egész hasát, de a korához képest (13 éves) szerencsére nagyon jól viselte, most hétfőn volt a varratszedés, azóta sokkal jobban érzi magát mint műtét előtt és hatalmas kő esett le a szívemről.

2022. okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
77%
Hozzátenném, ha ivartalaníttattam volna, akkor max 30 ezret hagytam volna ott, de így vizsgálatokkal (vérkép, ultrahang, röntgen, szövettan) és műtéttel együtt a 300 ezret súrolta a költség, és kemóra nem is mentünk még...
2022. okt. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
75%
#23 Nem azért javasoltam az ivartalanítást, mert azt hallottam a facebook-on, hogy ez jó, hanem azért, mert volt jónéhány mentett kutyám és kan és szuka kutyámnak is lett már hormon érzékeny daganata. Az egyik szukát emlődaganat miatt kialakult áttétes tüdődaganat vitte el, a kan kutyámnál pedig mirigyhám daganat alakult ki. Mindkettő megelőzhető lett volna az ivartalanítással.
2022. okt. 7. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát
2022. okt. 8. 00:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!