Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben az ivartalaní...

Ebben az esetben az ivartalanítás mellett döntenél?

Figyelt kérdés

A kutyusról: 8 éves, mentett bichon, egészségügyi indoka nincs, szaporítási szándék szóba sem jöhet, véletlenül sem, lakásban tartott, felügyelet nélkül nem találkozik más kutyával.

Ma konzultáltam az állatorvossal, hogy mit tanácsol, a következőket mondta: szerinte nincs szükség már egy plusz stresszre, egy műtétre az ő korában, mivel sem egészségügyileg, sem pedig viselkedés szempontjából nem indokolt (nem agresszív sem állattal, sem emberrel, nem zavar, hogy jelölget stb). Megelőzésképpen hasznos lehet, de ő nem javasolja.

Szóval a kérdés az, hogy vállaljam be vagy nem érdemes?



2022. okt. 5. 23:55
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem mindig van igaza, azért kérdezem a véleményeteket/tapasztalataitokat. Nyilván nem akkor fogom elvinni, ha több "igen" szavazat jön, viszont komolyan mérlegelem, amit írtok.
2022. okt. 6. 00:39
 12/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem kötelező, rád van bízva. Én annyit tudok erre mondani, hogy az előző kutyám, mikor hozzám került, akkor még nem volt "divat" az ivartalanítás. Kan kutya volt egyébként. Később, mikor már jobban tudtam róla, hogy miért is hasznos dolog az ivartalanítás, úgy voltam vele, hogy mostmár minek, ha szukával nem találkozik stb-stb. Idős korára hererákos lett, ebből kifolyólag epilepsziás. Senkinek nem kívánom azt, amit mi átéltünk. A mostani kutyámat nem volt kérdés, hogy ivartalaníttatom-e.
2022. okt. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%

A kora miatt nem kell aggódnod, én is 8 éves mentett kutyát ivartalaníttattam néhány hónappal ezelőtt, ráadásul szukát, akiknél ez egy nagyobb műtét, mint a kannál és semmi baj nem történt, másnapra már úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna. Az én tanácsaim:

1. Kérj konzultációt egy másik orvostól is, aki felméri az általános állapotát, esetleg rendesen kivizsgálja, hogy mekkora kockázatot jelent nála a műtét. Önmagában a 8 éves kor egyáltalán nem kizáró ok.

2. Esetleg várj néhány hónapot, hogy megszokja a helyet, szedd rendbe egy kicsit lelkileg és fizikailag is és utána dönts. Amikor egy ideje nálad lesz utána fog kiderülni, hogy ténylegesen milyen a viselkedése, tényleg annyira stresszeli-e az állatorvosi kezelés, tényleg nem viseli-e meg a szukák tüzelési időszaka stb...

2022. okt. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
92%

Előző kutyusom 10+ évesen hoztam ki a gyepiről: emlődaganatok, méhnyakdaganat (egy, de húgyvezetéket érintette), kezdődő méhgyulladás és egy olyan tüzelés, amibe kis híján belehalt. Életmentő műtéttel kezdett nálunk.


No, ha kell még tapasztalat:

- Teljes vérkép. 8 éves korbaan már úgy is illik. De legalább egy altatás előtti kis vérkép, segít kiszűrni a nyilvánvaló problémákat

- Ami nem nyilvánvaló, azt nem lehet szűrni. De jó, ha olyan dokid van, aki lelkiismeretes, illetve nem egyedül műt, hanem van asszisztense, aki a keze alá dolgozik, esetleg külön anesztese, aki csak az altatásra figyel. Így gyorsabb, biztonságosabb a műtét.

- Kan kutya ivartalanítása nem egy hasfelmetszős nagyműtét. De azért a következő napokban szabi, odafigyelés.

- Mérlegelném, hogy a vacak tartási körülmények + az elmúlt 1 év betegségei miatt milyen az egészségügyi állapota.


Kéretlen tanács: vannak olyan kutyaoktatók, akiknek a programjában benne van a felkészülés az állatorvosi látogatásra, stresszmentessé tételére. 8 éves, még sok szép éve van hátra, nem kellene rettegnie.

2022. okt. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%
Sok helyes érvet kaptál (kistesűnél 8 év még nem annyira idős kor, de vérkép javasolt a műtét előtt; a heredaganat kockázata, csak egyszeri alkalom, míg a tüzelő szuka okozta stressz visszatérő lehet), meggondolandó, hogy egy ivaros kistestű kan, főleg tüzelő szuka szagát érezve gyakorlatilag préda egy nagytestű, ivaros, domináns kan esetében.
2022. okt. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
40%
15 kiegészítés: értem ezalatt, hogy más ivaros kanok könnyen megtámadhatják, és az erőviszonyok nem a te kutyádnak kedveznek.
2022. okt. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, nagyon sokat segítettetek :)
2022. okt. 6. 09:52
 18/28 anonim ***** válasza:
72%

8 évesen sehogy sem öreg, enyémnek 12 évesen volt foghúzása + fogkő eltávolítása, altatásban


Aki egy 8 éves kistestű kutyát öregnek mond és ráadásul állatorvos, hááát...

2022. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
16%

Nem ivartalaníttatnám és végre egy korrekt állatorvos, aki nem akar fölöslegesen pénzt lehúzni rólad.

Sok kan kutyánk volt már, soha nem volt egynek sem heredaganata, meg semmi egyéb problémája abból, hogy ivaros maradt. Ilyen erővel minden épp nem szükséges szervet kiműthetnénk, mert mi lesz, ha...

2022. okt. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem öreg kutya. Kanoknál nem is komoly beavatkozás. Simán vállalnám, bizonyos betegségeket meg lehet előzni így.
2022. okt. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!