Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elavult, régimódi, téves...

Elavult, régimódi, téves elmélet a falkavezérség?

Figyelt kérdés

Ezt modnja Victoria Stilvell A 3. évad 18. részében. (amelyikben benne van Nicole Sullivan)

Akkor mi az új, teória, ami megállja a helyét?

Bevallom ez a nagy falkavezéres őrület nekem már kezd az agyamra menni, örülnék, ha tényleg megdőlne és lenne helyette valami más, valami ésszerübb.


2010. szept. 27. 08:59
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Szemely szerint, nekem meg ez a hulye levegovetel elmelet orulet megy az agyamra. Mar tobb ezer eves hulyeseg, hogy levegot kell, venni, hogy ne fulladjunk meg. Igazan ideje lenne valami modernebb elmeletet es megoldast talalni, nem?
2010. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
84%

ma 09:43: Ize.

Egyaltalan nem tartom tulzasnak ott a sokkolo nykorvet, mert ha jol ertelmeztem, eppen azon van,hogy egy nem eppen macskabarat kutyat macskahoz szoktasson (ami amugy szerintem eleg nagy hulyeseg, de mas kerdes) igy ott az egyfajta "biztonsagi halo".

Viszont, ertem en hogy kutyas szakember(?) de hogy nem latott meg macskat, az is biztos. -_-! Nemazert, de az a no komoly veszelyben volt, a macska bepanikol, es leszedi az arcat. Hogy lehet ennyire felelotlen? Mondom mindezt ugy, hogy "macskas" vagyok, szoval szeretem, es ertem is azokat a szorgolyokat.

2010. szept. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
77%
Az egyik részben mondta Cesar, hogy ő azzal dolgozik amit a gazda használ... Én sem értek egyet se a sokkoló nyakörvvel se a szöges nyakörvvel és egyiket se tenném a kutyámra, DE manapság mindenkink szíve-joga eldönteni (sajnos), hogy milyen eszközökkel tanítja a kutyáját. Még mindig emberségesebb minta vastag bőrpórázzal csapkodná a kutya hátát (mint ahogy egyes "kiképzők" elavult kutyaiskoláikban teszik). Viszont tény, hogy nem minden kutyát lehet jutalomfalattal tanítani. Mégegyszer mondom, ÉN nem használnék se szögest, se fojtót, se sokkolós nyakörvet.
2010. szept. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

És hogy ne csak offolja:

Lehet, hogy elavult, de akkor miért működik? Én használom :)

2010. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
86%
biztos én vagyok a hülye, meg a mázlista, de mi leraktuk a macskát a kutyák elé, megmondtuk, hogy a mi macskánk oszt' ennyi, cila kétszer felpofontolta a vaukat, amikor azok túlzott érdeklődéssel szimatoltak és le volt rendezve....teszem hozzá a kertbe beszökdöső szomszéd macskákat ugyanolyan vehemenciával hajtják el, a saját macska meg a farkukat kapdossa el, amikor csóválják neki ;) + istentelenül félrenevelt kutyákról beszélek (szüleimé), rajtam kívül gyakorlatilag senkire nem hallgatnak....szóval sokkolónyakörv nem kellett ;)
2010. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
51%

10:47: Ahogy mondod, hulye vagy. Es ne sertodj meg, ezalatt nem azt ertem, hogy ertelmileg fogyatekos, vagy nem eleg intelligens, vagy barmi elmebeli problemad lenne, hanem csak szimplan igazat adok neked.

A modszered, bar mukodo modszer, nem jo modszer. Arra epit, hogy meg tudnad akadalyozni, azalatt a kb 1,5mp alatt hogy kinyirja a macskat, ameddig tartana egy tenyegesen problemas kutyanak a dolog, ha valami nagyon balul utne ki.

Es megint nem azt mondom, hogy atlagos esetben nincs teljesen igazad, mert van, egyszeruen csak tobb benne a hazardjatek es a felelotlenseg, mint a "tervezo ertelem".

Ettol eltekintve az esetek 99.8%-aban mukodik. A maradek 0.02% meg majd emberi hulyesegbol szarmazo veszteseg...


De nagyon elkalandoztunk...

2010. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez már nagyon OFF:


Hát nekem se kellett sokkoló nyakörv, kajával meg klikkerrel simán elfogadtattam a kutyával a macskát. 3 napig kizárólag pozitív megerősítést használtam, bármit csinált a kutya ami nem a macska ellen irányult, arra ment a klikk+kaja. Mikor már világosan értette a feladatot, letettem a klikkert. Egy rámozdulásért keményen megbüntettem (nem sokkolóval, csak a lába nem érte a földet) azóta szent a béke, pedig keményen zaklatja a cica, ráadásul az enyém is szívből gyűlöli a macskákat.


A jutalomfalatos elhízlalás dolgot meg nem értem. Nálunk jellemzően száraztáp a jutalom falat, és általban annyit jutalmazom egy nap, hogy nem is nagyon van tálból etetés, szinte csak munkáért kap kaját. Vacsi csak akkor van, ha valamiért nem volt elég időm foglalkozni vele. Nem hogy nem hízott el, mióta így dolgozunk, de le is fogyott.

2010. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind szép és jó, csak egy eleve agresszív , nagyon domináns kutyánál a pozitív megerősítés meg a hasonlók semmit sem érnek.


Ettől még a jutalmazás meg pozitív megerősítés sem rossz módszer, csak nem minden kutyánál lesz hatásos.

2010. szept. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Remélem utolsó off-om:

csakkitti, erről beszelek. Rólad tudom hogy láttál már állatokat, és azt írod, hogy 3 nap azért kellett a 100%-hoz. Szóval, te sem vállalnád a "nesze, egy macska, ránézel, nemfoglak szeretni, szal, van kb 10mp-et felfogni, hogy ez nem kaja/zsákmány, megértetted?" eléggé elterjedt, és szerintem idiotizmussal felérő módszert...

2010. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Dantes, attól függ miról beszélünk. Tanításnál a jutalomfalat a jó módszer, de bizonyos ösztönkezelési dolgokra is alkalmas. Ld. mindenért jutalmat kapsz, ami nem a cica ellen irányul, vagy pl. nálam az labdavadászatra is bejött az, hogy szemkontaktus, klikk+kaja. Ez persze nem a letiltás, hanem a semlegesítés része. pl. azt is bekondícionáltam a kutyámnak, hogy támad a atcskó, szemkontaktus, klikk kaja. Persze sok más helyen gondom van nekem is a rendkívül domináns kanommal, és kell mellé az ösztönkezelés is keményen, de alapvetően nem elég megmutatni mi a helytelen viselkedés (büntetéssel) hanem az is kell, hogy mi a helyes (jutalommal).


Hétről hétre nézem végig tanfolyami emgfigyelőként, ahogy egy keményen domináns agresszív argentin doggal foglalkoznak. Nála is sokkal inkább az a megoldás, hogy elhívják és jutalmazzák még mielőtt gond lenne, mint az, hogy behibáztatják és büntetik. Na meg van a tűz/víz módszer. Ha sok amit csinál, csattanós kemény ráüvöltés odalépés, de amint befejezte a nem kívánt viselkedést, jutalomfalat. Elképszetően szépen javul, hétről hétre ámulok és bámulok.


Tehát nem mondom, hogy a büntetés kikerülhető, de sokkal könnyebb megelőzni a bajt, és a helyes viselkedést jutalmazni, mint megvárni míg hibázik, és megbüntetni érte.

2010. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!