Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elavult, régimódi, téves...

Elavult, régimódi, téves elmélet a falkavezérség?

Figyelt kérdés

Ezt modnja Victoria Stilvell A 3. évad 18. részében. (amelyikben benne van Nicole Sullivan)

Akkor mi az új, teória, ami megállja a helyét?

Bevallom ez a nagy falkavezéres őrület nekem már kezd az agyamra menni, örülnék, ha tényleg megdőlne és lenne helyette valami más, valami ésszerübb.


2010. szept. 27. 08:59
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondom, hogy a jutalmazás, vagy a pozitív megerősítés rossz, csak azt hogy ez így önmagában nem működik minden esetben.


Büntetésről meg abszolút nem beszéltem, hiszen a kutyák között sincs olyan hogy megbüntetik a másikat.


Olyan van csak, ha túl megy egy határon, akkor a feljebb lévő, helyre teszi a másikat.


A dominánsabb fajták mikor lassan felnőttek lesznek, gyakran próbálgatják az erejüket, hogy mit lehet, meg mit nem, meddig lehet lemenni.

Ilyenkor keményen, határozottan kell tudatosítani ,hogy mik a szabályok.


Ha teszem azt, séta közben majd kitépi a karom, úgy rángat, akkor megmutatom, hogy nem rángathat. Ha nagyon makacskodik, lekényszerítem a földre.

Ez nem büntetés, vagy verés, csak megmutatom csak akkor megyünk tovább, ha rendesen viselkedik, és az van amit én mondok, nem az amit ő gondol.

Aztán ha rendesen sétál, jöhet a jutalmazás.


Persze tényleg könnyebb megelőzni a bajt, de vannak dolgok amiket nem lehet megelőzni, mint mondjuk egy másik kutya váratlan felbukkanása.

Ezt nem lehet kiszámítani, de ilyen esetben sem rohanhat el, vagy ránthat fel pórázzal.


Anno a kutyánknak már, nem kellet rántani egy kicsit se pórázon, csak épp meg kellet csörrenteni a lánc végét, és egyből tudta hogy most le kell ülni, és megvárjuk amíg a másik kutya elmegy. Miután szép nyugodtan leüld, jött a dicséret.

2010. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Oké akkor itt most definíciós problémába ütköztünk :) Etológiai értelemben a büntetés az, amitől egy nem kiváncs viselkedés a jövőben ritkábban, vagy egyáltalán nem fordul elő.


Én sem verést értek alatta, az is büntetés, ha visszafordulsz, és lassabban jut el a céljához, mert húzta a pórázt, meg az is, ha felugrál és te nem veszel róla figyelmet, meg az is, ha csúnyán nézel rá.


Mindegy, a lényeg, hogy akkor alapvetően egyetértünk, csak akartam ezt tisztázni, mert mindig ágálsz a jutalmazás ellen. De akkor mostmár vili.

2010. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
44%

Nézitek ezeket a baromságokat, és tévéből neveltek.

Inkább foglalkozzatok a kutyákkal minden szabadidőtökben, hogy megismerjétek őt, hisz mindegyiknek más az egyénisége, más nevelést igényel. Be kell tartani a fokozatosság, és a következetesség elvét, már pici kortól, és bizni a kutyában. Intelligenciája lévén , hamar elsajátitja a szabályokat, és tökéletesen beilleszkedik a "falka" családjába

2010. szept. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

07:04

Legnagyobb tisztelettel,

nekem a családomra, és a barátaimra is kell időt szakítanom a "minden szabadidő"-mböl.

Szóval... Inkább nevelem a tv-böl, ha nem ordas baromságot akarnak megetetni velem.

2010. szept. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Minden kutya más, mint ahogy mi is emberek. A TV-ből nem fogod tudni, hogy a Tied milyen, csak akkor ha kellő időt foglalkozol vele, és megismered. Nyilván mindenki szeret a családjával, és a barátaival lenni. Egy laikus kezdő kutyásnak tanácsokra van szüksége, egyáltalán ,hogy kezdjen neki. De inkább egy jó iskolát javaslok, ahol megmutatják, hogy kell az ismereteket hasznositani a gyakorlatban is.
2010. okt. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Én most olvastam Cesar Millan egyik könyvet, de azelőtt is tudtam... A farkas őse a kutyának. Miben élnek a farkasok? Falkában. Van a falkának vezetője? Van. A kutya mi? A farkas őse. Mi kell ahhoz, hogy nyugodt legyen? A természetes körülmények. Mik ezek? Falkában élés, falkavezér szerep, amit a gazda tölt be.
2017. júl. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!