Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sosem lesz szobatiszta (már 2...

Sosem lesz szobatiszta (már 2 éves! )?

Figyelt kérdés
2 éves a havanese kan kutyusunk. Rendkívül okos, mindent megtanul 1 ismétléssel, de nem hajlandó szobatiszta lenni. Reggelre vagy ha nem vagyunk otthon napközben, jó pár kupac vár a padlón és jó nagy pisifoltok is. Tudja, hogy ezt nem szabad, ezért ilyenkor elbújik és nagyon szégyelli magát. Kertes házban lakunk, bármikor kimehet. Ha olyan kedve van, kéredzkedik is, de ez nem általános. Valamit nagyon elrontottunk a nevelésével, pedig neveltük, de nagyon szeretjük, nem akartunk durván bánni vele. Most már elfajult a helyzet, kikap érte, orra bele van nyomva, fél, szégyenkezik, de csak csinálja. Most hogyan tovább, mert már lassan tönkremegy a parketta, szőnyeget már fel se merek tenni.
2010. szept. 27. 13:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

PONTOSAN! ma 14:12 igaza van.


ha hazaérsz és belenyomod az orrát, nem az fog rögzülni benne, hogy nem szabad odakakilni, hanem hogy te most őt megbünteted.


persze hogy fél, hiszen nem fogja tudni mikor leszel vele kedves, mikor leszel vele goromba. az se biztos, hogy tudja hogy nem szabad. az hogy szégyelli magát, lehet nem is szégyelli magát, csak fél hogy újra kikap.


egy kutya agya nem azonos az ember agyával. soha ne rakd rá az emberi tulajdonságokat, mert a legtöbb cselekvésük ösztönös. nem szégyenkezik, nem szégyelli magát ilyenkor. hanem nem érti mért is kap ki.


vezessetek be egy időpontot. minden 2.-3. órában engedjétek ki. ha pisil/kakil, dicsérjétek meg, és rögtön hívjátok be, hogy tudja, hogy azért ment ki.

direkt figyeljétek mikor eszik, alszik, játszik, vagy miután rajtakaptátok hogy pisilt/kakilt, rá 2-3-4 órával engedjétek ki.


én így rögzítettem benne. hogy amint pisilt, kakilt, rögtön jöttünk is föl. és az utóbbi időben csak annyi hogy leviszem, előre szalad, a füves résznél megáll, pisil, kakil, és már rohan is vissza.

2010. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A leszídást csak akkor érti meg, ha éppen tetten érted. Olvasd el a könyvet, sok mindent meg fogtok érteni belőle.


Egyébként ami még fontos: egy berögzült rossz szokást nagyon nehéz megváltoztatni, tehát érdemes lenne vagy kivenni pár nap szabit, és lesben állni, tetten érni, vagy akár beszerelni egy webkamerát, és skypon riogatni mikor készülődik.


Valószínűleg a saját ürülékének a szaga is visszavezeti (feltéve ha általában ugyanoda csinálja). Érdemes lenne az egész területet alaposan lefedni valamilyen számára kellemetlen fedőszaggal egy időre. Pl. Ecet, citromlé, eukaliptusz, ilyesmik. Ezek taszítják a kutyát, és ilyen szagban ingere is kevésbé lesz. De 2-3 órát ki kellene bírnia gond nélkül egy 4 hónapos kölyöknek is. Én szegény kutyámat a múltkor úgy megszivattam, hogy az irodában ragadtam, és este 11-kor értem haza, előtte reggel 8-kor volt sétálni. Még ezt is kibírta, pedig úgy reméltem, hogy inkább bepisil és nem szenved.

2010. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg neki hogy te vagy a falkavezér és nehogymár "őkelme" azt gondolja , hogy mindig az van amit ő akar.Megfogod és ha elkezd pisilni és véletlen látod " kihajítod mint macskát szarni" imádom a kutyákat nekem is van kettő, de amit nem szabad azt nem szabad és ezt meg is tanítottam nekik.Lehet ezért lehurrogni, de igenis határozottan kell néha fellépni a kutyával szemben , mert különben azt hiszi hogy ő viseli a nadrágot.

Tanítsd meg dolgokra pl: kajához akkor nyúl ha mondod neki hogy ehetsz, ha fel akarod az emeletre zavarni akkor mondd neki fel

ilyen apróságokkal érd el nála hogy te vagy az aki megmondja neki hogy mit mikor és hogyan csináljon..

2010. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Attól hogy van udvarotok ki kéne vinni sétálni. Nem csoda hogy kitessékelitek és bent maradtok ő meg vissza akar kéreckedni. Kutyátok van, tessék legalább az udvarra kimenni vele naponta 3szor és megszerettetni vele a kintlétet kinti játékkal, nézelődéssel közösen. Nem kilököd aztán sétáltassa meg magát egyedül.
2010. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Azért naponta legalább egyszer megyünk sétálni is a környékre, azt nagyon szereti. De amikor este ajtózárás előtt látom rajta, hogy már nyugtalan, menne kifelé, de aztán csak nem megy, akkor ki is megyünk vele az udvarra, tényleg. Sajnos, az összes itt felsorolt jó tanácsot (amiket nagyon köszönök!) már végigzongoráztuk, annyira azért nem vagyok ám síkhülye, meg próbáltam is sok helyen utánaolvasni a problémának. Ami valóban újdonság volt, az a Jan Fennel könyv, amit el is kezdtem olvasni így neten keresztül, aztán majd meg is veszem, ha olyan helyen járok. Sokszor volt már kutyám, és ilyen probléma sosem merült még fel, ezért is vagyok tanácstalan, hogy mit rontottam el ... és kérdezősködök.
2010. szept. 28. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!