Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babezias a kutyám nagy valószí...

Babezias a kutyám nagy valószínűséggel?

Figyelt kérdés
Délután kaptunk időpontot a dokinál 6órára, akinek ilyen betegseggel kezelték a kutyáját mennyibe került? Ne essék félreértés kifizettem akarmennyi lesz csak erdekel körülbelül mennyire számíthatok?

2022. nov. 2. 12:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
És mik lehetnek az esélyei, a szeme és a hasa sárga már. A nyakába volt kullancs,valószínűleg az fertőzte meg.
2022. nov. 2. 12:17
 2/23 anonim ***** válasza:
Miota beteg a kutya?
2022. nov. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
2 napja nem eszik annyit mint szokott,megeszi a kajáját de nem fal ugy ahogy ezelőtt. Azért nem gyanakodtunk arra hogy beteg lenne mert a másik 3 kutyánk is visszább vett a kajálásból. De viszont este még szaladgált a testvérével meg játszottak. Anyum vette észre reggel hogy sárga a szeme meg a hasa, a nyakába pedig volt egy kullancs.
2022. nov. 2. 12:56
 4/23 A kérdező kommentje:
7 hónapos németjuhász egyébként.
2022. nov. 2. 12:56
 5/23 anonim ***** válasza:
26%

És eddig nem vittétek orvoshoz? Komolyan meg kellett várni, hogy elkezdjen tönkre menni a veséje? Persze most is csak a pénz számít...


Mi a fenének ilyennek kutya?

2022. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha babéziás, akkor minden óra számíthat, én nem várnék vele este hatig. A babézia gyanú sürgős kezelést és kivizsgálást igényel. Elszállhat a veséje, és akkor sajnos már nem lesz mit tenni. A mája biztosan érintett, erre utal a sárgaság, de a máj képes regenerálódni bizonyos fokig, a vese nem.
2022. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem a pénzt hogy mennyit kérjek kölcsön ha nagyon sokba kerülne,direkt le irtam hogy ki lesz fizetve mindegy mennyit mond az orvos. Falun lakunk mire innen egy másik orvoshoz elérek ugyanott vagyok mintha ahhoz vinném akibe bizunk...20 ig dolgoznék,kolléganőm jön be helyettem így is hamarabb( mivel csaladja van ezért is hálás vagyolvagyok hogy pár órával korábban bejön miattam) hogy eltudjam vinni a kutyát.
2022. nov. 2. 13:06
 8/23 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös,tegnap nemvolt még sárga,és evett meg játszott. De máskor is volt mar hogy becsömölt és nemvolt étvágya. Ja és Bravecto kullancs elleni tabletta van nekik adva szoval nem is értem
2022. nov. 2. 13:09
 9/23 anonim ***** válasza:
85%
Az a baj, hogy nem lehet erre árat mondani, mert minél rosszabb állapotú a kutya, annál több mindennel kell próbálkozni. A babézia alap kezelése egy imizol nevű injekció, annak az ára neten rákeresve 4-5000 körül lehet, plusz vizsgálati díj, de kellhet labor, kellhet akár hasi ultrahang is előrehaladottabb esetben, infúzió... szóval nem tudjuk megmondani, mennyi lesz, ráadásul a helytől is függ, nem mindenhol egyformák az árak.
2022. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
8# A Bravecto és más hasonló tabletták tájékoztatóján is szerepel, hogy csak az után pusztítják el az élősködőt, hogy az megkezdte a vérszívást. Így előfordulhat sajnos fertőződés, hallottam már több esetről is. A babéziánál jellemző, hogy akár reggel még teljesen jól van a kutya, délutánra meg már nagyon beteg. Remélem, még időben lesztek.
2022. nov. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!