Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babezias a kutyám nagy valószí...

Babezias a kutyám nagy valószínűséggel?

Figyelt kérdés
Délután kaptunk időpontot a dokinál 6órára, akinek ilyen betegseggel kezelték a kutyáját mennyibe került? Ne essék félreértés kifizettem akarmennyi lesz csak erdekel körülbelül mennyire számíthatok?

2022. nov. 2. 12:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk tavasszal volt babéziás a kutyánk, ne várj este 6ig. Ilyenkor tényleg minden perc, óra számít! Ha nagyon nincs jól a kutyus, akkor irány Pest az állatorvosi klinika (mi Pestre jártunk vidékről minden nap infuzióra) 170+ ezer volt.
2022. nov. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen akik próbáltak tanácsot adni. Megirom majd mit mondott a doki. Minimum 50-60k ra számolok én is.
2022. nov. 2. 13:37
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen fokú sárgaság azért nem jellemző a babéziára. Kullancs ellen a Bravectó elég jól hat.

Viszont maga a gyógyszer okozhat gondot a májnál némely kutyáknál.

Remélem, az orvosod alaposan megvizsgálja a kutyát.

Kérlek írd meg, mire jutottatok az orvosnál.

2022. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Jobban van a kutyus, bár amúgy nem igazan viselte meg,mert mint kiderült anyának a parizelt azt falta befelé reggel csak a konzervet nem..18 ra odeértünk de csak 19kor hivott be minket annyian voltunk pedig időpontra mentünk mi is. Kapott egy imizol injekciot, 2 masikat , meg infuziot adtak neki helybe 750 ml. Holnap reggel 8 ra viszem vissza még egy infúzióra és ha nem romlik az állapota ennyi lesz.😊 Viszont iszonyat sárga mindene, de már a rendelőbe is ette a szaraztapot ami ki volt rakva...
2022. nov. 2. 21:10
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondtak a sárgaságra?
2022. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hat ha ennyire sarga, akkor gyanusan nem csak ennyi lesz az egesz.

Az orvos nem mondott ra semmit? A leiras alapjan ez durvanak tunik nekem, de persze nem vagyok orvos, o tudja, csak soha nem jelent jot az ilyesmi.


Viszont kerlek inkabb valami kimelobb kajaval etessetek, mint a parizsi. Ha megeszi a tapot, szuper, de mehet akar neki csirkemell-rizs, szigoruan fuszer es olaj nelkul, rizs pepesre fozve.


De ilyenkor az emesztorendszer is le van terhelve, a fuszeres-olajos-zsiros kaja nem tul jo valasztas.

2022. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Annyit mondott hogy nem a legjobb de még időbe elcsíptük remélhetőleg. Drága sem volt egyebként ha valakit érdekelne. 55 ezret fizettem, de ebből 30 kullancs elleni szer volt az itthoniaknak is. Egy 20 ból simán megvolt a kezelés. És megvárhattam mellete azt a másfél órát még lement az infúzió, ott ültem vele egy kis helységbe a földön. De jól viselte, át aludta az egészet, a szuriknal se volt hangja se. Kifele már ugrándozott olyan jó kedve lett.
2022. nov. 2. 21:29
 18/23 A kérdező kommentje:
Volt már Babéziás kutyánk régebben, de ő már akkor volt ennyire sárga mikor elpusztult. Viszont azt furcsállom hogy ",ennyire" jól van. Örülök neki, csak ha nem lenne sárga a kutya egész bőre, szeme, szájpadlása,meg az ínye sose mondanam meg hogy beteg. Az imizol szuritol se volt rosszul, hazafelé elég hosszú az út kocsival de se ott se itthon nem is hányt semmi(előző kutyánk még hamarabb el lett csipve a betegséggel de ő nagyon rosszul volt a szuri után is). Amint elengedtem az udvaron 2 perc után már a szomszéd kutyákkal acsarkodott a kerítésnél 😅
2022. nov. 2. 21:38
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Vérvizsgálat volt azért? Ilyen sárgaságnál minimum májfunkciót kellene ellenőrizni, persze még egy-két dolog is jó lenne (pl. vérkép, vese paraméterek). Sajnos az imizol maga is megterheli a májat, ezért is nem adják szíre-szóra, csak ha tényleg indokolt.
2022. nov. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Nem csinált vérvivérvizsgálatott, ma kapott még egy fél adag infúziót, egy szurit is, meg holnap reggel felkell hivni a doktornőt hogy hogy van a kutya, eszik/iszik-e rendesen . Ha nem akkor megint vissza kell vinni.
2022. nov. 3. 14:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!