Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít a kutyus?...

Miért nyüszít a kutyus? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos vizslám, nyáron hoztuk el. Szinte minden nap 2 órát kint vagyok vele a kertben, játszunk, tanulunk. Általában 50 percet futni is szokott naponta, ez néha kimarad, de legtöbbször megy futni ő is apummal. A problémám itt következik, amint bemegyek a házba, akkor nagyon elkezd nyüszíteni és nem unja meg. A kertben van elválasztva neki egy nagy rész, ahol van neki az épített kennel, teljesen zárt, polikarbonáttal borítva, kutya ajtóval, ebben van bent neki a háza ami szintén hőszigetelt, valamint előtte van neki lebetonozott- és füves rész is. Először azt gondoltam, hogy az a baj, hogy itt a helye, de aztán kint volt a kertben, akkor meg a bejárati ajtó előtt ült és nyüszített.


Konkrét példa most szombaton történt. Reggel nyolckor 50 perc futás, haza jöttünk rögtön vonyítás kb két órán át. Ez után kimentünk a kertbe az őszi munkákat végezni délig, amint bementünk ebédelni rögtön vonyítás. Ebéd után ismét ki dolgozni délután négyig, nyilván vele is végig foglalkoztunk simogattuk, jött eldobtuk a labdát, a frizbit amit hozott. Bejöttünk megint vonyítás.


Napközben nyilván mint minden ember dolgozunk mi is és állítólag napközben is nyüszít.


Tudnátok valami tanácsot adni mit tudunk tenni?



2022. nov. 22. 10:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
Beengedni. Rövid szőrű kutya, semmi keresnivalója ilyen hidegben kint. Ráadásul a vizsla igényli a család közelségét.
2022. nov. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Akkor nyüszít, nyonyít, mikor kint hagyjátok egyedül. Napi 2 óra foglalkozás kevés neki, illetve lehet, hogy szeparációs szorongása is lett már. Miért nem engedtitek be a házba? Vizslát nem szabad kint tartani, rövid a szőre, fázni fog és tönkreteszi az izületeit a hideg. Plusz veletek akar lenni, nem egyedül kibszva a kertbe.
2022. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Direkt kérdeztük a tenyésztőt, hangsúlyozom tenyésztőt, nem szaporítót, hogy kint is tartható-e a kutya. Azt mondta minden további nélkül, csak legyen neki egy szigetelt háza. Ezen felül mi építettünk egy zárt kennelt, ami polikarbonáttal van borítva, a háza hőszigetelt plusz még zárt is kutya ajtóval, még van bent neki párna is. Mindent elhiszek csak azt nem hogy fázik.


A napi két óra az csak velem van erre jön még az 50 perc futás. A kutya nálunk családtag, de nem bentre való.

2022. nov. 22. 10:34
 4/33 A kérdező kommentje:

Azt szerettem volna még írni, hogy ötkör haza érek. Két órát kint vagyok tanulunk, játszunk, de nekem is van párkapcsolatom, egyéb egyetemi teendőm. Sajnos napi 4-5 órát nem tudok vele foglalkozni akármennyire szeretnék is.


Annyi még jön rá pluszba, hogy reggel, délben egy rövid 10 perces kört sétálunk a lakópark környékén.

2022. nov. 22. 10:37
 5/33 anonim ***** válasza:
97%
A hidegről nem tudok nyilatkozni, de egyébként én is a szeparációs szorongásra gondoltam.
2022. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
Arra mi volt a megoldás, hogy a fél órás sétát érezheti-e egyfajta jutalomnak azért, hogy nem nyüszít.
2022. nov. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Utolsó ezt a kérdést nem nagyon értem. Esetleg letudnád írni még egyszer máshogy. Biztosan velem van a hiba, nem veled :D
2022. nov. 22. 10:53
 8/33 anonim ***** válasza:
86%

Nyuszit -> foglalkoztok vele

Szóval azt tanulja meg, hogyha nyuszit, azzal eléri amit akar. Rá kell hagyni, egy idő után megunja.


Egyébként a vizsla szerintem is benti kutya, 7 hónaposan pedig nem kellene napi 50 perceket futtatni. Csak 1, de inkább 1,5 éves kora után, szivuh és diszplazia szűrés után. A kertben bohóckodas helyett, pedig menj vele sétálni, járj kutyás társaságba, tanitsd neki a póráz fegyelmet, szocializáld.


Esetleg kaphat pluszban olyan játékokat, amik elfoglalják. Szimatszőnyeg, kong, logikai játékok, lickymat stb

2022. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
82%
Általános tanács, és minden esetben be szokott válni, hogy a sétálás mennyiségének növelése a nyüszítést csökkenti.
2022. nov. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

8-as köszi a választ.


Sétálni is szoktunk vele (nem csak a kétszer tíz percet), a futásra amiatt tértünk rá pluszban, mert soha nem fáradt el, bár így se nagyon, de megfogadjuk a tanácsodat. Kutyásokkal szoktunk találkozni, szerencsére a szomszédban mindenhol van kutya és ismerik is egymást szoktak játszani.


A játékok jó ötlet rendelek is neki egyet, remélem, hogy segít neki, mert nagyon próbálkozunk mindent megtenni és jól csinálni, de szegény nyüszít és sajnálom.

2022. nov. 22. 11:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!