Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít a kutyus?...

Miért nyüszít a kutyus? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos vizslám, nyáron hoztuk el. Szinte minden nap 2 órát kint vagyok vele a kertben, játszunk, tanulunk. Általában 50 percet futni is szokott naponta, ez néha kimarad, de legtöbbször megy futni ő is apummal. A problémám itt következik, amint bemegyek a házba, akkor nagyon elkezd nyüszíteni és nem unja meg. A kertben van elválasztva neki egy nagy rész, ahol van neki az épített kennel, teljesen zárt, polikarbonáttal borítva, kutya ajtóval, ebben van bent neki a háza ami szintén hőszigetelt, valamint előtte van neki lebetonozott- és füves rész is. Először azt gondoltam, hogy az a baj, hogy itt a helye, de aztán kint volt a kertben, akkor meg a bejárati ajtó előtt ült és nyüszített.


Konkrét példa most szombaton történt. Reggel nyolckor 50 perc futás, haza jöttünk rögtön vonyítás kb két órán át. Ez után kimentünk a kertbe az őszi munkákat végezni délig, amint bementünk ebédelni rögtön vonyítás. Ebéd után ismét ki dolgozni délután négyig, nyilván vele is végig foglalkoztunk simogattuk, jött eldobtuk a labdát, a frizbit amit hozott. Bejöttünk megint vonyítás.


Napközben nyilván mint minden ember dolgozunk mi is és állítólag napközben is nyüszít.


Tudnátok valami tanácsot adni mit tudunk tenni?



2022. nov. 22. 10:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
71%

Szeparációs szorongás szerintem is, plusz valószínű valamilyen szinten azt is megtanulhatta, ahogy előttem is írták, hogy a nyüszítéssel, vonyítással elér valamit.

Nekem most lesz négy hónapos az új kiskutyám, nagyon dumás, rengeteget nyüszít, vonít, amint nem tetszik neki valami vagy akar valamit. Ilyenkor a legjobban az válik be, ha ignoráljuk. Sokat javult a helyzet az eltelt egy hónapban, amióta velünk van. Kimenni is kifejezetten csak akkor megyek ki hozzá, amikor éppen csendben van, nem kaparja az ajtót, stb. Hozzáteszem, ő kinti-benti, és a másik kutyával van kint is, nem egyedül, ennek ellenére hisztizik egy kicsit általában, ha kint van hagyva, bár most már inkább csak akkor, ha viszonylag hosszan voltak kint és kezd sötétedni stb. Nyugodtabb egy alapos foglalkozás után, közös játék, tanulás ill. ha van valami frissen a pocijában (tanulásnál sok jutifalatot használok, de etetés után bent van, mert próbálom rászoktatni, hogy olyankor pihenjen), egy kicsit az is segített neki, ha idebent bekapcsoltam valami zenét, és azt hallotta az ajtón keresztül, de mostanában ez már nem szükséges. Az "agyas" feladatok elég jól lefárasztják, az interaktív játékokat én is ajánlom olyankorra, amikor egyedül hagyjátok a kutyát kint, egy alapvetően kajás kutyának sokat tud segíteni plusz egyfajta jutalmazás is, hogy szépen ellegyen egyedül.

2022. nov. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Szorong. De a vizsla kb belehal, ha nem lehet egyutt az emberrel. Azt megkerdeztem, hogy miert pont egy olyan fajtara esett a valasztas, amelyik borzaszotan emberkozpontu? Miert nem valasztottatok kinti kutyanak egy kicsit onallobb fajtat?


Es nekem ne jojjon azzal senki, hogy de vadaszkutya, a vadaszok is ridegtartasban tartottak oket, mert nem. Nagypapam vadaszott, az o koreiben magyar vizslakat es tacskokat tartottak, dolgoztak veluk. Az o kutyai minden este bent aludtak, telen meg akkor mentek ki,-be,amikor akartak.


Most en nem azt mondom, hogy ne legyenek szabalyok es a kutya legyen 0-24-ben a seggetekben meg aludjatok vele, boven eleg neki az, ha van bent egy kis helye es onnan lat titeket, igy reszt vesz valamennyire a csaladi eletben is.

Az en vizslam is ilyen volt, mindig ott volt ahol mi. Sajnos mar nem el, de aldott jo kutyus volt. Es nem mellesleg 16 evig elt, ez naluk ritka. De az izuletei nem mentek tonkre a hidegben, az tuti, mert bejohetett.

2022. nov. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd akkor a tenyésztőt…
2022. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
92%
Engedd be a hAzba magadhoz. Nem kerti disz.
2022. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Az emberek fele azt mondja, hogy csak ember közelében lehet tartani a házban/lakásban, a másik fele azt mondja, hogy csak kint lehet tartani, mert bent megőrül, hogy nincs neki helye. Nyilván az lenne a legjobb ha ki-be járkálhatna állandóan, de nálunk azt nem járható út sajnos. Főleg, hogy nem vagyunk otthon, mert dolgozunk, amikor pedig bent volt akkor szépen elkezdett rágni és kaparni.


Megpróbálom növelni a séta idejét hátha jobban fogja viselni, hogy sajnos nem körülötte forog a világ és nekünk pedig dolgozni kell.

2022. nov. 22. 14:32
 16/33 anonim ***** válasza:
83%
Akárhogy hangsúlyozod, kizártnak tartom hogy valódi tenyésztő azt mondta, tartható a kertben a vizsla "minden további nélkül". Se a szőre hossza, se a habitusa nem olyan. Ez a kettő helyből magyarázat is arra, amit csinál.
2022. nov. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
16-os akárhogy tartod kizártnak, hogy nem tenyésztő mondta, akkor is tenyésző mondta. Nem fogom neked felölteni a pedigree-t,de ha esetleg nem értenéd úgy mondom neked, hogy az eb származási igazolványát, hogy bizonyítsam neked, hogy igenis tenyésztő mondta. :D
2022. nov. 22. 14:39
 18/33 anonim ***** válasza:
52%
Miért legyen kevesebb a törődés a kutyának, most erre megoldásként ez kinek jutott az eszébe?
2022. nov. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Amugy ha az a hely futheto, ahova a kutya bemehet napkozben es van legalabb 19 fok, az ugy oke.

De hiaba van csak szigetelve, ha ott is 5-10 fok van csak, ez egy rovidszoru kutyanak edeskeves.

De ettol fuggetlenul, amikor mar ti otthon vagytok, nyugodtan be lehetne engedni a hazba ot is.

Meg tovabbra se ertem, miert pont vizsla. Nem (csak) kinti kutya es kifejezetten imadja az embert, jobban, mint mas fajtak. Szoval nekem fura a valasztas.

Utana kellett volna nezni...:(

2022. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Remélem nem sértetted meg érzékeny lelkedet, azt látom, hogy pontozgatsz lefelé mindenkit aki ezt feszegeti, egészségedre, de egy alapvetően benti tartású kutyát egy valódi tenyésztő nem fog kertbe adni. Amúgy nem tudom mit akarsz a származási lappal, arra nincs ráírva, amit te a tenyésztő tanácsának mondasz.

Ha megfigyeled, teljesen megfelel a viselkedése a vizsláénak: napközben vadászni, futni, gazdival lenni, este meg a kandalló előtt heverni. Ez a vizsla ideális élete. Próbálhatod megfagyasztani, leszoktatni arról hogy keresse a társaságot, de ő ezt szeretné. Már ha ez számít valamit, mert úgy látom, nem, csak ne nyüszítsen.

Amúgy nem tudom ki az a "fele ember" aki kinti tartást javasol a vizslának. Én senkitől se hallottam még ezt ilyen kutyafajta kapcsán.

2022. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!