Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire tanítható egy menhely...

Mennyire tanítható egy menhelyről befogadott kutya?

Figyelt kérdés

Kutyust szeretnénk örökbefogadni, meg is néztük a helyi menhelyen, ahol találtunk egy fél éves aranyos kutyust, az 5 évesem rá is vágta, hogy ő kell.

Beszéltem egy dolgozóval, azt mondta elég nehéz vele sétálni, bármi más esetleg rossz szokás ugye még nem ismert.. Kicsit félek, hogy mellényúlunk esetleg..

Ha pozitív véleménnyel, tapasztalattal rendelkezel menhelyes kutyussal, megosztanád velem?



2022. nov. 24. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint tíz évet élt velünk egy menhelyről fél évesen befogadott kutya. Teljesen beleszokott a családba, a trükköket, feladatokat pontosan lelkesen csinálta. A most 13 éves társa még (igaz már nehezen) szeret tanulni.
2022. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
5 éves gyerek mellé nem feltétlen menhelyi kutyát választanék, főleg, ha kutyás dolgokban nem vagy tapasztalt.
2022. nov. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
98%
Attól függ milyen fajta kutyusról van szó? Szóval ez ügyben nem feltétlenül adnék egy 5 éves gyerek véleményére. De abból a szempontból mégis, hogy a neki tetszőhöz hasonlókra szűkíteném a keresést.
2022. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves kutya kölyök. Pontosan úgy nevelhető, mint egy családban élő fél éves.
2022. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden csak azon mulik, hogy mennyi penzetek is idotok van, de most komolyan.

De ez egy nem menhelyi kutya eseteben is igy van.

Ertem ezalatt azt, hogy kutyasuli tuti kelleni fog, lehet trener is. A tobbi mar csak gyakorlas kerdese.


Minden kutyat tanitani kell, nincs olyan, amelyik tokeletesen fog hozzatok erkezni. Nem tud setalni? Hat persze, hogy nem tud, de egy nem menhelyi kolyok se tud, nem igy szuletnek! Tanitani kell oket.


En tavaly fogadtam orokbe egy akkor 3 eves kutyust, nem fogok hazduni, nem volt minden tokeletes, benti kutyus lett nalam, de nem volt szobatiszta (nyilvan), aztan kiderult, hogy allergias a csirkere es hugykoves is, elete vegeig specio, rohadt draga tapot kell kapnia. Szoval ez az egeszsegugyi resze. Persze a vilagrol semmit nem tudott, a nyakorvet se ismerte, mindent a 0-rol kellett kezdeni. Volt egy-ket nehezseg,de ido es penz (trener) kellett hozza es minden oke lett.

Egyebkent finom kajert cserebe csak ugy szivta magaba a tudast, egyaltalan nem volt nehez tanitani. Csak sokat kellett gyakorolni.

2022. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Fél évesen tanítható.
2022. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

Csak pozitív véleményt vársz? Így nem lesz reprezentatív a felmérés.

Nekem sajnos negatív tapasztalatom van. Nem is fogadok örökbe többet emiatt.

A 8 hetes kortól nevelt kutyáimmal semmi gond nem volt,nincs a mai napig. De egy idősebben örökbefogadott kutya elvette a motivációmat a további örökbefogadástól sajnos.

2022. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy extrem sportos,rendszeresen futo,akkor 8 eves vagy idosebb nagytestut fogadjatok orokbe. A gyereket vidd es nezzetek oket ossze.

De attol meg setalnid kell a kutyaval minden nap,fozni neki,stb stb


Jutfalattal ot is mindenre meg tudod tanitani!!

2022. nov. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kutyás tapasztalat nélkül nehéz lehet, de ugyanez igaz lenne a 8 hetes kölyök kutyára is.

Én 7 évesen is és 10 év felett is fogadtam kutyát örökbe, mindkettőt meg lehetett tanítani új dolgokra, ez nálam egyáltalán nem kizáró ok, de nekem világ életemben voltak kutyáim és sok időt is tudok velük tölteni. Ez egy más alaphelyzet, mint nálatok kisgyerekesként, kevés tapasztalattal.

Ha örökbefogadáson gondolkodtok, én inkább olyan kutyát javaslok, amelyik ideiglenes befogadónál volt/van, mert ők már általában szocializálják a kutyákat, nem neked kell nulláról kezdeni.

Azt sem tartom jó ötletnek, hogy egy 5 éves gyerek válassza ki a kutyát, mert ahhoz, hogy a mindennapi élet jól működjön olyan kutyára van szükség, amelyik habitusában, aktivitásában, kezelhetőségében beleillik a családotokba, illeszkedik az életviteletekhez. Ilyen esetekben is az állatvédők, ideiglenes befogadók sokat tudnak segíteni.

2022. nov. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Tanítható a fél éves kutya, igaz kicsit nehezebben mint a 8 hetes kölyök. Egy berögzült szokást sokkal nehezebb átnevelni egy kutyánál, mint az elejétől kezdve a kívánt módon csinálni, de nem lehetetlen.

Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy bele e fog férni az időtökbe, energiátokba egy 5 éves gyerkőc mellett egy kölyök kutya nevelése, aki szintén igényel naponta 1-2 óra törődést a szokásos kaja, pisi, kaki, séta mellett. Ahogy gyereket úgy kutyát sem lehet nevelni naponta 3x5 percben.

2022. nov. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!