Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a legjobb megoldás ilyenkor...

Mi a legjobb megoldás ilyenkor egy kutyával?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 2 éves tacskónk.

Feleségem éppen elhagy a neveltlányunkkal együtt, ő nem tudja magával vinni, én viszont nem fogom tudni fentartani a házat egyedül, valószínűleg el kell adnom, de ha így lesz, akkor az országban sem akarok már maradni, munkám is olyan, hogy reggeltől estig nem vagyok otthon, szóval szegény kutyusnak nem a legjobb helye lesz nálam, hol lehet értelmesen új gazdit keresni egy 2 éves kutyusnak? Nyílván akárkinek nem adnám én sem oda, hiszen nagyon szeretem, biztosan a szívem fog megszakadni így is… de egyszerűen nem látok más módot.



2022. dec. 5. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Fajtamentők biztosan tudnak segíteni osztott gazdikereséssel.
2022. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha ennyire szereted a kutyust, O is téged. Bárhova mész, bárhol fogsz lakni, bármennyit lesz egyedul amíg dolgozol, boldog lesz, h veled el. Te vagy a gazdája. Akar egy pici lakásban is jó lesz neki. Minden kutya az első gazdijahoz ragaszkodik igazán. Összevont az Ő szive is, ha megvalnatok egymástól.
2022. dec. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha tenyésztőtől van, akkor valószínüleg visszaveszi/ segit gazdát keresnip
2022. dec. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

#2

Azért az, hogy a kutya 12-16 órákat egyedül legyen otthon és max. napi fél óra foglalkozás jusson rá, az minden csak nem ideális. Néha be kell látni, hogy jobb a kutyának is egy új szerető gazdi, akinek több ideje van rá, mint egy olyan, aki mellett majd szétszedi a lakást unalmában.

2022. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Csak egy egyszerű kérdés: amikor a kutyát hazavittétek (azért nem annyira régen), az nem jutott eszetekbe, hogy 10-15 évig fog élni? Már 2 év után meguntátok és elpasszolnátok? Mert persze kifogás sok van, de megoldás a részetekről semmi nincs.
2022. dec. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Mikor a kutya jött, amibe mellesleg semmi beleszólásom nem volt, szomszéd megkérdezte asszonyt és a gyereket, kell e kistacskó, másnap ott volt a kistacskó, akiről természetesen már szinte másnaptól nekem kellett gondoskodnom. Most pedig asszony és a gyerek leléptek, egy másik faszi miatt…

Szóval bocs de 2 évvel ezelőtt még nem gondolkodtam azon, hogy majd a nő akit szeretek, akinek nevelem a kölykét 1 éves kora óta 13éve, aki az apjának tekint engem, akiknek otthont teremtettem, akik miatt felépítettem a teljes mai egzisztenciámat, majd csak úgy egyik napról a másikra bejelenti, hogy elhagy egy nálam 20 HÚSZ!!! Évvel idősebb ügyvédért…

Szóval kösz, de nem kérek ilyen az életemről semmit nem tudó trolloktól kioktatást!

2022. dec. 6. 08:33
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem kihajítom… pont az a kérdés lényege, hogy mi ilyenkor a legjobb megoldás, hogy hogy tudok neki szerető otthont találni ahol lehet az a kutyus, aki nálunk volt…
2022. dec. 6. 12:00
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

Kihajítod az életedből, eldobod, mindegy hogy nevezzük.

Nyilván az lenne a legjobb a kutyának, ha egy nálatok jobb gazdát kapna. Olyat, aki nem fogja rövid idő után elpasszolni, mint ti.

De tacskó keverékekkel Dunát lehetne rekeszteni. A menhelyek tele vannak és senkinek sem kell a már felnőtt (és gyakran neveletlen) tacskó mix. Egyáltalán ivartalan?

2022. dec. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ivartalan és nem nevelettlen, okos szófogadó kutyus, mármint nekem… de rohadt gxorsan tanul, csak önfejű.

Legideálisabb esetben jár mellé a tesója, egy ivartalan kandúr.

2022. dec. 6. 12:44
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

#9

Úgy drámázol, mintha az utcára készülne kidobni a kutyát vagy bedobni egy menhelyre. Az élet kiszámíthatatlan és sajnos kerülhetünk olyan döntés elé, amiben nem a kutya élvez prioritást, bármennyire is szeretjük vagy egyszerűen nem jut idő rá és belátjuk, hogy jobb neki mással. Ez sokkal érettebb hozzáállás, mint csakazért is ragaszkodni hozzá aztán időhiány miatt kib*szni a kertbe egy kennelbe, ahogy sokan teszik. A kutya meg tud szokni új gazdit, új környezetet, csak szerető közegben legyen és foglalkozzanak vele.


Amúgy kérdező, ismerősi körben érdeklődj elsőként. Akkor legalább te is tudod, hogy biztosan jó helyre kerül-e.

2022. dec. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!