Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a felesége...

Hogyan értessem meg a feleségemmel, hogy nem helyes a szomszéd kutyáját etetni?

Figyelt kérdés

A szomszédban van egy nagy testű kutya, napközben meg van kötve, délutánonként viszont elengedik. Ilyenkor az alacsony/nem létezò kerítés miatt arra csatangol, amerre neki tetszik, utcában, mi kertünkben is. Ez önmagában minket nem zavar, kárt alig csinál, meg szeretjük is, és sajnáljuk, hogy sokszor ki van kötve.

Viszont a feleségem újabban kitalálta, hogy a húsmaradékot, csontokat tegyük ki a kertünkbe a ház mögé, a szomszéd kutyának jó lesz. Ő alapból is nagyon rosszul érzi magát, ha (akár állati) fogyasztásra alkalmas kaja akár csak egy szelet száraz kenyér mennyiségben a kukába kerül. Most 4 hónapis terhes is, így érzelmileg még inkább megviseli a pazarlás, hogy ha már egy állat a halálát lelte, hogy mi megehessük, legalább teljes egészében hasznosulhasson. Én ezt meg is értem, ugyanakkor mégiscsak az a kutya nem a mi kutyánk. És szerintem az, hogy nem tartják a telken belül, nem jogosít fel minket arra, hogy magunknál kitegyünk dolgokat, hogy azokat ő megehesse. Mellesleg a szomszéddal se akarok rosszban lenni, bár mondhatjuk simán azt is, hogy a kutya a kukából ette ki (történt már hasonló). Azon is gondolkodom, hogy megkérdezem a szomszédot, bánják-e az etetést, de ahogy most feleségem hormonjai tombolnak, biztosan azt mondaná, hogy ha nem akarják, hogy etessük, akkor ne hagyják, hogy átjöjjön... szóval bonyolult az ügy.

Te mit gondoltok?


2022. dec. 8. 21:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmi baja nem lesz egy kutyának a csontoktól. Világ életükben megették és azért mert előfordult ebből probléma még nem jelenti azt hogy nem ehetik meg 🙄 30 éve kapnak a kuryáim csontot is él vírul(t) az összes. Plusz én csak akkor raknék ki kaját ha tudnám hogy nem kap sokat tehát látszik is rajta hogy sovány. Amúgy nem.
2022. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
81%

Eleve nem egészséges ez az egész helyzet. A szomszéd kutyájának semmi keresnivalója a kertetekben akkor sem, ha szeretitek.


Most még cuki, de majd amikor a gyerek négykézláb tapicskol a kutyaszarban vagy megrágja a gyerek játékait, esetleg rámorog, akkor ti lesztek a legjobban felháborodva, pedig ti szoktattátok oda.


Nem ismeritek a kutyát, nem tudjátok allergás-e valamire stb, és etetitek mindenféle hulladékkal.

Ha meg félrenyeli a csontot vagy valami baj történik, akkor fizethettek. Vagy akkor is elintézitek annyival, hogy a kukából szedte ki?


Szerintem csináltassátok meg a szomszéddal közösen a kerítést és ha ennyire akartok kutyát menjetek be a menhelyre és hozzatok egy sajátot, de ne etessétek sutyiban moslékkal a szomszéd kutyáját!

2022. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!