Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le arról,...

Hogyan szoktassam le arról, amit nem csinál ha ott vagyok?

Figyelt kérdés

A kuyusom egy hete van nálam. Másik családtól került ide. Ők felengedték a kanapéra, viszont nálam kanapé helyett egy ágy van a nappali közepén, ahova nem mehet(ne) fel.

Amikor hozzám került 1-2x bepróbálkozott vele, de nem engedtem és aztán abba is hagyta.


Azóta amikor otthon vagyok esze ágában sincs az ágyra menni, így nincs is miért rászóljak. Viszont amikor elmegyek otthonról, kényelmesen befészkel az ágyra. (ezt onnan tudom, hogy időnként ahogy jövök haza, benézek az ablakon, viszont mire az ajtóhoz érek, odajön elém) Illetve volt, hogy 1-1 játékát találtam meg az ágyon.


elméletileg mindent úgy csinálok, ahogy okítottak. Már az első napon néhányszor magára hagytam 2-3 percre most meg már kb fél ürákra és nagyon jól megy. semmi más probléma nincs vele, de erről nem tudom hogyan szoktathatnám le.



2022. dec. 15. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Takard le egy pokróccal az ágyat, ha nem tudod leszoktatni... Jobbat nem tudok. Így legalább tiszta marad.
2022. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

igen, ezt csinálom már.

De hosszútávon mégis jobb lenne ha valahogyan megoldódna ez.

2022. dec. 15. 22:43
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a jelenlétedben nem megy fel, akkor nem is tudod büntetni érte... Így elég nehéz leszokatni.
2022. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Ne engedd be a nappaliba
2022. dec. 16. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is ezt csinálja. Amikor itthon vagyunk, úgy csinál, mint aki fel sem tud menni az ágyra (kistestű kutya). Kamerán látom, hogy amint bezárjuk az ajtót, egyből fent van rajta. Ha visszamegyek, akkor már az ajtóban áll.
2022. dec. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezt csinálta a kutyám :D nem hülyék a kutyák, pontosan tudják, hogy nem látod őket...

Indíts el a laptop és a telefonod között egy videóhívást. Laptop kamera legyen az ágyra irányítva! Menj ki a lakásból.

Amikor látod, hogy a kutya felmegy az ágyra, ÜVÖLTS rá. De tényleg, érezze, hogy komolyan gondolod, és nagyon haragszol most. Ez így működhet.

2022. dec. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mész el, tegyél valami olyat az ágyra, amitől nem tud felmenni. Szék, kisasztal, ilyesmi. Vagy zárd ki abból a helysegbol.
2022. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A videohívás jó ötlet.

Sajnos abból a helységből nem tudom kizárni mivel két szoba van összesen és a másikba nem mehet be. Valahol pedig lennie kell 😅

2022. dec. 16. 10:19
 9/13 anonim ***** válasza:
6# És nálatok ez bevált? (Nekem is van kicsit hasonló gondom.)
2022. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, nekünk bevált.

Próbáld ki, mit veszíthetsz vele? Semmit.

2022. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!