Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le arról,...

Hogyan szoktassam le arról, amit nem csinál ha ott vagyok?

Figyelt kérdés

A kuyusom egy hete van nálam. Másik családtól került ide. Ők felengedték a kanapéra, viszont nálam kanapé helyett egy ágy van a nappali közepén, ahova nem mehet(ne) fel.

Amikor hozzám került 1-2x bepróbálkozott vele, de nem engedtem és aztán abba is hagyta.


Azóta amikor otthon vagyok esze ágában sincs az ágyra menni, így nincs is miért rászóljak. Viszont amikor elmegyek otthonról, kényelmesen befészkel az ágyra. (ezt onnan tudom, hogy időnként ahogy jövök haza, benézek az ablakon, viszont mire az ajtóhoz érek, odajön elém) Illetve volt, hogy 1-1 játékát találtam meg az ágyon.


elméletileg mindent úgy csinálok, ahogy okítottak. Már az első napon néhányszor magára hagytam 2-3 percre most meg már kb fél ürákra és nagyon jól megy. semmi más probléma nincs vele, de erről nem tudom hogyan szoktathatnám le.



2022. dec. 15. 22:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor igazítjuk a környezetet a kutyához. Vagy nem engeded be. Vagy szobakennel. Vagy elengeded és letakarod az ágyat, megértve hogy azért negy oda fel, mert ott érzi magát egyedül biztonságban.


Persze a videotelefonálós trükköt is megpróbálhatod, de eddig inkább nem működött, mint működött.

2022. dec. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat
2022. dec. 23. 00:52
 13/13 anonim ***** válasza:
+1 szavazat a szobakennel mellett!
2022. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!