Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdem feladni a reményt,...

Kezdem feladni a reményt, valakinek lenne esetleg tippje mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Van egy angol staffy kislány kutyám, 2 éves. 6 hetes kora óta tanítom, volt kutyaiskolában, volt hogy trainerrel dolgoztunk már 3-on túl vagyunk. De egyszerűen kb. “Kár bele”. Nagyon szeretem félre értés elkerülése végett, szimplán kezdem elveszíteni a reményt…

A problémák;

-Hiperaktív, egyszerűen tudatálloptán kívűli állapotba képes kerülni és bárki bármit csinálhat semmi nem működik, mintha nem is hallana. (Le van fárasztva, napi 2 hosszú séta erdőben és még napközben is 3-4x min. leviszem, játszunk is.)

-Húz…nagyon. Senkinek nem sikerült még normálisan sétálni vele. Max pár percet figyel és ennyi. Kutyaiskolában is dolgoztunk rajta, trainer is próbálta, volt jutalomfalatos, pozitiv megerősítéses próba, játékával is próbáltuk, fojtónyakörvet is megnéztük és mind hiába.

-Másik kutya mellett kiskora óta nem tud nyugodtan elsétálni. :(((( Annyira domináns hogy hihetetlen, meglátja a másik kutyát belassít figyeli lecsapott fejjel és várja hogy elég közel jöjjenek, ha megpróbálnék elmenni mellettük akkor ugrana is oda…sajnos nem mindig tudunk cikázni az út másik oldalán hogy elég táv legyen és figyelni tudjon.

-Nagyon erőszakos is más kutyákkal,nem tud egyszerűen szépen játszani, a családban lévő kutyák menekülnek előle…pedig szocializálva lett, bemutattam más kutyáknak, pórázon sose üdvözlünk másik kutyát, próbálok mindent megtenni amit tudok de néha nagyon fárasztó mentálisan. 😔


Ha valakinek lenne bármilyen tippje, javaslata, kritikája nagyon szívesen meghallgatnám! Köszönöm!



2022. dec. 18. 15:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Kritikám van: szapitol 6 hetesen, kétes eredetű keveréket nem kellett volna elhozni óccójér, akkor kisebb eséllyel lenne ilyen bajod. Remélem, tanultàl belőle!
2022. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kennelbol lett hozva, 1 evet vartam ra fajtatiszta torzskonyves kiallitasra is alkalmas staffordshire bullterrier, de nagyon okos vagy koszonom.
2022. dec. 18. 16:05
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
6 hetesen egy tenyésztő sem adja oda, ugyanis törvény tiltja!
2022. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Szuper vagy, elirtam valamit. Lakcimet nevet ne adjak hogy feljelents?

16 hetes kora ota tanitom. Az van ott hogy tanitani, nem az hogy elhozni. :))!

2022. dec. 18. 16:09
 5/22 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos 1. válaszolónak valószínűleg igaza van. Túl korán, 6 hetesen hoztad el, így kimaradt egy nagyon fontos lépés a szocializációjából, amit most már nagyon nehéz lesz korrigálni. Ezalatt az idő alatt pont azokat tanulta volna meg, amiket leírtál hibának. Nem tudta az alomban megtanulni, hogy hol a helye és hogyan viselkedjen más kutyákkal.

Ettől függetlenül az én véleményem szerint itt most már ennyi tréner és kutyasuli után nem elsősorban a kutyával lehet baj, hanem a te hozzáállásoddal. Talán a sétáknál már te is annyira be vagy feszülve és ideges vagy, hogy a kutyád a te rossz energiáidat veszi át, és ettől pörög túl. Nem tudok mást javasolni, mint tovább keresni a trénerek között olyat, aki elsősorban neked fogja megtanítani, hogy hogyan viselkedj ilyen szituációban és amikor te eljutsz addig, hogy nyugodt és irányító tudsz maradni, akkor a kutya érzékelni fogja ezt és ő is nyugodtabban fog viselkedni.

2022. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem 6 hetesen hoztam el, sehol nem irtam ilyet nem tudom honnan veszitek. Az egyetlen amit elirtam a szovegben az az 1-és hianya…TANITANI nem 6 HETESEN HOZTAM HAZA van odairva konyorgom
2022. dec. 18. 16:13
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Ez a fajta sajnos ilyen. Benne van a genetikájában. Egyes egyedeknél kevésbé, másoknál erőteljesebben kijön.
2022. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a tapasztalatok általában azt mutatják, hogy a szapis kutyákat 6 hetesen kirakják, ezért a kérdésedben leírt 6 hetet készpénznek vettük. Ettől függetlenül a válaszom második felét még mindig tartom. Valószínűleg a te viselkedésedben lehet valami, amitől a kutya túlpörög.
2022. dec. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem a trénerek és az iskolák száma számít, hanem az, TÉGED miként tanítottak meg a kutya nevelésére és legfőképpen TE hogyan tudod alkalmazni, amit tanulsz.
2022. dec. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

"TANITANI nem 6 HETESEN HOZTAM HAZA van odairva konyorgom"


Aztán hogy tanítanád ha nincs nálad, te nagy okos?

Ha azt írod 6 hetesen tanítottad akkor evidens, hogy már nálad volt 6 hetesen...

2022. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!