Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdem feladni a reményt,...

Kezdem feladni a reményt, valakinek lenne esetleg tippje mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Van egy angol staffy kislány kutyám, 2 éves. 6 hetes kora óta tanítom, volt kutyaiskolában, volt hogy trainerrel dolgoztunk már 3-on túl vagyunk. De egyszerűen kb. “Kár bele”. Nagyon szeretem félre értés elkerülése végett, szimplán kezdem elveszíteni a reményt…

A problémák;

-Hiperaktív, egyszerűen tudatálloptán kívűli állapotba képes kerülni és bárki bármit csinálhat semmi nem működik, mintha nem is hallana. (Le van fárasztva, napi 2 hosszú séta erdőben és még napközben is 3-4x min. leviszem, játszunk is.)

-Húz…nagyon. Senkinek nem sikerült még normálisan sétálni vele. Max pár percet figyel és ennyi. Kutyaiskolában is dolgoztunk rajta, trainer is próbálta, volt jutalomfalatos, pozitiv megerősítéses próba, játékával is próbáltuk, fojtónyakörvet is megnéztük és mind hiába.

-Másik kutya mellett kiskora óta nem tud nyugodtan elsétálni. :(((( Annyira domináns hogy hihetetlen, meglátja a másik kutyát belassít figyeli lecsapott fejjel és várja hogy elég közel jöjjenek, ha megpróbálnék elmenni mellettük akkor ugrana is oda…sajnos nem mindig tudunk cikázni az út másik oldalán hogy elég táv legyen és figyelni tudjon.

-Nagyon erőszakos is más kutyákkal,nem tud egyszerűen szépen játszani, a családban lévő kutyák menekülnek előle…pedig szocializálva lett, bemutattam más kutyáknak, pórázon sose üdvözlünk másik kutyát, próbálok mindent megtenni amit tudok de néha nagyon fárasztó mentálisan. 😔


Ha valakinek lenne bármilyen tippje, javaslata, kritikája nagyon szívesen meghallgatnám! Köszönöm!



2022. dec. 18. 15:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolso…en nem tudom hogy milyen szovegertesi nehezseged van de legyel szives elolvasni a valaszom fentebb. Koszi
2022. dec. 18. 16:22
 12/22 anonim ***** válasza:
32%

A Staffy kutyákkal nem egyszerű, nagy odafigyelés kell hozzájuk. Egyszer egy Staffy tenyésztő azt mondta nekem, hogy ezek a kutyák 1-2 éves koruk körül "bepróbálkoznak" a környezetükben előkkel, pontosabban általában a gazdinál, hogy ő vagy vajon a gazdi a domináns. Furcsán hangozhat, de a kutyán felül kell kerekedni ahhoz hogy elfogadja te vagy kettőtök közül a domináns és akkor fog szótfogadni. (szerintem nem minden Staffynél van így, csak akikben erős az ösztön/dominancia)

Hogy hogyan kell úgymond felül kerekedned arra már nem emlékszem hogy magyarázta a tenyésztő srác, de az alapján amit leírtál, nekem ez tűnik első lépésben fontosnak és utána a többi.

A trainerek nem mondtak ezzel kapcsolatban neked semmit? Vagy hogy mit kellene tenned?

2022. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%

11. Itt csak neked vannak szövegértési problémáid, elolvastam amit fentebb írtál és arra reagáltam... te vagy az, aki nem érti.

Te kérdezted honnan vesszük azt hogy 6 hetesen hoztad el, én válaszoltam, hogy te írtad, hogy 6 hetesen tanítottad akkor evidens, hogy már 6 hetesen nálad volt, hiszen csak úgy tudod tanítani, hogy nálad van.

Azt, hogy elírtad, te csak az első válaszom után írtad le...

2022. dec. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a kedves valaszt!

A kennelben ugye talalkoztunk mindenkivel a csaladbol, anyuka apuka nagymama mind nagyon nyugisak voltak. De atvettuk hogy eroskezu gazdi kell,mit hogy erdemes, en is nagyon alaposan keszultem, regen amstaffom volt de o egy kezesbarany volt.

Sajnos mindig azt kaptam trainereltol egy ido utan hogy megint kuldjem kutyaiskolaba, volt akkor a ha nem veszi eszre magat setanal akkor alljak meg es huzzam felfele a porazt, tereljem el a figyelmet, induljak masik iranyba, kutyasip, szaladjak akkor hatha kizokken de sajnos meg nem talaltuk meg a megfelelo modszer Meg megkapta kezelhetetlen meg vegyek elektromos nyakorvet. De szeretnem neki megtanitani en magam hogy mi az amit szabad és mit nem eroszakmentesen. Itthon egyebkent sokkal nyugisabb, kifejezetten okos O csak valami felrecsuszik🙂

2022. dec. 18. 16:36
 15/22 anonim ***** válasza:
34%
12-es vagyok, trainereket nem ismerek, de még laikus szemmel is nekem úgy tűnik kifogtad a bénákat, egy trainernek ezt a dolgot helyre kellett volna tennie, mert a kutyusodnak szerintem nincs semmi komoylabb gondja amit ne lehetne megoldani, mert több ilyen sztorit is hallottam már. Kár, hogy nem annyira értek hozzá, pedig szívesen segítenék. Azt tudom már csak tanácsolni neked, hogy járj kicsit utána valami komolyabb trainernek, aki lehet elkér egy borsosabb összeget, de legalább megoldaná a dolgot.
2022. dec. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
84%

Húzás ellen haltit próbáljátok ki, hozzá kell nyílván szoktatni először otthon, hogy elviselje magán, de utána úgy sétálnak benne a kutyák, mint a kisangyal. A másik kutya mellett elsétálós dolgot is orvosolni lehet vele.


A hiperaktivitást nem értem teljesen, hogy miben nyílvánul meg (pl szimplán óriási körökben akar cikázni a mezőn vagy le akar mindenkit gyilkolni, aki az útjába kerül, beleértve az embereket, gazdáját is vagy szimplán tépnie kell ilyenkor valamit, hogy megnyugodjon) Esetleg kipróbálhatnátok "bullos" sportokat is, ahhoz értő tréner segítségével (pl súlyhúzás, magasugrás, futópad, kötélhúzás).


Vannak kutyák, akiknél az, hogy minden kutyával az adott kutya habitusa szerint tudjon játszani irreális elvárás, reális cél viszont, hogy szabadon, egy "légtérben" tudjon velük létezni. Erre vannak tök jó szocis csoportok, olyan oktatók, akiknek rengeteg kutyájuk van, akik "jól működnek", de különböző habitusuak és a kliens kutyákkal fokozatossan összeengedik őket, miközben az oktató korrigálja a kliens viselkedését.


Sajnos viszont a "puha" módszerek nem elegendők bármelyik kutyánál, a tipikus "bullos vadászat, agresszió" jutifalival és szép szóval nem orvosolható. Az össze oktató, kutyás ember ezen a véleményen volt, akivel eddig erről beszéltem, a pozitív megerősítés hívei meg megidealizálták, hogy teljesen rendben van, ha nyakörv-hám-szájkosár-dupla póráz kombóban kommandóztok az utcán és kitértek a kényes szituációk elől, de leginkább költözz tanyára vagy naponta oldd meg, hogy olyan területen sétáljatok, ahol senki sem jön szembe...


Az "Élj már dogrehab" extrán problémás kutyákkal foglalkozik, elsősorban mentetteket rehabilitálnak, de szerintem tartanak gazdásoknak is magánfoglalkozásokat. Sajnos rengeteg olyan kutyaoktató van, akinek az a nagy teljesítménye, hogy van egy jól viselkedő goldenje és elvégzett egy pár hónapos hétvégi tanfolyamot...

2022. dec. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

Staffival 2 evesen futni /kocogni jarunk heti 4 alkalom rendszeresseggel. Egyenes vonalu folyamatos mozgas kell.


Nem seta kutya!! Enyem is huz,ha nem vinnem el idoben kocogni!!! Ez nem rosszasag!! Mozgasigenyuk van !


A stafford a sportfuggo emberek kutyaja.


Hogy jatszik mas kutyakkal. A stafford stilusa ilyen. Eroteljes mozgekony.


Szerintem te nem tudod megkulonboztetni,h jatekbol ugrik oda vagy kotekedesbol.


A sorrendisegi szabalyokat ismerd meg es tarsd be ,mert lathatoan nem tartod be szerintem. Ha igen,akkor is ellenorizd,h mindet betartod-e.


A porazon nem huz gyakorlat. Gyakorold. Mi is 1 even at gyakoroltuk minden nsp kb 5-10 percet. Aztan sikerult. De ha nem megyek bizonyos napon el kovogni,hanem elcsusztstom masik napra,akkor tepi a kezem es nem seta van ,hanem futas 😂😂

2022. dec. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15%

12/15ös vagyok

Nem tudom mi értelme lepontozgatni ezt már igazán megszüntethetnék hogy a tudatlanok ne tudjanak mindenkit lepontozgatni normális válaszolókat is meg úgy kb mindenkit.

Sz4rjatok sünt

2022. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"Annyira domináns hogy hihetetlen"

"De atvettuk hogy eroskezu gazdi kell"

Az a baj ezzel a dominancia meg erőskező gazdi kell marhasággal, hogy nem látod tőle a problémát, innentől kezdve megoldani sem tudod.


1. Amit te dominanciának hívsz, az szvsz egy szocializációs+nevelési probléma.

Szocializációs, mert időben nem tanulta meg, hogy tök oké, hogy elmegy mellette egy másik kutya és nevelési, mert sosem fejlesztetted fel annyira, hogy ebben a szituációban is tudd tartani a figyelmét.

Tudom, iszonyatosan nehéz (az enyém is reaktív, csak az enyém menhelyről jött és tudtam mit vállalok).

Btw, ha úgy látod, hogy harapásveszélyes, akkor ne a tökeidet vakarászd miközben sopánkodol, hanem nevelj rá egy rohadt szájkosarat.


2. Na szedjük szét a hiperaktivitás problémát!

- A túlfáradt kutya ugyanolyan hülye, mint az amelyik nincs fárasztva. Be kell lőni a "kellemesen fáradt" szintet.

- "Le van fárasztva, napi 2 hosszú séta erdőben és még napközben is 3-4x min. leviszem, játszunk is."

A staffi az sportkutya. Tök természetes, hogy kétéves korában olyan, mint a futótűz. Én a helyedben beiktatnék egy-két komolyabb sportot: puller (általában nagyon lelkesek érte a staffok), canicross, bikejöring, akár szimatmunka vagy mantrailing, ha sikerül rápörgetned és élvezi.

Szóval lehet, hogy te ennyi mozgást elégnek érzékelsz, de intenzitásban gyanús, hogy kevés neki.

Illetve kérdés, hogy mennyi agymunakigénye van őkelmének.

+ Ezt kombinálni relaxációs gyakorlatokkal, pl. Karen Overall relaxiációs protokollja: [link]

Sok sport/munkakutyának nem szériatartozéka a kikapcsológomb, mindig dolgozna, mindig pörögne, így ezeket a kutyákat tanítani kell a nyugalomra.


3. A húzás úgy fog oldódni, ha a fizikai-mentális fárasztást és a pihenést helyre teszitek, így kevésbé fog zizegni, jobban fog tudni koncentrálni.

Illetve kérdés az, hogy mennyire viszi a figyelmét a környezet, mennyire erős jutalomfalatot használtok.

És elnézést, de szar a hozzáállásod. "Max pár percet figyel és ennyi." Ha pár percet figyel, akkor ennek örülünk és ezzel dolgozunk.

2022. dec. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 NTBS ***** válasza:
81%
Próbáld meg, hogy még többet mozogjon. Ez a fajta igényli.
2022. dec. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!