Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek van kutyája: ti mit...

Akiknek van kutyája: ti mit csináltok, hogy nem büdös?

Figyelt kérdés
Szoktam fürdetni az enyémet, mégis elég büdös szokott lenni. De találkoztam már nem egy kutyával, amiknek semmi szaga nem volt. Ez kutyafüggő? Vagy valamit máshogy csinálnak?

2022. dec. 23. 13:48
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
vagy gyakrabban kéne fürdetni?
2022. dec. 23. 13:48
 2/25 anonim válasza:
95%
Tele van a bűz mirigye.Ezt kutyakozmetikák kitakarítják.
2022. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
89%
Bűzmirigy*
2022. dec. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Az sem mindegy elvileg, hogy mivel eteted.
2022. dec. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Kutyafüggő is erősen.
2022. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%
A kutya fingik, nem is kicsit, és igen, oda kell figyelni, mivel élelmezed, és akkor nagy eséllyel nem lesz egy bélgázproblémás kutyád.
2022. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
38%

Az én kutyám is nagyon büdös, pedig én is szoktam fürdetni, heti egyszer ami lehet sok is… Ezen kívül mindennap áttörölgetem ilyen kisállat kendővel.


Ivartalanított kan, most lesz 1 éves.


Ilyen nagyon nagyon erős rozsdás, fémes szaga van.

Ez mitől lehet?


Ha megsimogatom, csak nagyon alapos kézmosás után nem érződik a kezemen.

2022. dec. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Több tényező is befolyásolja a kutya szagát.


- Mit eszik?

A saját kutyám barfos, nincs száj és szőrszaga, plusz a kakája sem annyira büdös, van hogy nem is érzem a szagát mikor szedem össze utána.

Az ideiglenes kutyám tápot/konzervet eszik, rajta érzem a tápszagot, van szájszaga, meg a szőrének is van szaga, a kakája meg olyan szinten büdös hogy konkrétan öklendezem amikor szedem össze utána.


- Milyen a szőre, milyen gyakran fürdeted, mennyiszer fésülöd ki?

A rövid szőrt könnyű rendben tartani, a hosszú és vagy tömött szőrt meg nehezebb. Nem szabad sűrűen fürdetni pl hetente, hanem minél ritkábban, max havonta. Én évente 2x fürdetek samponnal, ezen kívül csak akkor ha indokolt, illetve séta után láb és has mosás/törlés van. A rendszeres fésüléssel is egy csomó koszt ki tudsz szedni a bundájából.


- Hol él? Kint, kint-bent, bent és csak sétálni megy ki.

A kinti kutya nyilván erősebb szagú, mert vizes lesz, lassabban szárad, nem látod mibe fetreng, stb mint a benti kutya esetén.


- Séta közben mennyi koszt szed össze? Ezalatt értem: játszik e sárban, más kutyákkal, fetreng e a fűben esetleg ürülékben?


- Egészségügyi állapota is befolyásolja. Bűzmirigye ha tele van érezni a fenekénél. Ha a szája büdös lehet hogy a fogaival van gond (fogkő), vagy nem zár rendesen a gyomorszája, ilyen embereknél is van.


- Ivaros e? Az ivaros kutyáknak erősebb a szaguk, főleg a kannak.

2022. dec. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%

Hetes vagyok. Most miért kell lepontozni?

Semmi olyat nem írtam, ami okot adhat erre…

2022. dec. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

Rendszeresen viszem a kutyát orvoshoz, vérképet is szokta nézni és nem beteg… Kölyökként parvós volt, de akkor nem volt ilyen büdös.


Az orvos arra nem mond semmit, hogy miért ilyen büdös.

2022. dec. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!