Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek van kutyája: ti mit...

Akiknek van kutyája: ti mit csináltok, hogy nem büdös?

Figyelt kérdés
Szoktam fürdetni az enyémet, mégis elég büdös szokott lenni. De találkoztam már nem egy kutyával, amiknek semmi szaga nem volt. Ez kutyafüggő? Vagy valamit máshogy csinálnak?

2022. dec. 23. 13:48
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#6 nem tudom miből szűrted le, hogy ez a gond.

Többieknek köszönöm, majd még átolvasom alaposabban

2022. dec. 23. 15:15
 12/25 anonim ***** válasza:
98%
Igen, kutyafüggő, de a kutya szőrhosszától is függ. A mi német juhászaink például sosem voltak büdösek, pedig kertben tartottuk őket. Eső után vizeskutya-szaguk volt, ez egyesek szerint büdös, mások nem találják annak.
2022. dec. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
22%
Nem szagolgatom 5 percenként
2022. dec. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
39%
Miénk Puli és kinti.Jó büdös 🐕 szaga van.Sose volt fürdetve.
2022. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%
7-es, a kutyád pont a sok fürdetéstől büdös. Lemosod róla a faggyúréteget, ami megakadályozza, hogy nedvesség tapadjon a bundájához, ezzel pedig szennyeződés. Havonta, akár kéthavonta bőven elég fürdetni, kivéve ha valami mocsokba fetrengett.
2022. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm közepes termetű, rövid szőrű kutyusa egyáltalán nem büdös. A lakásban sem érezni a szagát. (és nincs az orrom hozzászokva, mert nekünk nincs kutyánk). Másik ismerősöm nagy termetű, nagy szőrű kutyusa olyan büdi, hogy alapos kézmosás után is érzed a kezeden a szagát :D
2022. dec. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Mit eszik?

konzervet kap általában, rizzsel, főtt répával, száraztáppal keverve, de van hogy hozok neki haza 1-2 virslit, vagy egy darab húst, olyankor azt is (meg a jutalomfalat)

ezek nem minőségi dolgok egyébként



Milyen a szőre, milyen gyakran fürdeted, mennyiszer fésülöd ki?

rövid szőrű, közepes termetű kutya, nem tudom milyen gyakran szoktam samponnal mosni, de (hacsak nem muszáj), havonta többször nem szoktam



Hol él? Bent, csak sétálni megy ki.


- Séta közben mennyi koszt szed össze? Ezalatt értem: játszik e sárban, más kutyákkal, fetreng e a fűben esetleg ürülékben?

szokott ilyesmiket csinálni, de fürdés után pár nappal is már van a szőrének szaga, pedig akkor külön figyelek rá hogy ne fetrengjen bele mindenbe



- Egészségügyi állapota is befolyásolja. Bűzmirigye ha tele van érezni a fenekénél. Ha a szája büdös lehet hogy a fogaival van gond (fogkő), vagy nem zár rendesen a gyomorszája, ilyen embereknél is van.


időnként (ritkán) szokott bűzmirigy váladéka lenni, azt hittem ez természetes, de akkor el kéne vinni 'kitakarítani'?



- Ivaros e? Ivartalanítva van. Szuka egyébként

2022. dec. 23. 16:24
 18/25 anonim ***** válasza:
11%
hajlékonyok kutyái nem büdösek őket kérdezd . de az is lehet hogy az ő szaguk elnyom mindent is
2022. dec. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

Kinti nagytestű, évente 1-2-szer van fürdetve, nyáron.


Nem büdös egyáltalán, maximum a szája, vagy ha vizes lett a bundája.

2022. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
31%
Sok kutya volt a családban, soha nem volt büdös egyik sem.
2022. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!