Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyök kutyánál miből...

Egy kölyök kutyánál miből lehet látni hogy téged tekint falkavezérnek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy kölyök kutyánál ez még természetes, hacsak nem egy kifejezetten durván domináns ebről van szó, mint valamelyik előző kérdésben. Alapvetően két dolgot kell elérni: a kutyát bármikor be kell tudni hívni (nem baj, ha úgy, hogy hívod, és indulsz is el) és bármiről le kell tudni tiltani. Ez a két dolog amiből az látszik, hogy te irányítasz és nem ő. De ezek általában egy kölyöknél még magátór érthetődőek.
2010. okt. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
amíg kicsi eddig te vagy de ha nagyobb lesszakkor más te lesszel a szolgája (szó szerint)
2010. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 4-5 hónapos kor előtt nem lehet falkavezérségről beszélni. Amíg a kutya nem tanulja meg pontosan, hogy vannak bizonyos parancsszavak, és szabályok, amiket neki mindenképp be kell tartani, addig neki minden csak játék.

Meg kell tanulnia, hogy Te rendelkezel az ő kajája fölött, te döntöd el, hogy mikor van játék, stb.

Én akkor éreztem úgy, hogy a kutyám engem tekint főnöknek, amikor elkezdtünk kutyasuliba járni, és ott igenis az volt, amit én mondtam.

2010. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!