Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff tartással kapcsolatban...

Amstaff tartással kapcsolatban mi a tapasztalatod?

Figyelt kérdés
Csak olyan írjon akinek van! Köszi! :)
2022. dec. 30. 16:54
 1/9 anonim válasza:
100%
Sajnos már csak volt, most tacskókat tartok. Szeretnivaló hűséges okos kutyák, de nagy mozgásigénnyel bírnak. Olyan tartson ilyen kutyát aki szeret sokat sétálni jönni menni. Az enyém egy szuka volt, agresszió mentes bármi is legyen az, és nem volt nagyon makacs sem. Viszont egy ismerősömnek szintén amstaff kanja iszonyat kemény fejű, nehéz dió néha. De ő is szelíd mint a bárány. Bezzeg a tacskók most nekem, azt hittem kistestűek gyerekjáték lesz. Erre fel náluk makacsabb önfejűbb két kutyám sose volt még. Ráadásul az egyik elég agresszív is emberekkel.. de egyébként imádom őket is. A staffi idén januárban ment el, 13 évesen.
2022. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Őszinte részvétem! ;(
2022. dec. 30. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Az amstaff nagy és baromi nehéz kutya. Nem lehet sokáig tartani, főleg ha kapálózik is.
2022. dec. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem öleb. Igen azt én is tudom. :)
2022. dec. 30. 17:28
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

Kanom van. Volt egy "csakazert se" korszaka ekkor nagyon keményen próbált falkavezérré válni, de termeszetesen nem hagytam. Amióta kinőtte a kamaszságot tündéri kutya. Sose volt agresszív,most nagyon bújós, játékos, gyerekekkel és a macskával is jól kijön.


Mint minden kutyánál fontos, hogy jó helyről legyen, ennél a fajtánál méginkább. Muszáj, hogy jó idegrendszere legyen, így jóval egyszerübb.

(Nyilván szép dolog a mentés, de én csak nagytapasztalattal javaslom, hogy ismeretlen előéletű staffit bárki magához vegyen)

2022. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
3: közepes méretű...
2022. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ivaros kan amstaffom van kennelbol.


A kocogas/lassabb futas a hobbim. Mindenkepp sportos alkatu,izmos,eros,higgadt sporttarsat akartam,aki orul,h en mindenkepp megyek minuszbawn is meg esoben is,ha akkorraesik a betervezett futas. Betegen is elmegyek inkabb vele kocogni,kulonben szejjeltepi a legjobban szeretett cuccaim. (Igen,megfigyeli,mit szeretek nagyon..)



A sportra valo igeny nagyon fontos.


Fontos,h mindig jolfesult csilli villi kulseje szorzete legyen. Ezt js teljesiti.


En elso latasra szerettem bele az amstaffokba szemelyes talalkozas utan,amikor sajnos megvolt mar az elozo elviselhetetlenul makacs hiperaktiv vadaszkutyam. Akkor hataroztam el,h a kovetkezo amstaff lesz. Raadasul aleiras meg az elvarasaimat is tukrozte.


Elvezem,h ah kilepek a belvarosi lakasbol,oltoztethetem mar osszel ,telen es tavasszal is. Olyan jol allnak rajta a pufidzsekik meg a sportpolok is.


Megtanitottam neki egyedul es falattal kezjeleket,fejjeleket,iddgen nyelven parancsszavakat es magyarul is. Elkepeszto! Elol setal es latja akrzjelet megis. Az en kutyam habitusaszerint alkalmas lenne vakvezetonek,rdndorkutyanak,bombakeresonek,kabszerkeresonek. szemelyvedelemre /a lakas vedelmere belulron melegen tartva alkalmas szinten.


Fontos megjegyezni,h sajat cegfm van es mindenhova viszem gyalog magammal,kjveve aszupwrmarketbe. Ahova kutyat beengednek,ott mindenhol orommel fogadjak. Semmit se ver le,nem ugrik fel senkire.(Ezeket is megtanitottam)


Semmikepp ne verd meg es ne terrorizald soha,ha azt akarod ,h tiszteljen,es megvedjen. Csak komoly onfegyelemmel rendelkezo embernek ajanlom. Ugyanis erzekeny sertodekeny kutyak es bosszualloak.

Heti 4x maszirozasra van min szuksege,h ne kosson be az izomzata.


Ezek a kutyak igenylik az igazi hus es zoldseg fott kajat. Attol lesznek szep kigyurt tagbaszakadtak a sport mellett. Ehetitek ugyanazt,csak ne hasznalj zsiradekot a fozeshez se fuszert. Zoldfuszer mehet meg gyogynovenyek. :) Igazi lelki slegtetel ,h megeszi a foztod,sot rajong erte,amikor a pasid nem. 😂


Ha barmit tonkretesz,az csakis a te hibad,hogy nem sportolsz vele rendszeresen ES nem viszed rendszeresen sok helyre. Olyankor magadat hibaztasd es kerj tole bocsanatot es potold azonnal a futast vele EGYUTT,kulonben megtobb cuccod szetragja. Legyen eleg zsetonod ujravenni a cuccaid szemrebbenes nelkul. Koszond meg a jo allokepesseged es alakod neki.


A sajat lelki bekedre is vigyazz,mert sose ordithatsz vele sot udvariatlanul se beszelhetsz. Ugyanis bosszut all ezert is illetve nem figyel rad olyankor. Vele csak cukrosan beszelek kedves hangon. Ha ferfi vagy,emberek kozott akezjelekkel ez palastolhato. :D


Nagyon meltosagteljes ,elegans megjelenesu kutyak kizarolag rendszeresen kocogo embernek. Ha nincs meg akm ,akkor az 1500 newton harapas (alapbol edzes nelkul annyi) ellened es a cuccaid ellen illetve csaladtagok ellen fordul.


Nem kanapekutya,amig nincs meg a kocogas. Ha csak fel orat kocogsz egyszerre,akkor heti 5 napot kotelezo vele menned kocogni. Vagy kevesebb nap,de hosszabb ido. Szabadon is kell futnia,mert o konoly sprinteket vag le kozben.


A bordai enyhen latszodjanak,kulonben elhizottnak szamit es santit az izuleti tulterheles miatt!!!! Semmilyen tapkieg nem helyettesiti a testsuly alacsonyan tartasat!!!


Ha olyan egyedet kersz,akkor igenyli az olelgetest,puszilgatast bujast. 😍


Allatorvos nem fog merni kormot reszelni vagy kormotvagni neki. Sot a sontkovacs is eltanacsolt. Minden ilyet neked kell csinalni rajta.


Imad az agyon birkozni. Persze vigyazz az izuleteire,ne engedd leesni a foldre meg semmi hirtelen mozdulat,mint edzesen.


Tanitsd meg,h ha kozelhajolsz,ne ratza a fejet illetve ha izgatott,a fejed tavol legyen. (Orrtores konnyu jatek neki)


Azonnal tanitsd a nem huz setara,kulonben tartos gericferdulesed lesz. Meg izomcsomoid,derekfajdalmad. Mi 8 honapon at nyomtuk napi 5 percet a nem huz gyakorlasat. Csak turelem.


Csaki lakasban tarsd,ha a foldre fexik,szivacsmatraca legyen ,hogy kimeld az izuleteit.


Ahogy megno,befejezodnek a szomszedok kopogtatasa az ajton szerencsere.


Be lehet tanitani,h fixirozza a rokont,igy az nem marad sokaig vagy nem is akar jonni tobbet. 😂


Minden szavam megerti,mert a tarsalgasaim kozepette eli eletet.


Turelem ,rozsad terem.

A kocogas/futas a lelki beke alapja .


A parod vagy szereti a kutyad vagy a kutya ki fogja csinalni. 😂

2022. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Mintha a rotimról írtál volna.
2022. dec. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Cyberstein válasza:
100%

#7 Minden szavával egyetértek!

Egy éves szuka, acélkék Amstaffunk van, kennelből. Anyagilag fel kell készülni a tartására ha valóban megakarsz neki adni mindent, mi is mellétáplálunk főt husival, zöldségekkel. Kiegyensúlyozott, rendkívűl családcentrikus kutya. A családja a mindene, nálunk egy 3 éves és egy 7 hónapos kisfiú mellett éli az életét bent a házban, van saját kis szobája, de a nap 90% velünk szereti tölteni. Fontos a sok mozgás neki és a rengeteg törődés, mi úgy bánunk vele mintha a 3. gyerekünk lenne, de mellé persze fontos a határozott magabiztos fegyelmezés! Semmiért sem adnánk egy kis álom számunkra! Nagyon nyugodt és végtelenül törődő kutyus, ha a pici sír mert mondjuk eldőlt a négykézlábas mászkálásban, azon nyomban szalad nyalogatja, vigasztalja, és segít neki a fejével feltápászkodni… :D Soha sem lépett még fel aggreszíven senkivel szemben, habár tény és való, hogy nagyon odafigyeltünk kiskorában a szocializálásra. Szerintem tökéletes választás olyan embereknek akik következetesek és szeretnének egy igazi családtagot maguk mellé :) Első kutyásoknak viszont én személy szerint nem ajánlom, ha nem vagyunk elég következetesek és magabiztosak a nevelésében rettentő makacs és bosszuálóak is tudnak lenni, nagyon érzékeny lelkük van és nem megfelelő tartás mellett még egy séta is rémálom lehet vele. De ismétlem nekünk a mindenünk és ha ő egyszer nem lesz (remélem nagyon sokára) biztos, hogy újabb amstaff kerül a családunkba. :)

2023. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!