Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan egyetemi szak ami...

Van olyan egyetemi szak ami kutyákkal kapcsolatos?

Figyelt kérdés

Eddig állatorvosi asszisztens szeretnék lenni, ahhoz okj kell.

De lehet lenne olyan szak ami érdekel, csak nem találok. Eddig az állattenyésztő mérnököt találtam, de az haszonállatokkal foglalkozik.



2023. jan. 10. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biológia alapszakra épüp etológia. De a kutyákkal foglalkozás inkább empirikus, gyakorlati dolog.
2023. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kinologia foglalkozik a kutyákkal, de olyan egyetemi képzés nincs, hogy "kutyás ember".


Attól függ, mit akarsz dolgozni, mihez van affinitásod, mennyit akarsz keresni stb.


Pl. a kutyakiképzés gyakorlati dolog, nem egyetemi képzés kell hozzá, de keveseknek van hozzá érzéke, képessége. Nem csak az egyszerű kutyákhoz kell tudni odaállni.


Kutyakozmetika (gyakorlati munkakör)


Etológia (kutatói munkakör)

2023. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Van kynológus mesterképzés, az konkrétan kutyákról szól.
2023. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Biológus képzésen ha továbbmész etológia irányba, az ELTE Etológia tanszéken foglalkoznak kutyákkal. (Én ott végeztem.) Más kérdés, hogy el tudsz-e később helyezkedni ezen a vonalon, erre relatív kicsi az esély (nekem nem sikerült).
2023. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!